Öğrenci Yorumları

Bir kamu çalışanı olarak yıllık izinlerimle ppl sürecini planladığım şekilde bitirdim... Şimdi atpl sürecine devam ediyorum... Ppl için hızlı ve ekonomik bir süreci tecrübe ettim... Üzerinize düşeni eksiksiz yapın gerisini çok dert etmenize gerek yok...
Engin Yılmaz, 23.5.2019 21:48:48

Bütün uçuş okulu ailesine, bu aileye katılmak isteyenlere , en önemlisi Bedrettin hocama ve Seyfullah hocama selamlar olsun. Bedrettin hocamız ile tanışmamız herkesin hikayesin de olduğu gibi bir arkadaşımız tavsiye etti. İyi ki de tanışmış ve bu yola baş koymuşuz. Havacılık ailesine katılmada öncelikle eşimin büyük desteği oldu, adrenalin tutkumu havacılık ile birleştirerek beni yaptıklarım ve yapabileceklerim konusunda uçurdu :) Buradan eşime sonsuz teşekkürler. Eşimle beraber PPL sürecini Macaristanda ki Multifly okulunda tamamladık. Multifly da yer alan Seyfullah hocamızın en az Bedrettin hocamız kadar etkisi var bunu da atlamamak isterim. Bedrettin ve Seyfullah hocamızın elini her zaman destekleyici güç olarak omzumuzda hissettik. Ne zaman sıkıntı yaşasanız Tolga ağbinin de dediği gibi Bedrettin hoca 7/24 parmaklarımızın ucundaydı (Özel bir havayolunda pilot olmasına rağmen cevap vermediği henüz görülmedi).Bu aileye katılmak isteyen arkadaşlarıma tek söyleyebileceğim hiç düşünmeden kendinizi Bedrettin hocamıza teslim edebilirsiniz sizin için en doğru yolu, okulu ve süreci tercih etmenizi sağlayacaktır. Ppl süreci için Bedrettin hocama çok teşekkür ederim ve önümüzdeki süreçte de beraber bu işi sonuna kadar götüreceğimize emin olduğumu söylemek isterim. Sevgi ve Saygılarımla
Ezgi Dinç, 21.5.2019 14:45:35

şubat 2019 gibi PPL eğitimini araştırmaya başladığımda okullarla yazışıyor ,kontenjan durumunu sorguluyordum en erken nasıl start veririm diye . istediğim okulun macaristanda haziran dönemine kadar dolu olduğu mailini aldım .Bu süreçte Bedrettin Beyle kesişti yollarımız , kısa zamanda çıkardığımız yol haritası neticesinde nisan ayına girişim yapılmıştı bile . 32 günde de tamamlayıp tr ye döndüm. gerek feedbacklerle hazırlanmış sınav soru bankası , gerekse tarafınca aldığınız ön bilgilendirme mailleri sizi daha hızlı sonuca ulaştıracaktır . Biz şu an kendisiyle nisan grubu olarak hız kesmeden Atple devam ederken , bu yolda herkese de başarılar ..
Baran Oruç, 16.5.2019 15:24:45

Merhabalar, öncelikle lisans alan ve henüz bu maceraya yeni atılan tüm arkadaşlarıma hayırlı olsun demek istiyorum. Bende yakın zamanda PPL eğitimini tamamladım ve devam edecek olan eğitim sürecine hazırlanıyorum, gönül isterdi ki bu keyifli, oldukça ciddi ve zaman zaman yıpratıcı süreci ülkemizde tamamlayalım fakat hepimizin bildiği gibi ülkemizde ki uçuş okullarının talep ettiği rakamlar oldukça yüksek ve zaman problemi olanlar içinde uzun bir süreç bu sebeplerden dolayı bende lisansımı yurt dışından almaya karar verdim. Bu aşamada devreye Bedrettin abi giriyor ve size bir yol haritası çiziyor tek yapmanız gereken söylenenleri ciddiye alarak ders çalışmak ve Pilotluğu bir meslek olarak belkide yıllarca yapacak olacağınızı unutmamak. Zaman zaman sizi sizden daha çok ve güncel takip ettiğine de şahit olacaksınız, bu sizi rahatlatacağı gibi ekstra bir motivasyon sağlayacak. Kısacası Bedrettin abinin danışmanlığında girdiğiniz bu yolda yalnız kalmayacak ve her türlü sorununuzda çözüm yolu bulacaksınız. Eğitimim süresince hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadığım gibi unutamayacağım çok keyifli bir ay geçirdim başta Bedrettin abi ve tüm Multifly ekibine, Türk hocalarıma teşekkür ediyorum. Umuyorum ilerleyen süreçlerde tekrar çalışma fırsatı buluruz.
Yusuf ULUTAŞ, 10.5.2019 14:25:52

Bende birçoğunuz gibi yurtdışında bu eğitimi almak için araştırma yaparken birçok farklı yerden ve kişiden bilgi aldım. Uzunca sayılabilecek bir ön araştırmadan sonra Bedrettin Bey ile yola çıkmaya karar verdim. Bu kararı vermemdeki sebeplerin başında kendisinin bu konuda geniş tecrübesi idi. Kurmuş olduğu Aerobedo altyapısı teori sınavlarına hazırlanırken işimi çok kolaylaştırdı. Ayrıca FAQ sayfasında aklıma takılan birçok soruya cevap bulabildim. PPL sürecini Bedrettin Bey in belirttiği şekilde kolayca hallettik. Sonraki süreçlerde de birlikteyiz.
Ozan, 10.5.2019 12:13:42

Herkese Merhabalar . Ben de herkes gibi Amerika mı , Türkiye mi Maceristan mi diye aklımda milyon tane soru gezinirken . Bedoo ( benim için Hocam ) ile tanıştım . Hocam beni ne kadar Flyteam e gitmeme konusunda uyardıysa bile( eminmisin diye 10 kez sordu ) ben kendi bildiğimi yaptim ve ne kadar Yanlış bir okul seçtiğimi görmüş oldum .hemde okulun 3. Gününde .Yeni basliyacak arkdaslarima tavsiyem Hocami dinleyin pisman olmazssiniz Okuldaki psikolojik baskılari kaldirmamdaki en büyük etkendir Hocam . Sürekli şikayetlendim durdum Hocama . Hocam da sağolsun her defasında endişelenme halledecez dedi . En çaresiz anımda hep Hocam vardı . Hocamın yardımlarıyla Çok şükür ppl bitti ama flyteam de beni bitirdi . Bu süreçte beni bir an olsun yanlız bırakmayan hocama Çook teşekkür ederim . Herkese güvenli uçuşlar .
Akif, 8.5.2019 12:16:06

Bedrettin Beyin kurmuş olduğu sistem birçok sorumuza cevap oldu ve işimizi çok kolaylaştırdı. Pilotluğu düşünen herkese içtenlikle tavsiye ederim.
Umut Atcalioglu, 6.5.2019 17:29:11

İlk başlarda plotaj eğitimi gibi önemli bir konunun farklı bir ülkede alternatif olarak düşünmesi pek mantıklı gelmemiş olsada Türkiye'de ki malum okullardan birine yazıldıktan sonra pişmanlığını kısa bir sürede hissettim. Tabi araştırmamak en büyük hatamdi bu aşamada, hissettiğim pişmanlık ve çaresizlik beni araştırmaya yöneltti. Araştırdıktan sonra oysa ki cok fazla kişinin Macaristan gibi farklı ülkelerde eğitim gördüğünü ve aslında çok daha hızlı ve güvenilir bir eğitim olduğunu anladim. Bunun üzerine bir düzüne personel çalıştırıp hala kurumsal olamayan bir okuldan ayrılarak tek basına bir sistem oluşturmus Bedrettin beyin sunduğu hizmetle Budapeşte'de eğitim aldım ve su an ilk aşamayı bitirerek ATPL kısmına basliyorum. Bazen tecrübe etmek degil tecrübelerden faydalanmak gerekirmiş...
Furkan ozbek, 3.5.2019 14:57:20

Merhaba arkadaslar bende sizler gibi egitime baslamadan once bazi kiyaslamalar yaparak arastirmaya basladim.Turkiye mi Avrupa mi X okul mu Y okul mu vs. Bir suru soru isareti..Akliniza gelebilecek butun sorularin dogru cevabi Aerobedo da.Fakat en buyuk soru isareti guven dir.Sonucta maddi ve manevi bir yatirim yapicaksin hemde yurt disinda bu gercek bir soru isareti fakat egitime basladiginda ne kadar dogru bir karar aldigini goruceksin.Ben birebir gordum...Ppl egitimimde okulum ile yasadigim problemi cozemedim icin okuluma gelip hakkimi arayip sorunu profesyonelce cozmesi ne kadar dogru yerde oldugumu tekrar hatirlatmisti.Kesinlikle dogru yerde dogru kisiylesin.
Fatihhan, 3.5.2019 09:17:58

Ppl sürecini yaklaşık 1 ayda tamamladım, bunda Bedrettin Beyin payı yadsınamaz. Okul seçiminden (Flycoop, çok memnun kaldım.), sınav tarihlerine kadar olan bir çok konuyu, her zaman büyük bir sabırla cevapladı. Ayrıca, süreç içinde yaşayacağımız zorlukları, bunlarla alakalı neler yapılması gerektiği ile ilgili olarak bizi her zaman bilgilendirdi. Çok keyifli bir süreçti benim için, buradan da kendisine çok teşekkür ederim.
icim kaya, 2.5.2019 23:47:17

Değerli büyüğüm Bedrettin abi, PPL eğitimimin en başından sonuna kadar her zaman desteğini hissettim. Herşey zamanında başladı ve ve bitti. Bu iş sensiz olmazdı. Herşey için çok teşekkür ederim. Multfly ailesine de ayrıca teşekkür ederim. İlk solo uçuşum için beni cesaretlendiren Batuhan KAŞOĞLU hocama da teşekkür ederim :). Şuan bu yorumu gururla yazabiliyorsam nedeni sadece ve sadece BEDOdur.
M.Serhan ÖZKÖSE, 1.5.2019 22:53:27

Şu an bu sitede bu yorumları okuyorsanız 100 doğru yerdesiniz. Havacılık sektörü çok cazip bir sektör olması yanında, maalesef bu sektörün çakalları dolandırıcılarıda çok. Bir referans sayesinde tanıştığım bedrettin abi, bu sektörde bulabileceğiniz en doğru kişi. Verdiği hizmet paha biçilemez. Her zaman öğrencinin yanında ve her sıkıntınıza mutlaka bir çözüm getiriyor. Yönlendirdiği okulda hiç bir sıkıntı yaşamadım ama yaşayan olduğu zaman nasıl çözüm ürettiğini gözlerimle gördüm. Yüzde yüz güvenebileceğiniz ender insanlardan biridir. Çok sağol abi sayende vizemin son günü lisansımı aldım. Bundan sonra da yolumuza beraber devam edeceğiz.
Volkan, 30.4.2019 20:03:09

Arkadaşlar herkes bu eğitime başlarken hem maddi hem manevi birçok fedakarlık yapıyor. Yaptığınız yapacağınız fedakarlıkların karşılığını bulmak istiyorsanız hoşgeldiniz. Aerobedo - Bedrettin hoca sadece bir internet sitesi ve birkaç bin sorudan ibaret değil. Burda bir markanın koruması altındasınız. Bu marka ki yılların tecrübesi, fedakarlığı ve birikimiyle meydana geldi. Eğitime başladığınızda Bedo isminin sadece bir siteden ibaret olmadığını anlayacaksınız. Eğitiminizin en kısa sürede en düşük maliyet ile neticelenmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz.
Ahmet Bilen, 29.4.2019 19:19:09

Bu sürece başlamış, veya başlayacak olan herkese selamlar. Bedrettin abinin desteği sayesinde ppl sürecimi kolaylıkla atlattım. Uçuşlarda hiçbir sıkıntı yaşamadığım gibi, okulumun; öğrenci ile olan pozitif iletişiminden, küçük büyük her soruna çözüm odaklı yaklaşmasından dolayı buradan mutlu ayrılıyorum. Bedrettin abiye sonsuz teşekkürlerimi iletir, bu süreçteki tüm arkadaşlara başarılar dilerim.
Cemre, 28.4.2019 08:50:40

Bedrettin abi ile Türkiyede eğitim aldığım okulun batmasının ardından bir sürü zaman, emek ve para kaybettiğim zorlu bir dönemin içerisindeyken tanıştım. Olanları bir an önce geride bırakıp yola devam etmemde büyük yardımları oldu. Bedrettin abi sayesinde önce 9-10 gün gibi kısa bir sürede TR PPL lisansımı Easaya convert ettim. Daha sonra IR CPL ME MEIR eğitimlerini yalnızca 40 günde tamamladım. Abi bu süre içerisinde bana yol gösterdiğin için, her türlü sorunda yoğunuğuna rağmen vakit ayırıp çözüm olduğun için teşekkür ederim. Keşke daha erken tanışsaydık.
TAHA SİVRİ, 9.4.2019 18:25:47

Bu süreçlere başlamış veya başlamakta olan arkadaşlarımın hepsine selam olsun..Sevgili arkadaşlarım bu eğitimlere başlamadan herkesin aklında olduğu üzere olur mu yapılabilir mi bedrettin abi bu sürecin tamamında yanımda olur mu tarzında deli sorular olduğunu biliyorum ama şunu söyleyim bu işi yurt dışında yapmak istiyorsanız bedo abim sizin en büyük yoldaşınız ve akıl hocanız olucak..Sizler almak istediğiniz eğitim için sağlayabileceğiniz maddi duruma göre 3 asağı 5 yukarı birbirine yakın okul fiyatlarıyla karşılasacaksınız ve sizin maddi durumunuz,yurt dışında kalabileceğiniz süre,bu süreçte başka bir iş te çalışıp çalışmama durumunuza göre sizin için en ideal okulu bedrettin abim sizlere yol gösterip önericektir fakat siz tabiki seçenekler arasından istediğinize seçebilirsiniz :) fakat bu zorlu ve gerçekten ama gerçekten alın teri isteyen bu yolda,yola çıktığınız insana nacizane tavsiyem kimsenin gazına gelip sırtından vurmaya çalışmayın bakın burası çok önemli çünkü size eğitimlerinizde çıkan her pürüzde yemin ederim gece yarılarına kadar yardımcı olan okullarla sizin için birebir görüşen ve atpl sistemiyle sizi daha öz bir sınav kaynağıyla buluşturan bu güzel insana yanlış yapıp hakkını yemeyin çünkü adım attığınız bu havacılık kariyerinde yani kader işinde işleriniz rast gitmez abimin hakkına girip ahını almayın sakın...Eğitimlerinizi sizin için aylar öncesinden ayarlayan okullara bilgi veren ve yaşayabileceğiniz aklınıza bile gelmeyecek onlarca sorunla başbaşa olmadığınızı bedrettin abimin her an benim yanımda olduğunu özellikle belirtmek isterim...Sizin için çizilen bu eğitim sürecinde gerçekten özveri ile çalışıp eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra iş başvuru telaşına giriceksiniz fakat gene yalnız kalmıcaksınız başvuracağınız şirkete göre neler istediği şartları ve nasıl hazırlanılır konusunda da size hiçbir çıkarı olmadan yardım etmeye devam edecektir Allah razı olsun kendisinin bana yaptıklarından bahsediyorum...Uzun lafın kısası Line a geçseniz bile size hala sordugunuz sorulara yardımcı olacağından hiç şüphem yok herkese emniyetli uçuşlar dilerim
SEFA ŞİMŞEK, 8.4.2019 15:13:38

PPL sürecini Bedrettin abinin de desteğiyle bir ayda bitirmiş bulunmaktayım. Bitirme süresi sizin eğitimdeki performansınıza ve hava durumuna bağlı. Okul hakkında konuşmak gerekirse flycoop, eğitimi gerçekten kaliteli olan bir okul. Hocaların hem instructor hem airline tecrübesinin bulunması, işi öğrenmek için iyi bir fırsat eğer ki ingilizceniz iyiyse ve havacılığa gönül vermişseniz ise. Zaman zaman aksilikler çıksa da Bedrettin abi hemen olaya müdahele edip sorunları ortadan kaldırdı. Her sorunumuza çözüm üretti ve bizi rahatlattı. Gerçekten Bedrettin abi ile bu yola çıkmak en doğru kararınız olacıktır. Herkese bu yolda başarılar...
Bartu Mumcuoglu, 6.4.2019 14:19:02

Başarılı bir havayolu pilotu olmak adına çıktığım bu yolun,ne yalan söyleyeyim bu denli zor,beklenmedik sorunların her an gelişebildiği bir süreç olacağını düşünmemiştim.Bu aşamada benim en büyük şansım ve avantajım Bedrettin abi gibi biriyle yola çıkmış olmaktı.Şu an dünyada en geçerli havayolu nakliye pilotu lisans olan EASA lisansı sahibi olmamda payı ve emeği çok ama çok fazla.2016 Yılı Mayıs ayında başladığım PPL ve ardından teori sınavları ve PIC uçuşları,tüm bunların ve geri kalanlarının planlanması hepsinin yol haritası zaten Bedrettin abi tarafından çizilmiş ve tecrübe edilmişti,bana tüm tecrübe ve bilgisini aktardı sağolsun,sıfırdan amerika kıtasını keşfetmekle zaman (para emek dert ) harcamadım.Kısacası şans eseri başlayan "ticari" arkadaşlığımız 2.5 yıl içerisinde tabiri yerindeyse "Dostluğa" dönüştü,gece yarıları "abi ne olacak bu işler diyip" daralıp telefona sarılıp aramam, sohbetlerimiz,şunu şöyle değil,böyle yapalım diye yol göstermeleri,hep avantajıma oldu.Yeri geldi tartıştık yeri geldi dertleştik,ama çok şükür bu süreci hem değişerek hem gelişerek hayırlısıyla tamamladık.Ben bir abi ve güzel bir insan kazandım,Hem kendi adıma hemde benim gibi bu süreci başarıyla geçmiş arkadaşlar adına mutluyum,içimden geçenleri yazdım ne eksik ne fazla,tüm arkadaşlarıma ve bu yola girmeye karar verenlere şimdiden başarılar diliyorum.Amerikayı baştan keşfetmeyin derim. Kırımsız uçuşlarınız olsun.
Armağan Burcu, 12.3.2019 14:22:48

Bedrettin abi ile yolumuz MEP, IR ve CPL icin okul ararken kesisti. Iyi ki de kesismis Gosterdigi yol sayesinde hem zaman hem maddi olarak tasarruf yaptim. Bence kendisinin soyleyeceklerine kulak verin cunku bu yola girdiginiz de siz de iyi ki diyeceksiniz. Hali hazirda PPL ve NVFR egitimlerimi Bartolini Airde (Lodz, Polonya) almistim. Bedrettin abinin onerisi ile yine Polonyada olan Adriana Aviationdan egitimimi tamamladim. Oncelikle okul bir koyde ve pist, sim, kalacaginiz otel, mutfak vs. vs. ayni komplekste. Eger gercekten egitim almak istiyorsaniz boyle biryer bulmaniz zor gercekten. Benim egitimim arada Turkiye'ye gidip gelmeyi ve Polonya otoritesinden alinmasi gereken izinleri de cikarirsak toplam 3 hafta surdu ve okul sizi surekli ucurtmak istiyor. Okulun yonetimine gelecek olursak ben sahsen kendileri ile hic bir sikinti yasamadim. Eger davranislariniz cozume yonelik ise okul yonetimi de size elinden geldigince yardim ediyor. Cogu arkadas benim gibi dusunmuyor olabilir. Sonucta farkli bir kultur ve iletisim durumunun oldugunu cogu insan unutabiliyor. Insanlarin tecrubelerini dinlemek kesinlikle onemli ama unutulmamalidir ki biz Turk'ler para ve zaman verdigimiz seyleri kolay kolay begenmiyoruz, yani demek istedigim bazi seyleri cok abartan ve kendi kendine problem haline getirip okul yonetimi ile gereksiz cozumsuzluge girencok insan var. Tabi okul yonetiminin de hatalari oldugu bir takim durumlar da oluyor tabi. Bartolini'de CPL egitimi gormedigim icin Adriana ile direkt karsilastiramam ama Bartolini hakkinda PPL ve NVFR'dan edindigim gorusler; evet okul raya oturmus ve duzenli fakat sizin egitiminizin suresi ve kalitesi hocaniza gore degisir. Ornegin benim PPL almam 3 ay surdu ki benim donemimde ilk alan benim. 6-8 ayda PPL alan arkadaslarim da oldu. Ucus hocam cok iyidi ama ucus hocasi berbat olan donem arkadaslarim da vardi. Dusununce aklima gelen tek artisi uluslararasi bir havalimaninda egitim verildigi icin comm bazinda temelden aliskin oluyorsunuz. Fakat; asiri kalabalik, baslama sirasi olan, pahali, egoist tavirlari olan calisanlari olan biryer. Yoksa ayni egitim, ayni sim ve ayni ucaklar. Simdi mail atin adinizi en erken bir sene sonraki sinifa yazarlar. Yani tok satici diyebiliriz. Adriana'ya gelirsek; calisan yonetim ve ucus hocalari bence gercekten egosu olmayan ve yardim etmeyi seven insanlar. Tabi okul ile problemler yasanabiliyor ama her okul ile yasayabileceginiz problemler. Fiyat performans ve insanlari davranislari olarak Adriana'yi tek gecerim. Umarim daha da gelistirirler kendilerini.Zaten kafaniz rahat olsun Bedrettin abi her asamada halinizi hatirinizi soruyor ve bir problem oldugunda cozuyor. Bu yuzden kendisine cok tesekkur ederim, hakkim gani gani helal olsun.
Ersagun, 12.3.2019 00:53:54

Türkiye de başlayan eğitim sürecimde, okulumuzun bizi mağdur ederek uçuşları durdurmasından sonra Bedrettin Sağdıç ile tanıştık. Bedrettin abi aracılığıyla 10 gün gibi kısa bir sürede EASA PPL dönüşümü ve IR, CPL ve ME eğitimlerini Türkiye ye göre çok kısa bir sürede ve daha uygun fiyata tamamlayarak lisansımızı almaya hak kazandık. Eğitim ile ilgili karşınıza çıkan ya da çıkabilecek sorunları en kısa zamanda çözerek eğitiminizi hızlı bir şekilde bitirmenizi sağlayacaktır. Desteklerinden dolayı Bedrettin abiye teşekkür ediyorum.
Mustafa, 8.3.2019 10:55:52

Nisan 2017'de eğitim için çıktığım yolu 2018 aralık itibari ile Cpl lisanslı bir pilot olarak noktaladım. Bugün itibari ile Pegasus Havayolları Airbus tip eğitimndeyim. Ancak Bedrettin abiyi tanımam 2013 yılına dayanmaktadır, Henüz bir önceki mesleğimi icra ettğim dönemlerde dahi fikir ve tavsiyelerni esirgemedi, umarım meslek hayatımın sonuna kadar da kendisinin izinde yürüyebilirim. Ben bu macerama bir havayolu pilotu olarak devam ediyorum artık. Kendisinin önderliğinde büyük bir aile yarattık, ailemize katılacak her bir pilot adayı arkadaşım da bu yolda mesleğinin sonuna kadar da yalnız yürümeyecektir. Bu en emin olabileceğiniz husustur. Öğrendiğimiz, edindiğimiz, tecrübe ettiğimiz her bir konuyu bir sonraki arkadaşlarımız ile payaştık ve büyüdük, bundan sonra da böyle olacaktır. Bu yüzdendir ki kimliğimiz sürekli açıktır ve her bir arkadaşım kendisine ulaşıldığında içtenlikle kendisini bilgilendirecektir. Kararınız, eyleminiz her ne olursa olsun hayırlı uçuşlarınız olsun. Bu ailenin yetiştirdiği onlarca airliner dan biri olarak Bedrettin abi den sonra ya da ulaşamadığınız her anda ve konuda tüm açıklığımız ile destek için burada olacağım. Ödenemeyecek kadar bende hak'kı olan Bedrettin abime saygı ve sevgilerim ile. Çağrı Kaan Tursun
Çağrı kaan tursun, 8.3.2019 00:39:09

Mrb.lar öncelikle herkese slm ve bu yolda yürüyen ve yürüyecek herkese kolay gelsin.Bu yol gerçekten sürecin iyi yönetilmesi gereken büyük fedakarlıkların yapılması ve bilen,ilgilen kişilerden referans almanın büyük faydasını göreceğiniz bir sürec.Herkes gibi benimde bir sürü kaygılarım vardı nasıl olacak yapabilecek miyim?Nasıl daha ucuz bu işleri yapabilirim?Yurt dışında alsam dolandırılır mıyım daha neler neler.Başlıyacak gücüm vardı ama bu kaygılarımı öngöremiyor ve başlangıcı yapamıyordum bir türlü.Bedrettin abi ile tanıstım ilk konuşmamız yaklaşık bir saat sürdü ve bir sürü aklıma gelebilecek sorular sordum usanmadan bikmadan cevap verdi şahsen ben bu kadarına tahammül edemezdim.Samimiyetine güvendim ve içimden gelen sesede güvenerek bedrettin abi ile yola devam etme kararı aldım.ppl başladım dakika bir gol bir okulla sorun yaşadım ve bırakıp gelmeyi düşündüm.Bedrettin abi devreye girdi ve resmen okulu hizaya getirdi bu kadar etkili olabileceğini düşünmüyordum ve benim için mücadele etti daha sonra atpl de bazı sıkıntılar yaşadım manevi olarak çok destek oldu son aşama ır-cpl sürecine geldim izin sıkıntım vardı çok güzel bir sürede eğitimimi bitirmemi sağladı.Birşey önerirkende eksilerini ve artılarını hep söyledi dürüstlüğünden hiç vazgeçmedi ve daha fazla güven verdi ve arkadaşlarıma tavsiye ettim ve daha pişman olduğunu söyleyen çıkmadı yeri geldi canım sıkıldı aradım bu iş olmuyacak galiba dedim yol gösterdi.İşe alınma sürecinde bile kontrolünü bırakmadı ve desteğini sağladı ve kendimin ,ailemin ve bedrettin abinin gayretleriyle bir şirkette eğitime başladım.Bunları anlatırken samimi olmaya yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim doğru adam dürüst bir adam resmen abilik yaptı bana. Bende emeği gerçekten çok ve kendisine çok teşekkür ediyorum.Sizde kaygılarınız varsa boş verin gitsin bedrettin abi varsa sıkıntı yok zamanınızı aldım herkese bu yoldan bol şanslar yolunuz açık olsun
Serkan, 7.3.2019 21:45:09

2017 ekim ayında bedrettin abi ile başlamış olduğum havacılık hayatımda mart 2019 itibariyle mutlu sona ulaşmış hedeflerimi gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Yaklaşık 1.5 yıl süren eğitim ve şirketlere başvuru hazırlık aşamalarının tamamında bedrettin abi, desteğini ilgisini yardımlarını hiç esirgemedi bu şu an bulunduğum duruma gelmemde ki en büyük pay sahibi oldu. Ve hala daha FO olmak üzere olan bana ne zaman ne ihtiyacım olsa yardımlarını yapmaktan geri kalmıyor. Bedrettin abiye sadece bir danışmam gözüyle bakanlar hayatının hatasını yapar, gerçek abinizin bu kadar faydasını göremezsiniz, bunda ciddiyim. Onun tek bakış acısı benim yaşadığım sorunları başkası yaşamasın ve birlikte olduğumuz sürece her zaman başarırız oldu. İyiki varsın abi her daim başım sıkıştığında arayabileceğim biri olarak kalmam dileğiyle, herkese başarılar
Hüsamettin, 7.3.2019 21:33:27

PPL eğitimini bitirmiş ve henüz ATPL çalışmalarına başlamış biri olarak benim de söylemem gereken birkaç şey olduğunu düşünüyorum. Bu yola çıkmadan önce, Atlanta, Florida, FAA, JAA, 11 ay, 15 ay vb gibi değişkenlerin bol olduğu bir sarmalda dönüp dururken rastladım bu platforma. Birçoğunuzun sorguladığı gibi, yorumlar kısmına bakarken bende sizin gibi Acaba bu yazılanlar gerçek mi? diye irdelemeye çalıştım. Birkaç telefon görüşmesi ve referanstan sonra tüm planlarımı değiştirip, süreci Bedrettin Abiye yıkmam sanırım birkaç günümü aldı :) Kısaca özetlemem gerekirse, kış şartlarında 45 gün gibi kısa bir sürede PPL sahibi oldum. PPL sürecinde Flight Instructor olarak karşımıza çıkan Seyfullah Hocamı da unutmamak gerekiyor. Eğitim ile alakalı her sorunuza anında cevap verebilecek, yakından ilgilenen birisi var. Bundan emin olabilirsiniz. Henuz yola cikmamis arkadaslar icin soyleyebilecegim tek şey Detayların içinde çok fazla boğulmadan , neyi nerede nasıl yapacağınızı sistematik bir şekilde size aktaran, oluşabilecek problemlere anında çözüm üreten, bu işi gerçekten bilen Bedrettin Abi ile yola çıkmanızda çok fayda var. Doğu Avrupa ülkelerinin bürokrasisi ile bireysel olarak başa çıkabileceğini düşünen arkadaşlarımız varsa, onlara da saygı duyuyorum. Fakat benim tercihim Bedrettin Abiden yana oldu. Şimdiye kadar geldiğim noktada desteğini ve yardımlarını esirgemeyen Bedrettin Abiye bir kez daha teşekkür ediyor, süreci devam eden arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Melih, 7.3.2019 16:47:05

Uçmayı bir tutku pilotluğu bir meslek olarak gören herkes için pilotluk eğitimi uzun ve maliyetli bir süreç. Ben de buradaki diğer arkadaşlarım gibi bu işi yapmaya karar verdiğimde Türkiye, ABD ve Avrupada bir çok okulu araştırdım. Sonunda bu işi en hızlı, doğru ve düşük maliyetle yapmamı sağlayacak kişinin Bedrettin Sağdıç olduğuna karar verdim ki sonra o bizim içtenliği ve samimiyeti ile Bedrettin Abimiz oldu. Bu işi araştıran arkadaşlarıma söyleyebileceğim en kısa şey; Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Merak ettiğiniz, araştırdığınız, endişe duyduğunuz bütün herşey Bedrettin Sağdıç tarafından daha önce araştırılmış en hızlı ve ucuz çözümü bulunmuş, sistematik hale getirilmiş ve önünüze hazır bir paket halinde getirilmiş durumda. Vize aşamasındaki yönlendirme ve okul kaydından tutun teori ile ilgili kaynak ve sınav desteği, gittiğinizde yaşayabileceğiniz olası problemler ve uçuş pratiğine kadar herşey Adan Zye düşünülmüş ve size hazır bir paket olarak sunulmuş. Yapmanız gereken tek şey bu güvenli sulara kendinizi bırakmak ve size söylenenleri yapmak. Sadece Bedrettin Abiden gelen mailleri doğru okuyup orada söylenenleri bile yapsanız hiçbir sıkıntı yaşamayacağınıza ve önünüze gelecek her adıma hazırlıklı olacağınıza emin olabilirsiniz. Kendi adıma önüme çıkan her sıkıntıda beni sabırla dinleyen ve sakinlikle yol gösteren Bedrettin Abiye teşekkür ediyorum. Burayı okuyup fikir edinme safhasındaki arkadaşlarıma da en doğru yerdesiniz diyorum. Bu hayal uğrunda emek veren herkesin hayallerine ulaşması dileğiyle. Fly Safe:)
Alper Bay, 7.3.2019 13:02:45

Oncelikle Bedrettin bey ile basladigimiz yolculugumuza Bedrettin abi olarak devam ettik. Her saniye yaninizda hissettiriyor ve her takildiginjz noktada en hizli sekilde olaylarin olusumunu pozitif yonde degistiriyor. Baslamadan once verdigi bilgiler noktasindan virgulune kadar yasadik. Sagolsun hic bir suprizle karsilasmadik. Egitimimiz oldukca guzel , hizli ve eglencei gecti. Acikcasi 40 gunluk maratonun ne ara bittigini anlamadik , cok yorulduk ama mukemmel bir deneyim oldu. Umarim bundan sonra egitimlerde ve daha onemlisi kokpitlerde de beraber olcaz. Herkese egitim surecinde basarilar ve guvenle ucun kaptan arkadaslarim.
Gorkem TUFEKCIOGLU, 5.3.2019 20:47:10

Herkese merhaba, daha birkaç hafta önce kış sezonunda PPL almış biri olarak sözlerime başlıyorum. Geçtiğimiz yaz sezonunda ülke ekonomisi ve ülkemizde bulunan üç-beş uçuş okulunun, insanlara hayallerini yıktıran rakamları ve bunun karşılığında yıllarımı isteyen bir eğitim sunacak olması Bedrettin abiyle yollarımızı kesiştirdi. Bedrettin SAĞDIÇ, bu işe gerçekten gönül vermiş, çalıştığı avrupa ülkelerinin uçuş okullarında otoritesini sağlamış, öğrencileri için herseye gücü yeten tecrübeli bir abimiz. Bu yola çıkacak olan arkadaşlar, herseyi birinci ağızdan dinlemenizi(mailleri okumanız yeterli), wp guruplarında veya kapı önünde çay sigara yaparken, okullarla ilgili çevrilen hastalıklı garip muhabbetlere kulak asmamanızı, eğitim süresince kiminle ne konuda iş tutacağınızı bilmenizi, maddi ve manevi olarak Bedrettin abiye güvenmenizi içten tavsiye ederim. Multifly uçuş okulunu düşünen arkadaşlar, eğitime başladıklarında orada eğitmenlik yapan Seyfullah hocayla tanışacaklar ve işin teorik kısmını genç bir beyinden kapacaklar. kullandığı HA-BHF kayıtlı uçağı gibi sakin, eğitici ve ağır başlı bir karakter. Bedrettin abi başta olmak üzere lütfen bu insanları, diş fırçamı alayım mı, temiz çarşaf var mı, gibi sorularla yıpratmayın orada hersey mevcut arkadaşlar, henüz yolun başındayız bize ve bizden sonraki arkadaşlara bu insanlar gerçekten lazım. siz üzerinize düşeni yapın ve kendinizi önce Allaha sonra Bedrettin abiye emanet edin, gerisi her ne olursa olsun çözülüyor. yolunuz açık olsun.
Mahir, 27.2.2019 12:23:38

Öncelikle herkese Merhabalar; Umarım bu yazacaklarımın tamamem içimden nasıl geliyorsa öyle yazdığımı hissedersiniz. Ben fazla lafı uzatmayı pek sevmem. Ben 38 yaşındayım ve pilotaj sürecine girmekte biraz geç kaldığımın farkındaydım, önceleri bu fikrimden vazgeçme noktasına da gelmiştim fakat biraz araştırmanın kimseye zararı dokunmayacağını düşünerek başladım soruşturmaya. ilk önce pilotajı yeni bitirmiş bir F.O. arkadaşımı aradım ve bilgi aldım. okullar, fiyatlar, lisanslar, artılar ve eksiler vs... ve ne yalan söyleyeyim kime gitsem herkes bana macaristanı yada polonyayı öneriyordu ve hemen arkasından bu işi bilen biriyle git sakın konuşulanlara kulak asma ve direkt Bedrettin abi ile iletişime geç diyorlardı. ( valla ne yalan söyleyim ilk başlarda Bedrettin abiden kıllanmadım değil hani :)) ama Bedrettin abi ile ilk telefon görüşmemden sonra kafamdaki tüm sorulara olmasada çoğuna mantıklı cevaplar buldum ve kendisi ile yola çıktım. PPL lisansımı 47 günde aldım ki ocak 7 de başlayıp 10 gün hava muhalefeti dolayısı ile uçuş yapamadığım halde 47 günde bütün PPL eğitimini tamamladım. size bu sürede bu eğitimi gerçekten aldırabilecek birini tanıyorsanız hiç düşünmeden ben O kişinin bunu yapamayacağı konusunda binlerce dolarlık iddiaya girmeye hazırım. Bedrettin abiyi ben Eski zamanlarda çölü geçmek için kullanılan deve kervanlarının başındaki lidere benzetiyorum. Adam çölü ezberlemiş; nereden ne gelir, nerede sıkıntı yaşarsın, yolda ne gibi sürprizler başına gelebilir, seni sağ salim yolun sonuna nasıl ulaştırır ve daha buna benzer tüm durumların cevabı hazır ve daha önceden tecrübe edilmiş bir şekilde kendisinde size sunulmak için bekliyor. Pilotaj sürecide çöl geçmek kadar sıkıntılı ve yorucudur ( en azından bu güne kadar tanıştığım tüm pilot ve pilot adayları bana böyle hissettirdi).Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok arkadaşlar. Ben herşeyin hazır bir şekilde sizi beklediği başka bir pilotaj eğitimine rast gelmedim. daha yolun başında olmama rağmen, Bedrettin abi ile tanışmamın büyük bir şans olduğuna inanıyorum. Bu arada bir uyarı yapmadan da bitirmeyeyim; Bedrettin abi herşeyi çok açık ve net bir şekilde konuşur, onunla ilk konuşmadan sonra abondene olursanız korkmayın :) bu; doğru yoldasınız demektir.
Şahhut Cem ÇAKICI, 27.2.2019 12:07:09

Öncelikle herkese merhabalar, bende sizler gibi bu sürece başlamadan önce çeşitli kaynaklardan konu ıle ilgili araştırmalar yaptım . Nerde nasıl olur hangi okul kaç para, hangi okulun imkanı ne, yurt dısında nasıl olur, avantajı ne, Türkıyede avantajı ne, vs vs... Tam da bir kac ay once bu blokta benden oncekılerın yazdıklarını okurken, hadı bı arayalım dememle surec başladı . Benden oncekı yorumlarda emın olun benım yazdıgım gıbı tamamen içten gelen duygularla yazılms, gormus oldugumuz emeğe, iyi niyete, hoş görüye cevaben ıyı nıyet belırtısı olarak yazılmıs yazılardır . Hani ben bu yazıları okurken en başta ben gidersem yazmam diye içimden geçirmiştim ama yazılıyormuş yani :) Neden aerobedo derseniz . sızı yurt dısında calıstıgı okullara yonlendırecek sadece Türkiye değil aslı avrupada gecerlı olan ve dunyanın coğu ulkesınde gecerlı olacak olan EASA lisansına sahip olacaksın . Türkiyedeki maliyetin yarısına olmasını zaten biliyorsunuzdur . Dersenkı kardesım ben aerobedo olmadan gıdemem mı bu okullara ? gıdersın tabi, ancak işlerin uzar. burokrasıye takılırsın, nerede kımınle kontaga gırecegını bılemezsın, arkanda senın ıcın ıslerı kolaylastıran ve sana sadece derslerıne ve ucuslarına yogunlasman gerektıgını soyleyen bırını bulamazsın, bı yerden yaparsın dıger yerden bozulur , bedrettın abıyle her sey kolay , sloganımız bedo varsa sorun yok . seyfo varsa hıc sorun degıl :)) ( Seyfettin hoca multifly dan ) . . kurmus oldugu sıstemde sınavlarda cıkma olasılıgı daha yuksek olan sorulara odaklanırsın sadece Atpl kısmında gıdıpte 20.000 soruyla hasır nesır olmazsın. ayrıca lazım olacak olan dokumanları da yıne oradan ındırırsın baska yerde aramakla vakit kaybetmezsin . . Atacagın her adım oncesı bır maıl alırsın ve orada ne yapacakların yazılıdır. en ınce ayrıntısına kadar . Anlamadınmı, soru ısaretlerın mı var kafanda 7/24 yaz watsuptan . En cok basını agrıtanlardan biriyimdir daha off demedi, demediği gibi 1 saat te benımle uctu sagolsun, bu arada kendisi de özel bir havayolunda pilot oldugu gibi aynı zamanda ucus hocasıdır . Ben ppl egıtımımı multıfly da aldım Seyfettİn hocanın Çok yardımını gorduk, sagolsun her konuda yardımcı oldu bıze . Sımdı ıse atpl derslerıne calısıyorum . Bunu okuyan kardeşim inşallah senın ıcınde her şey hayırlı olur . Haklarını helal etsinler benden yana helal olsun süreç devam ediyor ...
Özcan Öztürk, 27.2.2019 11:21:09

Bu eğitime başlamaya karar verdiğim ilk günden son güne kadar sürekli yanımda olan ve yaşadığım en ufak bir sıkıntıda bile hemen işini gücünü bırakıp bana yardımcı olan Bedrettin Abiye teşekkür ederim. Özellikle bilgi aldığım dönemde bile beni daha önceden eğitim almış kişilerle görüştürüp en tarafsız bilgileri onlardan alabileceğimi söylediğinde zaten güvenmiştim kendisine. Süreç boyunca ve özellikle de yüz yüze tanıştıktan sonra ona güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Sayesinde pilotaj eğitimini mümkün olan en kısa zamanda ve en düşük maliyetle tamamladım. Yabancı bir ülkeye ve bilmediğiniz bir ortama gidecek olmak yeni başlayacak arkadaşların akıllarında soru işaretleri yaratıyor olabilir. Ancak kendinizi Bedrettin Abiye bırakıp onun size gösterdiği yolda ilerlerseniz, kendi çabalarınızla birlikte, mümkün olan en iyi eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Batuhan Kaşoğlu, 22.1.2019 00:50:43

Bedrettin hocam pilot olmak isteyen herkese ilk tavsiyemdir. Kendisine yönlendirilene kadar çok vakit kaybettim ve demoralize oldum ama ilgisi ve tecrübesi sayesinde kısa sürede yolun yarısına geldim. Bu kariyere başlamak için en iyi nokta kesinlikle Aerobedo.
Erdem, 19.1.2019 20:00:27

Bu yola baskoyduysaniz pek çok güçlüğe göğüs gerebilecek karakterdesinizdir zaten, ama bir an gelir küçük bir dokunuş sizi olduğunuz yerden olmak istediğiniz yere alır götürür. Benim içinse mucize dokunuş 😊 İşte bu dokunuşlar da BEDOnun profesyonel tecrübeleridir. Sizi günlerce yoracak sıkıntıların bir alo ile bir mavi tik ile çözülmesi, dahil olduğunuz ailede herkesin size omuz mesafesinde olması bu yolu koşa koşa gitmenizi sağlayacak en kıymetli şeyler. Siz sadece karar verin; BEDO size en hızlı, en kolay ve en önemlisi en güvenli yolu çizecek ve siz de uçacaksiniz..
Dilek YILMAZ, 3.1.2019 07:27:51

Yaklaşık 1 sene gibi bir sürede bu eğitimi tamamlayabilmemdeki en önemli isim Bedrettin abim diyebilirim. Her zaman, eğitimin hangi aşamasında olursan ol size yardım edecektir. Gece gündüz bayram haftasonu fark etmeksizin, hiç bir zaman tek başınıza hissetmeyeceksiniz. Sizin zaman kısıtlamanız veya madde durumunuza göre pek çok ayrı seçenek sunabiliyor Bedrettin abimiz, benim için en önemli kısım burasıydı tam olarak istediğim eğitimi karşılayabileceğim ücretler ile elde edebiliyor olmak çok önemli.. Binlerce öğrenci ile oluşmuş tecrübe ile siz daha bir soru yöneltmeden kendisine zaten cevabını söylemiş oluyor. Bence şu an en güvenilir isim kendisi, siz yeterki hazır olun ne istediğinizi bilin, bir telefon sonrasında bu işe ilk adımı size attıracaktır. Tüm emeklerin ve yardımların için teşekkür ederim Bedrettin abim.
Hüseyin Kırcalı, 29.12.2018 18:05:06

Bu işe başlamadan önce yurt dışında eğitim alma konusunda tereddütlerim vardı. PPL eğitimine alıp ,eğitimin kalan kısmını Türkiyede devam etme düşüncesiyle gittim. Ancak çok şükür hiç bir sorun yaşamadan Bedrettin abinin yönlendirmesi ile PPL sürecini iyi bir okulda bitirince eğitimim kalan kısmına Bedrettin abi ile devam etmeye karar verdim. Eğitim boyunca en ufak problemde bile yardımcı oldu.Gerçekten Avrupa da alınabilecek en iyi eğitimi aldığımızı düşünüyorum.Okul kalitesi verilen eğitimler gerçekten benim açımdan güzeldi. Yardımlarından dolayı Bedrettin abiye teşekkür ederim.
Öktem CEYLAN, 27.12.2018 00:58:07

Bu işe ilk başlarken yalnız başlıyorsunuz. Başka bir ülkede daha önce benzerini görmediğiniz bir eğitim almaya karar veriyorsunuz ve ne yapacağınızı nereden başlayacağınızı bile bilmezken Bedrettin abi tam da o noktada yardımınıza koşuyor. Onun sayesinde PPL eğitimini sorunsuz bitirdim, yeri geldi en saçma sorularıma bile sabırla cevap verdi. Küçük yönlendirmeleri ve deneyiminden kaynaklı tavsiyeleriyle takıldığınız yerde devreye girip yola devam etmenizi sağlıyor. Şimdi ATPL teorik eğitimininde de onun yönlendirmeleriyle ilerliyorum. Bu işe başlamak isteyen insanlara ilk tavsiyem Bedrettin abiyle iletişime geçmeleri oluyor ki başındaki kalabalığın bir kısmı benim yüzümdendir:) Emeklerin için teşekkürler abi, iyi ki seni tanımışım:)
Merve Güner, 21.12.2018 00:50:06

Bedrettin abi vasıtasıyla çıkmış olduğum 1,5 yıllık maratonun ardından tüm süreci bitirdim. Ppl, atpl, me/cpl/ir dönemlerinin yanı sıra mezuniyet sonrası da hiç bir zaman yardımını ve desteğini esirgemedi. Aynı fikirde olmadığımız zamanlarda dahi kendisi düşüncelerime saygı duyarak, alternatifleri sundu ve son kararı bana bıraktı. Doğru işler doğru insanlarla yapılır sözünün ne kadar haklı olduğunu gösteren Bedrettin abiye çok teşekkür ederim.
Baran SERBET, 20.12.2018 16:22:37

Herkese Merhabalar, PPL eğitimini yeni bitirmiş bir öğrenci olarak başlangıçta içimdeki hevesle çıktığım yolun doğru bir yol olduğunu şu anki kadar idrak edemedim. Çok kısa sürede daha önce hiç single engine bir uçağa binmemiş olmama rağmen ailemin bile şaşırdığı bir başarı elde ederek o uçağı yalnız kullanabilmeyi öğrendim. Havacılığa tutkum ve sevgim katlandı ve Bedrettin abi sayesinde hayal ettiklerim bir bir gerçekleşmeye başladı. İçinde bu sevgi ve isteği olan insanlara kesinlikle güvenebileceği bir sırt sağladığı için Bedrettin hocama çok teşekkür ediyorum. Herkese başarılar diliyorum.😊
Zeynep Çalışkan, 15.12.2018 12:06:49

Eğitimimin hiç bir aşamasında pişman olmadım. Tüm arkadaşlarımı bedoya yönlendiriyorum. Doğru, sıkıntısız eğitimin adresi
Emrah kaygusuz, 13.12.2018 14:26:01

Arkadaşlar herkeze selamunaleyküm. Burda okuduğunuz bütün yorumlar olumlu ve olumluya yakın,Ve bu sizde Bir adam gerçekten bu kadar işi,kısa bir sürede,türkiyenin yarı fiyatına yapabilir mi?Ve hiç bir negatif yorum almadan.Evet bu biraz güvensizlik duygusu yaratabilir.Yorum yazan insanları sosyal medyadan gerçekliğini sorgulayabilirsiniz,hatta yazıp ispat bile isteyebilirsiniz. Evet sizde yazıp benden isteyebilirsiniz kuşkularınız varsa. Bedrettin abiyle konuşmalarınızda kısa ve net cevaplar alabilirsiniz,ilk başlarda uzun açıklamalı mesajlar istemeniz normal ama bir çok öğrenci karşısında yanlız 1 ADAM olması bunu gerektiriyor malesef kısa ve net.Ama zaman ilerledikçe size ettiği yardımları gördükçe sizi gerçekten düşündüğünü ve bu işi para için yapmadığını görüceksiniz. Kendi sürecimden bahsedersem,Ppl sürecini 39 günde,macaristanda multifly da bitirdim. İlk günler uçamaz iseniz sıkıntı yapmayın, ilerde 3 günde 15 saat uçacağınız günlerde olacak. Biraz ileri bilgi olucak ama ICAO level sınavını İngilizcenize biraz olsun güveniyorsanız Teyzeler seçeneğini suncak Bedrettin abi sizlere,onu tavsiye ederim. Herkeze bu yolda başarılar dilerim ve Bedrettin abi iyiki tanışmışız.
Koray Şigan, 11.12.2018 22:28:57

Pilot olmak istiyorsanız doğru adresi bulmuş durumdasınız. Bedrettin abinin her türlü sıkıntı ve ihtiyacınıza en kısa sürede ve net çözümler bularak sizi rahatlatacağına emin olabilirsiniz. Sadece ne istediğinizi söyleyin yeter. 30 gün gibi kısa bir sürede PPL i bitirdim ve ATPL sürecine başlıycam. Bu süreçte göstermiş olduğun yardımlardan dolayı teşekkür ederim abi inşallah bundan sonraki süreçte de birlikte ilerleriz ve birgün mezun ettiğin ve işe başlamış pilotlar arasına bizim de ismimizi yazarsın...
Erhan Aybelk, 10.12.2018 19:59:50

Pilotluk hayali yıllardır aklımda olan bir işti, ancak bir türlü bu işe kalkışmak kısmet olmamıştı. Yıllar içinde zaman zaman bir heves araştırmaya başlar, okullar, kurumlar, kendine ait kısaltmalarla kafam karışır işi orada bırakırdım. Bedrettin bey sayesinde yarım bıraktığım bu hayale tekrar başladım ve tecrübeli insanlarla çalışmanın faydasını canlı canlı gördüm. Bu işe başlamadan önce insanların kafasında o kadar çok ve işi bilenlere saçma gelen o kadar soru vardı ki, şimdi geriye dönüp baktığımda o büyük korkuların o kadar saçma gelmesi çok normal. Sizin de bu işe başlarken bilinmemezlikten dolayı korkularınız varsa işi bilen insanlarla çalıştığınıza emin olun. Verilen bilgilendirme maillerini tekrar tekrar okuyun, bu işi ilk defa yapan siz değilsiniz ve sizden önceki insanlar da aynı soruları sordu ve aynı sorunlarla karşılaştı. Bir kere başladıktan sonra da herşeyi çorap söküğü gibi geldi. Ppl süreci için Bedrettin beye çok teşekkür ederim ve önümüzdeki süreçte de beraber bu işi sonuna kadar götüreceğimize emin olduğumu söylemek isterim.
Fırat Erdem, 10.12.2018 19:54:22

Atpl surecini bitirdikten sonra kalan egitimi bedrettin abinin yonlendirdigi okulda bitirdim. Kesinlikle tavsiyelerini ve yonlendirmelerini dikkate alin surec hakkinda tum bilgileri kendisinde bulabilirsiniz... Yaptigi her sey icin cok tesekkur ederim...
Kadir, 7.12.2018 11:24:33

Bu sürece başlamadan önce avrupanın birçok kentinde birçok okul araştırdım birçok okulla görüştüm ve en son Bedrettin abiyle görüştüm. Bedrettin abiyle görüştüğüm andan sonra bir daha başka okul araştırmadım. Beni kendisiyle bu yola çıkmaya iten en büyük şey yazdığı yazılar oldu. Eğitim süresince ve eğitim sonrasında yaşayabileceğimiz ruh sağlığınızdan tutun maddi sıkıntılarınıza eğitim esnasında karşılaşacağınız ve sonrası mülakat kısmına kadar en küçük detayına kadar düşünülmüş ve tamamen dürüstçe yazılmış yazılardı. Ben PPL sürecini 40 gün gibi bir sürede tamamladım ve size verebileceğim en büyük tavsiye yazdığı her şeyi tekrar tekrar okuyun uygulayın. Soru sormanıza gerek kalmayacaktır ki sormak istediğiniz bütün soruları gece gündüz demeden cevaplayan ve sorunlarınızı çözen bir insandır kendisi. Bu süreci maddi manevi en kısa sürede tamamlamak istiyorsanız sadece ders çalışın Bedrettin abiye güvenin. Ders çalıştığınız sürece kendi çözemediğiniz -ki inanın çözemeyeceğiniz yada çözmesi gereğinden uzun ve yorucu olacak sorunlar olacak- bütün sorunları Bedrettin abi en kısa sürede çözecektir.
Umut, 4.12.2018 20:59:58

Bedo abinin bir sözü var: "Bu gün beni EASA ya al demek yerine şunu söylersek , benim 5000-10000 EASA lisanslı pilotum var beni EASAya kabul etmiyorsun dersek herhalde daha doğru bir yaklaşım olur" Eğer bir gün Türkiye EASA ya kabul edilirse bunda Bedrettin Sağdıçın katkısı çok büyük olucaktır. Kendisi benim ve benim gibi birçok öğrencinin her aşamada tüm sorunlarıyla ve sorularıyla kesintisiz 7/24 ilgileniyor. Portföyündeki otorite ve okullara AeroBedo desteği almadan gidenlerin ne sıkıntılar çektiğini kendi gözlerimle gördüm. Örneğin benim vizem bitiyordu ve PPL de bir dersten kalmıştım. Bulduğum sınav tarihi ileri bir tarihti. Başka şehirden başka bir okuldan başka bir öğrenci ise kendi sınav tarihine kendini tam anlamıyla hazır hissetmiyordu. Kendisi beni bu öğrenci ile irtibata geçirdi ve sınav tarihlerini değiştirdik. Böylece ben 2. denemem olan sınava vizem bitmeden girdim ve PPLi 30 günde bitirmiş oldum. Diğer öğrenci ise sınava daha çok çalışma fırsatı buldu ve sınavını başarı ile verdi. Bedrettin Sağdıçın her zaman belirttiği 1+1, 2 den kuvvetlidir mantalitesi tam olarak budur. Eğer AeroBedo desteği almasaydım ülkeye geri dönüp git gel yapmak zorunda kalacaktım. Bu örnekte görüceğimiz üzere Bedo abi bizim için iyileştirici ve hızlandırıcı çözümler bulabiliyor AMA derslere çalışıcak olan o sınavları geçicek olan ve uçuşları da adam gibi yapıcak olan kişiler bizleriz. Bizim yerimize bunu kimse yapamaz. Bu iş pahalı bir iş. Öncesinde ikilemler yaşamak çok normal. Hiçbir sektörde hiçbir süreçte güven bir anda inşa edilmiyor. Bedrettin Sağdıç güveni inşa eden insanlardan ve emin olun bu güvenin temelini sağlam atıyor. Bedo abinin en büyük özelliği yapılıcak tercihlerde ve yaşanan olaylarda tek değil birçok alternatif sunması. Kendisinin Macaristan havacılığında ne kadar etkili bir figür olduğunu oraya gitmeden anlamak imkansız. Aday öğrencilerden tek bir ricam var. Bu insanın canını sıkmayın. O sadece size değil hepimize lazım
Cem, 25.11.2018 16:43:06

PPLe baslamadan once oturmus buradaki yorumlari okuyor , nedir ne degildir olayi anlamaya calisiyordum.PPL ne kadar surede biter , nelerle karsilasacagim gibi sorular kafami mesgul ediyordu.Bu platformdaki yorumlari okuduktan sonra ,bu kadar insanin yanilmis olamayacagini anladim ve bu surece Bedrettin abi ile girdim .Sizin hangi asamada cigerlerinize ne kadar oksijen cekeceginizi bile biliyor ve sizi ona gore yonlendiriyor bu konuda rahat olabilirsiniz.PPL lisansimi 40 gun civari bi surede bitirip geri dondum ve suan ATPL sureci ile kafa yormaktayim. 0 dan ATPL frozena kadar destegini saglayacagina adim gibi eminim ve dahasi ben orda iken macaristana yanimiza gelip sorunlarimizi dinleyen ve cozen kiside yine kendisidir(Kendisi de ayni siralardan gecmis ve tecrube edinmistir).1 Euro sizin icin ne kadar degerli ise emin olun bunu dikkate alip ona gore sizi yonlendiriyor. Demem o ki bu surece kendi basina cesitli yollarla girip agzi yanan insanlar taniyorum ve hepsi yine Bedo abimize donup yardim istiyorlar.Bu surecte bana yardimci oldugu ve olacagi icin kendisine tesekkuru bir borc biliyorum.
YILMAZ BICER, 21.11.2018 21:21:41

Eşimin ppl sürecinde tanıştık Bedrettin abi ile bu süre içinde bizi hiçbir konuda yalnız bırakmadan kalacak yerinizden aracınıza kadar hertürlü ihtiyacınızı siz gitmeden size sunan bir adım sonrasını sizin için planlayarak hertürlü probleminize en kısa zamanda çözüm bulan ve hertürlü konuda destek olan Bedrettin Abime göstermiş olduğu özveri, güven ve dürüstlük için teşekkür ediyorum. Tabiki tavsiyem AEROBEDO
Servet, 21.11.2018 21:08:51

Kafamda yüzlerce soru ve kararsızlık ile başladığım Ppl sürecinde telefonda tanıştım Bedrettin Abi ile.En baştan beri tüm süreci dürüst ve açık bir şekilde anlattı açıkçası en başta kuşkularım vardı gerçekten bukadar güvenilir ve dürüst olabilir mi? gerçekten söylediklerini yapınca herşey yoluna girer mi diye.Kısa bir sürem vardı Ppl e başlamak ve bitirmek için söylediklerini harfiyen yapmaya çalıştım iyikide yapmışım çünkü benim bile tahmin edemeyeceğim kadar kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde bitti Ppl süreci.Şimdi inşallah darısı ATPL sürecine.Teşekkürler Aerobedo 🙏
Nurdan, 20.11.2018 20:52:51

Bedrettin abi ile hikayem 2017'nin Mart ayında telefonda, aklımdaki onlarca soruya verdiği yanıtlar ile başlamıştı. O zamanlar PPL eğitimine başlamak istiyordum ancak maddi bazı sıkıntılardan dolayı başlayamamıştım. Aradan geçen 1,5 yılın ardından 2018 Eylül ayında başlamaya karar verip kendisini aradığımda hızlıca bana tarih, okul seçimlerimi sordu ve süreç başladı. Hedeflediğim sürede PPL eğitimimi tamamladım. Süreç boyunca gerekli bilgilendirmeleri yaparak ve her zaman yanımda olduğunu hissettirerek desteğini esirgemedi. Ortalıkta Bedrettin abi gibi olmaya çalışan, atıp tutan ama hiçbir şey beceremeyen kişilere sakın aldanmayın. Ortada çok büyük bir birikim ve tecrübe var. Bunu kullanarak ve Bedrettin abinin tavsiyelerine uyarak süreci çok hızlı ve ekonomik şekilde tamamlayabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte de beraber olacağım Bedrettin abiye ve PPL eğitimimizde bize yardımlarını esirgemeyen Seyfullah Hocama çok teşekkür ederim.
Engin G., 17.11.2018 21:24:18

Pilotaj macerasının ilk aşaması olan PPL lisansını Bedrettin abinin desteği ile hiçbir sorun yaşamadan kolayca aldım. Bilgisine ve tecrübesine olan güvenim samimiyetine olan inancım ışığında bu zorlu ATPL sürecinin sonuna kadar Bedrettin abi ile beraber yürüyeceğim. Teşekkürler AEROBEDO
Ali güler, 17.11.2018 19:56:56

Bu işe başlarken buradaki yorumların çoğunu okudum doğrusu yorumların bir kısmının gerçek olmadığını düşündüm bu kadar güvenilir biri olamaz yeni tanıştığınız biri size bu kadar yardımcı olamaz sizi bu kadar düşünemez diye düşündüm PPL almış biri olarak diyebilirim ki yorumlarda eksik var fazla yok Bedrettin Abi ye ne zaman istesem ulaştım her zaman yardımcı oldu nasıl halledecek diye endişelendiğim her şeyi en ufak sıkıntı olmadan en uygun şekilde halletti her zaman motive etti yeri geldi o kadar işinin arasında telefonda hayali uçuş yaptırdı hep ilgilendi korudu kolladı aklınızda hiçbir şüphe olmasın eğer hayaliniz bu iş ise size hiçbir kişi veya kurum Bedrettin Abi kadar yardımcı olamaz her şey için çok teşekkür ederim hocam .
MYE, 17.11.2018 19:39:50

Selamlar. 27 yaşında mühendisliği bırakıp hep hayalini kurduğum bu mesleğe adım atıp PPL i bitirmiş bulunmaktayım. Bu yol çok zorlu, çok ciddi emek isteyen bir yol. Ve bu yolda yalnız yürümek emin olun o kadar zorki. Bunu daha önce arkadaşlarımdan duyardım ve neden tek başıma yapamayımki diye düşündüğümde oldu. Ama bu düşüncemden vazgeçip profesyonel bir yardım almanın çok daha mantıklı olacağına karar verdim. Hem zamandan kazanıyorum, hem yüklü ve saçma miktarlar ödemekten kurtuluyorum, bunun yanında gittiğim okulda karşılaştığım bütün sıkıntılarda (ki emin olun bir çok sıkıntıyla karşılaşıyorsunuz) Bedrettin abi yanımızdaydı. Kendisine buradan bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Herkese başarılar..
Serhat akdoğan, 16.11.2018 12:25:56

Çocukluk hayalime Bedrettin sadıç sayesinde 18 yaşımda ulaştım Bedrettin hocama emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum herkese tavsiye ediyorum
Abdullah, 15.11.2018 22:57:55

PPL sürecimden son girmiş olduğum ME/IR kontrol uçuşumdan hatta sonrasında ki evrak işlerimde bile benim hep yanımda olan, yol gösteren, maddi manevi hakklarımı arayan Bedrettin abime öncelikle teşekkür ediyorum. 2015 yılının kasım ayında başlayıp 2018in kasım ayında bitirmek nasip oldu. Sürecimin uzama sebebi maddiyat oldu malesef, bölüm bölüm çalışa çalışa biriktire biriktire bitirebildim. Bu çok zor geçen 3 yılda hem manevi hem de maddi anlamda hep arkamı kolladı Bedrettin abi. Planladığım tarihler de planladığım şekilde bitirebilmek nasip oldu. Bu platform da olan emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim öğretim hayatımı bitirmiş bulunmaktayım. Darısı devam eden arkadaşlarımızın başına İnşallah...
Batın Osemen, 14.11.2018 18:23:46

PPLi bitirdikten sonra buraya ilk yorumumu yazmıştım. Bügün nerdeyse aradan tam 1 yıl geçmiş ve ben Bedrettin abi sayesinde tüm süreçleri bitirmiş, line yolunda emin adımlarla ilerleyen bir noktaya geldim. Sürecin bu kadar hızlı, doğru ve kolay yüreyeceğini hiç tahmin etmezdim. Kolay demiyorum, dile kolay aslında söylemesi. Bir de onu Bedrettin abiye sorun :) Bedrettin abi sayesinde nerdeyse hiç birşey düşünmeme bile gerek kalmadan süreci sonlandırdım. Sadece vize alıp okulun kapısına öğrenci göndermeyi danışmanlık sayıp ortalıkta dolaşanlara inat, Bedrettin abi her zaman öğrencinin arkasında, kendi işinden daha çok bu iş için çabalayan, birçok problemi daha biz farkında bile olmadan, önalıcı yaklaşımla henüz başımıza gelmeden çözen sisteminin yanısıra insanlığı ile benim için tartışılmaz güvendiğim insanlardan biri oldu. İnsanoğlundaki doyumsuzluk ve hiç birşeyden memnun olmama hastalığına rağmen, o inatla herşeyi daha iyi hale geitrmeye ve sizin için kolaylaştırmaya çalışmaya devam ediyor. Kendisinin 2014 yılında Szegedde başladığı yurtdışı eğitim safhasında yaşadığı problemleri hiçbirimiz bu güne kadar yaşamadık. Onun tek derdi herkes bu süreci 1 tl fazla para harcamadan 1 gr dert çekmeden geçmesi oldu, ki onun sayesinde ben tüm sürecimi tam da bu şekilde bitirdim. Amacı sadece para kazanmak olsaydı çok daha başka yolları var bu işin, herkesin malumu. Etrafınıza bir bakın, internette bir araştırın, bu sektörde neler döndüğünü daha iyi anlarsınız. Ben bugüne kadar Bedrettin abiye 1 tl dahi elden para vermedim, 1 tl beni ekstra bir masrafın içine sokmadı. Ama onun sayesinde ve kurduğu bu sistemle belki okullara yaptığım masrafa eşdeğer iş, zaman ve para yükünden kurtuldum. Sadece ATPL için kurduğu sistem bile başlı başına bir şaheser. ATPLi 4 oturumda tereyağından kıl çeker gibi bitirip sonra da Bedrettin Abiye laf edenleri anlamıyorum, sanırım da hiç anlayamayacağım. Bedrettin abi, Allah razı olsun ve iyiki varsın diyorum yürekten. Bu sürece girmeyi kafasına koyan herkese tavsiyem, araştırmanızı iyi yapın. Bedrettin abiye kulak verin ve o ne derse elinizden geldiği kadarıyla yapın. Gerisini nerdeyse düşünmeyin bile.... Herkese başarılar.
Hüsamettin KARABAŞ, 12.11.2018 23:58:35

Çok şükür Ppl bitti, tam zamanında ( ki zaman konusunu en az herkes kadar önemsiyordum) ve olabilecek en verimli şekilde...teşekkürler Bedo.
Ömer Aydın, 12.11.2018 13:47:30

ARALIK 2016 TARİHİNDE GECENİN SAAT 02:30 ‘UNDA İZMİR HAVAALANI OTELİNDE BEDRETTİN ABİNİ BENİ BÜTÜN MİSAFİR PERVERLİĞİYLE KARŞILAMASI VE BÜTÜN SORULARIMI SABIRLA CEVAPLAMASIYLA HAZIRLIKLARIMI TAMAMLADIKTAN SONRA MART 2017DE BAŞLAYAN PİLOTAJ EĞİTİM HAYATIM, KASIM 2019 TARİHİNDE SORUNSUZ VE OLDUKÇA HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI. 21 AYLIK EĞİTİMİM SIRASINDA DAİMA BEDRETTİN ABİNİN TECRÜBELERİNDEN VE DESTEĞİNDEN ÇOK FAYDA GÖRDÜM. KENDİSİ ASLA BENİ VE ONUNLA BİRLİKTE BU YOLA DEVAM EDEN KİMSEYİ YARIYOLDA BIRAKMADI VE NE DEDİ İSE DAİMA DOĞRU ÇIKTI. PPL SINAVLARINA HAZIRLANMAM, PPL İÇİN OKUL SEÇİMİM, ATPL SINAVININ HIZLI BAŞARIYLI ŞEKİLDE GEÇMEM, PİC UÇUŞLARIMI HIZLI-EKONOMİK ŞEKİLDE TAMAMLAMAM VE CPL EĞİTİMİMDEKİ UÇUŞ OKULU EĞİTİMİMDEKİ KALİTE DAİMA BEDRETTİN ABİNİN YARDIMIYLA EN İYİ ŞEKİLDE TAMAMLAMIŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAMAKTAYIM. PEKÇOK KEZ BİRLİKTE EĞİTİM ALDIĞIM ARKADAŞLARIMLA ŞUNU SÖYLEDİĞİMİZİ BİLİYORUM; İYİKİ, İYİKİ, İYİKİ BEDRETTİN ABİ İLE TANIŞMIŞIM VE İYİKİ BU YOLABİRLİKTE ÇIKMIŞIZ. EMİNİM Kİ HAVA YOLLARINA GİRİP UÇMAYA BAŞLADIĞIMDADA AYNI MEMNUNİYETİ YAŞIYACAĞIM. BEDRETTİN ABİYE MİNNETİ VE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇBİLİRİM.TEŞEKKÜRLER ABİ İYİKİ SENİ TANIMIŞIM İYİKİ BU YOLA SENİNLE ÇIKMIŞIM. TÜM SAYGI VE SEVGİLERİMLE…
MURAT ERDEM BİRKİN, 11.11.2018 22:48:51

Henüz 9 yaşlarındayken üniformasına aşık olduğum bu mesleğe,baya bir geçte olsa,2017 yılının Temmuz ayında ilk adımımı attım.39 yaşından sonra bu iş yapılırmı yapılmazmı,eğitim süreci ne kadar,maliyet ne kadar,kalacak yer,hangi okul,hangi ülke diye internette çıldırmak üzereyken,Bedrettin Sağdıç hakkında yazılan onlarca teşekkür yazısına denk geldim.Bir mail ve ardından bir telefon görüşmesi derken kendimi Macaristan da buldum.PPL,ATPL,PIC,MEP,MEIR ve CPL...Tüm aşamaları Bedrettin abiyle tamamladım.Tüm süreç,benim gibi 39 yaşında bir adam için kısa sayılabilecek,12 ay gibi bir zamanda tamamlandı.Daha genç ve daha kısa sürede eğitimi tamamlayanda birçok arkadaşla tanıştım.Eğitim süresince her türlü sıkıntıda Bedrettin abi,gece 2-3,sabah 6-7 demeden imdadımıza yetişip,derdimize çare oldu.Bedrettin abinin dediği gibi "Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok"Onun tecrübelerinden faydalanmak,size hem zaman kazandıracak,hemde daha az maliyetle eğitimi tamamlamanıza olanak sağlayacak.Yok arkadaş ben giderim,en uygun okuluda bulur,eğitimimi bitirir dönerim diye düşünmeyin,inanın size daha pahalıya mal oluyor (şahsen tecrübe ettiğim için yazıyorum).Siz sadece derslerinizi iyi çalışın,gerisini zaten Bedrettin abi halleder.Eğitimim bitti fakat kendisi ile irtibatımı asla kesmeyip,ileriki yıllardada,havacılık ve kariyerim ile ilgili tüm kararlarımda kendisine danışmaya devam edeceğim. Tüm kalbimle,sana çok teşekkür ediyorum abi. Pilot olmak istiyorsaniz en doğru yerdesiniz arkadaşlar
Atilla Tolanay, 11.11.2018 01:01:28

Oncelikle sozume nasil baslayacagina bilmiyorum. Pplden basladigimda beri bedrettin abi bizleri hic yalniz birakmadi. Bizleri bir abi olarak davranirdir. Allah ondan razi olsun ne kadar dua etsek azdir bedrettin abiye. Pilot olmanin zor gunlerinde bedrettin abi herzaman yanimizidaydi. Bedrettin abiye yaklasik 1,5 yildir taniyiyorum. Bu 1,5 yil icerinsinde daha hic bir gun demedi ki niye tekrar beni rahatsiz ediyorsun. Bizleri herzaman yardimci oldu saat ve gun sartsiz. Bir sikinti oldugunda bedrettin abiye soylerdik derhal islerimiz yoluna giderdi. Pilot olmak isteyen herkese bedrettin abiyle irtibati gecsin. Inanin bana dunyanin en iyi okuluna gitseniz bile, Bedrettin abi kadar size yardimci olmazlar. Ilk once allah ondan sonra bedrettin abi sayesinde full egitimimi tamamladim. Allah ondan razi olsun. Bu yorumlari okuduktan sonra gozu kapali bedrettin abi ile yola cikabilirsiniz. Siz sadece bedrettin abinin size soyledigi seyler yapin gerisine ona birakin. Okullarda gordugumuz egitimler Super. Herhangi bir avrupa ulkesinden hic bir farki yok. O yuzden bedrettin abiye guvenin. Allah senden razi olsun tekrar bedrettin abi.
Y.Turgut, 10.11.2018 13:38:20

Bedrettin Hocama yazdigim mesaji aynen buraya da yaziyorum. Sanirim aradiginiz guveni bulacaksinizdir. "Hocam selamlar, cpl checkim bitti sonunda, su an evrak islerini tamamliyorlar, sana hersey icin cok tesekkur ederim. Her zaman yanimizda seni hissettik. Hic tanismadik yuz yuze cok da merak ediyorum ama bu yuzyilda insanin basina senin gibi birinin gelmesi inan en buyuk sanslarimdan biri. Kimseye guvenilmiyor artik ama biz seni abi gibi gorduk, dertlerime ortak oldun, paniklerime, stresime. Ogut verdin. Sana ne desem az ne kadar tesekkur etsem az. Gercekten soyledigin herseyin arkasindaydin. Ben de hep senin yanindayim, herturlu yardima hazirim. Tekrardan cok cok tesekkur ediyorum."
Eren Unalp, 10.11.2018 01:34:04

Aklımda pek çok soru işaretiyle başladığım bu yolculukta şans eseri internette önce siteye sonra da Bedrettin abiye rastladım. Sağolsun geriye hiçbir soru işareti bırakmadı. Sürece yeni başlayacak arkadaşlar için söylüyorum; işini hakkıyla yapan, elinden gelenin fazlası için koşturan, öğrencinin derdini dert edinebilen ve daha önemlisi çözüm üretebilen birisi ile yola çıkıyorsunuz. Bizzat şahidi olarak söylüyorum kendisi bu işin piri, tavsiyelerine ve yönlendirmelerine kulak verin. Gerisi gelecektir...
Ceyhun, 25.10.2018 02:49:29

Çalışırken bir yandan boş günlerimde Budapeşte'ye gidip gelerek PPL'i yaklaşık olarak 5-6 gidişte, ~5 ayda aldım. Başlarda günde bir saat, yarım saat uçtuğunuz olabilir, bir gidişte o kadar yol gelip uçamadan Tr ye döndüğünüz de olabilir (çalışanlar için) ama sabredin onun acısı sonlarda çıkacak. İlk 5 günde 3 saat uçup, son 3 günde 15 saat uçabilirsiniz hocalar bir şekilde onu dengeliyorlar. Okulda uçuş sürelerinde aksaklık vb olduğunda bir whatsapp mesajıyla olayı çözebilen Bedrettin abi sayesinde sürece işimizi bırakmadan devam edebiliyoruz. Bedo adeta bizim, pilotaj öğrencilerinin sendikası. Teşekkürler her şey için.
Emre C., 24.10.2018 23:45:46

Herkese selam. Kısa süre öncesinde Bedrettin Hocamın sayesinde PPL eğitimini toplamda 20 günlük bir uçuş eğitimi ve kontrol uçuşu ile tamamladım. Türkiye'den çok daha uyguna hem de çok kısa bir zaman diliminde hiçbir şey yapmama gerek kalmadan sadece nam-ı diğer Bedo'nun tavsiyeleri ve gösterdiği yolda yürümek bu işi başarmak için yeterli oldu. Bu süreç içerisinde bir danışmandan öte size abilik, arkadaşlık, dostluk örneği gösterecek kişi kendisi. Aklınıza gelebilecek her konu dâhil. Başka hiçbir şeye gerek yok gönül rahatlığıyla Bedo'ya bırakın kendinizi. Havacılıkta tecrübe çok şey demektir. Bu tecrübe de Bedo'da fazlasıyla mevcut. Bu süreçte de deneyimleri ile tavsiyeleri ile yanımda olan önce Bedrettin hocama olmak üzere sonrasında uçuş okulundaki yardımları için de Seyfullah hocama teşekkür etmek isterim.
Mesut, 24.10.2018 13:55:59

Öncelikle ppl sürecinde elinden geleni yapan bedrettin hocama teşekkür ederim elinden gelen yardımı eksik etmeden gönülden herzaman yaptı bu sürece yurtdışında başlamak için tek adrestir.
Birka, 21.10.2018 23:57:30

Öncelikle eğitim sürecimin ilk gününden son gününe kadar yanımda , yanımızda olan bedrettin sağdıç abime teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yaşadığımız her hangi bir sıkıntıyı 24 saat içerisinde çözüme ulaştırdığını çoğu kez tecrübe ettik. Sizi sizden çok düşünür ve bu eğitimi maddi manevi olarak en az zararla bitirmenizde yardımcı olur. Eğer aklınızda küçükte olsa bir soru işareti varsa bunu gidermeniz adına yazıyorum bu yorumu. Sizlerin kafasında bulunan bu soru işaretleri zamanında her insanın kafasında vardı ve bu insanlar şuanda hayallerine ulaşmış hava yollarında mesleklerini icra etmekteler. Bugün ben de pilotluk eğitimi mi bitirmiş bulunmaktayım. Eğer bu işe yeniden başlayacak olsam yine macaristan da yine bedrettin abi ile bu yola adımlarımı atardım. Umarım herşey gönlünüzce olur 👋🏻
Ali kurtoğlu, 21.10.2018 15:04:54

Nereden başlasam bilmiyorum. 13 senedir uçan bir kabim amiri olarak seneler içerisinde sürekli bir engel vs. İle karşılaşıp bir türlü kokpite kendini atamayanlardandım. Sağolsun bir arkadaşımın adından bahsedip telefonunu vermesiyle hayatım değişti. Bedrettin abiden bahsediyorum. 36 yaşında bana çocukluk rüyamı yeniden yaşatan güzel insan iyiki varsın. Bak dostum eğer güvenle ilgili bir sorunun varsa doğru yerdesin, eğer türkiyeden çok daha ucuza ve hızlı eğitim almak istiyorsan doğru yerdesin. Şimdi rahatla ve bedrettin abiye güven o senin için gerekli tüm herşeyi düşünür. Sen sadece uçuşlarıına ve derslerine odaklan.
Ufuk köroğlu, 18.10.2018 22:18:53

Oncelikle herkese merhaba, Bedrettin abiyle yollarimiz gecen sene kardesimin pilotluk egitimi zamaninda kesisti.Kardesimle iyi ki BEDO'yu tanimisiz diyoruz.Bende bu sene pilot olmaya karar verdigimde guzel ilgisi ve danismanligindan oturu BEDO'yu tercih ettim ve suan ATPL surecine basliyorum ve BEDO'nun ilgi ve alakasi sayesinde bu zorlu sureci guzel bir sekilde atlatacagimi dusunuyorum.Bedrettin abiye tesekkur ederim.
Gokalp, 17.10.2018 21:36:30

Bir türk olarak avrupa'da bulunan seçkin uçuş okullarının ve sivil havacılığının dizginlerini elinde tutan ve yön veren BEDO ismini heryerde her seviyede duymak gururlandırıcıydı. En iyi ihtimal ile 28-30 günde bitirilebilir denilen PPL eğitimini 15-20 gün arasında bitimenin BEDO sayesinde mümkün olduğunu bizzat yaşayrak gördük.Birlikte iş yapmak kesinlikle bir ayrıcalık çünkü arkanızda BEDO varsa hiç bir safhada kendinizi sahipsiz, güçsüz hissetmiyorsunuz. Küçük maddi hesaplarla BEDO'dan ayrılan ve kendi hesabına iş tutmaya çalışan insanların hali ise gerçekten vahim ve denemesi bedava. Bitmeyen eğitimler, gelmeyen sıralar, ve her konuda geri plana atılmalar.. Türk ve yabancı kendisine başvuran hiçbir Pilot adayının maddi/manevi zarara ve maduriyete uğratılmasına müsade etmeyen BEDO'ya teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum ve yeni başlayacak olanlara gözü kapalı tavsiye ediyorum.
Osman Açık, 11.10.2018 12:02:37

BEDRETTİN Kaptan ile PPL sürecini hayal ettiğimden bile kolay ve hızlı bitirdim. Kendisi süreç boyunca inanılmaz yardımcı oldu ve kafamı rahatlattı. Arkadaşlar sakın ama sakın ne olduğu belirsiz kişilerle iş tutmayın. İnanın bana BEDO aklınızda tek soru işareti dahi bırakmadan inanılmaz açık bir şekilde prosedür hakkında bilgilendiriyor ve tüm işleri eksiksiz şekilde ayarlıyor. Yapmanız gereken tek şey derslere ve uçuşa odaklanmak oluyor. Emniyetli uçuşlar...
Kadir ODABAŞI, 3.10.2018 18:04:08

Arkadaşlar öncelikle merhaba. size biraz tecrübelerimden bahsedicem ve neden aerobedoyu tercih ettiğimi söyleceğim. Öncelikle 2015 yılında PPL lisansını alıp 01.10.2018 kadar bitiremeyen bir insanım. Biraz işler guclerden dolayı ve birazda bilgisizliğimden kaynaklandığından dolayı. ama ne zamanki Bedrettin abi ile tanıştım kaldığım yolda sayesinde şuanda hersey tabiri caizse Yağ gibi gidiyor. öncelikle işimden ayrıldım. sonrada bedrettin abim ile herseyi planlayarak yola devam ediyorum. sürekli irtibat halindeyiz ve hıcbir konuda zorluk cekmiyorum. cunku kendısı benim yerime herseye müdahale ediyor. Vizesidir konaklamasıdır araç kiralamasıdır hersey domino tası gibi yerine oturuyor. sayesinde zaman kaybı engelleniyor. Kendimi o kadar rahat hissediorum ki bedrettin abi. ben kendim yapamadım 3 yıl boyunca. tabikide engeller vardı. ama şuanda mukkemmel giden bir eğitim var. öncelikle JAR PPL EASA PPL çevirmek için gerekli olam adımları attık. aerobedo sistemini kullanarak PPL 2 dersi verdim. sonrasında medical 2 sonrasında icao level ve en son kontrol uçuşu ile tamamladım. toplamda 3 gün ve herşey cok rahat geçti sayesinde. ve türkiyeye döndüm. benim yaşamış olduguğum tecrübeye dayanarak söylüyorum. Bedrettin abim ve bizlere hazırlamış olduğu kaynaklar ile Yola ÇıkYol Açık interrailcilerin sözleriyle bu güzel olduğunu düşündüğüm yazımı tamamlıyorum. ve herkese alacaklar Eğitimde başarılar dilerim.
Yusuf Mete KILIÇ, 1.10.2018 14:37:42

Pilotluk ile ilgili attığım ilk adım içerisinde benimle ilgilenen ve bana akıl danışmanlığı yapan Bedrettin abime çok teşekkür ederim. Bu sürecin daha başında olmam ve sadece ilk sertifikayı çıkartmama rağmen bu süre içerisinde çok fazla sorunla karşılaştım bu sorunların hepsi kendimle ilgili olup akıl danışmanı olarak benimsediğim Bedrettin abim her zaman yanımda oldu ve altarnatif çözümler üreterek bana destek oldu, bundan sonraki süreçte de eminim ki yanımda olucak, sektör ne kadar geniş görünse de aslında baya az insanın aklına koyduğu, bu işi yapmak için uğraştığını söyleyebilirim ve böyle küçük bir çevrede bilginin ne kadar hızlı yayılacağını sanırım herkes tahmin edebiliyor bu süreçte iyisiyle kötüsuyle çok fazla yorum duydum çoğu iyi olmasına rağmen arada kötü yorumlarda duyabilirsiniz eğer bu yola Bedrettin abi gibi bir danışmanla çıktığınızda sizi temin ederim ki bu kötü yorumlar tamamen yersiz olduğunu kendiniz de farkedebileceksiniz , o kadar yoruma karşı kendim size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu sektörde akıl danışmanı arıyorsanız Bedrettin abiden başkasıyla yola çıkmamalısınız, çünkü her türlü sorun karşısında size engin bilgileri ve daha önceki deneyimleri ile sizi bu kadar aydınlatacak ve sizinle bu kadar birebir ilgilenecek başka birisi yoktur, tabiri caizse aileniz sizinle bu konularda bu kadar ilgilenemez kendi görüşüme göre. Bu yüzden sonsuz teşekkürlerimi Bedrettin abiye bir borç bilirim ve bundan sonraki süreçtede yanımda olacağı için kendilerine çok teşekkür ederim.
Tugberk Yılmaz, 27.9.2018 15:38:48

Zaman kaybetmek istemeyenler icin Bedoyu şiddetle öneriyorum. Bu yollardan geçen, paylaşmayı seven, yardım etmekten mutlu olan biri Bedo kardeşimiz. Size kazandıracağı zaman ve siz farkında olsanız da olmasanız da size verdiği danışmanlık paha biçilemez. Bedoyu seviyoruZ. Bedo ile yola çıkın, rahat edin. Sizin öngöremeyeceğiniz birçok sorunu sizin adınıza zaten çözmüş, veya hemen çözecek birisi lazım ise durmayın, arayın. Whatsaptan yazın 😃😏
Cengiz Ç, 18.9.2018 00:28:54

Selamlar, geçen kasım ayında ilk defa buradaki yorumları okuyarak Bedrettin Beye ulaşmıştım. Kafamda bir çok cevapsız soru varken hepsine tek tek sabırla cevaplar vererek aslında tek başınıza birçok problem yaşama ihtimalinin olduğu engebeli bir yolculuğu, otoban rahatlığına çevirmesi kendisinin en büyük artısıdır bana göre. Her ne kadar bu mesleği - eğitimi düşünen her birimizin içinde bir kaşif olduğunu bilsem ve bu kaşifin kendi yolunu kendisi çizme isteğini kabul etsem de, ana amaç biran önce frozen atpl almak olduğunda amerikayı yeniden keşfetmeye hiç gerek yok. Gözünüz kapalı Bedrettin Beye ulaşabilirsiniz, o dakikadan sonra herşey çorap söküğü gibi ilerleyecektir... Bir teşekkür de özellikle Macaristanda Türk öğrencilere arkadaşlık eden, yol gösteren Seyfullah Hocaya. Kendisinin oradaki varlığı hepimize güven veriyordu. Tekrar görüşmek üzere. Köszönöm
Çağrı Karaosmanoğlu, 14.9.2018 12:10:17

Helpful and alot of useful tips, recommends at the highest if you want to take a smarter step towards your commercial license.
Ardian Deli, 6.9.2018 22:16:47

Öncelikle havacılığa gönül vermiş herkese selam. Aklımda bir ton soru ve şüphe ile giriştiğim bu yolda ilk adım olan PPL'i Bedrettin Ağabey sayesinde tam 39 günde sorunsuz tamamladım. (Bu süreye havanın uygun olmadığı, sınav vs ile geçen günler yani elde olmayan sebeplerle uçuş yapılamayan günler de dahil. Şansıma yaz olmasına rağmen fırtınalı çok güne denk geldim.) En başından beri Bedrettin Ağabey'in söylediklerini harfiyen yetine getirmeye çalıştım. Bir öğrenci olarak üstüme düşeni yapınca süreç de sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerledi. Şunu aklınızdan çıkarmayın Bedrettin Ağabey sizin önünüze haritayı koyar ve yolu gösterir. Kaybolduğunuz yerde yine destekler. Ancak sizin yerinize İcao Level'i, CAA sınavlarını geçemez. İngilizce yeterliliği, derslere çalışmak, sınavlara hazırlanıp girmek, uçuşlara vaktinde gitmek sizin sorumluluğunuzda. Süreci bilin kendinizi zora sokmayın. Bu süreçte hiçbir sorum cevapsız kalmadı, Bedrettin Ağabey'e ulaşmakta sorun yaşamadım. (Yeri geldi ben aramadan o beni arayıp bilgilendirdi. Ayrıca unutmayın karşınızda 7/24 telefon başına bekleyen biri yok.) Ufak tefek sıkıntılarım oldu elbette ancak bunları şikâyete çevirmek yerine gidip okulla konuştum ve çözdüm. Sonuç olarak bu işe girmeyi düşünen herkese tavsiyem en başta bu işi canı gönülden isteyip istemediğine karar verin. Maddiyat işin sadece önemli bir ön koşulu. Kimse sizi 35K Euro verdiniz diye pilot yapmaz. Zira bu uzun, yorucu ve zorlu bir süreç. En başta okuyun, sitede nerdeyse bütün soruların cevapları var. Planlamanızı erken yapın ve gitmeden derslere çalışın. İngilizce seviyenizi bilin ve yeterli olsa dahi İcao Level sınavına yönelik çalışın ki havacılık jargonuna hakim olun. En ama en önemlisi sitede yazılanları eksiksiz okuyun ve Bedrettin Ağabey'in söylediklerini dikkate alın, eksiksiz yapın. Bu süreci kolaylaştırmak ve zorlaştırmak sizin elinizde. Bu yola çıkmış herkese başarılar.
Necati İlhan Kara, 4.9.2018 17:13:16

Öncelikle herkese merhabalar,herkes gibi bu yolculuğa çıkmadan önce benimde çok kaygılarım vardı ama bir taraftanda bu işi yapmayı çok istiyordum.Araştırırken bedrettin abinin telini buldum konuştuk her zaman ki pozitif konuşmaları ve samimiyetine telefonda inandığım için bu yolculuğa bedrettin abi ile çıkmaya karar vermiştim iyiki de öyle olmuş.Çünkü bu yolda devam ederken karşınıza istemesenizde bir takım engeller çıkıyor herşey planlandığı gibi olmuyor maalesef çoğuda aslında kişinin kendisinden kaynaklanıyor ve bazen sıkışıyorsunuz ne yapacağınızı bilmiyorsunuz sağolsun bu gibi durumlarda Bedrettin abi hiçbir zaman desteğini esirgemiyor elinden geleni hiç düşünmeden yapıyor ve bir bakıyosunuz sizin büyüttünüz engeller birden yok oluyor.Bu yüzden çok sanşlıyız aslında yapamıyacağı birşeyi söz vermiyor ve söz veriyorsa bilin mutlaka yapıyor bu çok önemli benim için ve her konuda yardımınızı alabileceğiniz dev birikimli bir tecrübe bunları ppl den başlayıp eğitimin sonu olan cpl kadar hep bedrettin abi ile devam ettiğim ve tecrübe ettiğim için söylüyorum.se ır ,me,me ır ve cpl 32 33 gün gibi kısa bir sürede aldım başkada iznim yoktu alamazdım diğer türlü.Güzel bir planlama ve bedrettin abinin yardımlarıyla son noktayıda koyduk ve bugün lisansım geldi .Diyecem şudur ki Bedrettin abi varsa gerisi tefarruattır ve korkmadan yola devam edebilirsiniz daha fazla kafanızı ağrıtmayayım sağlıcakla kalın.Herşey için teşekkür ederim abi.
Serkan ACILIOĞLU, 30.8.2018 07:47:45

Bedrettin hocanın danışmanlığında, fiyat- performans anlamında (en önemlisi de zaman maliyeti olmak üzere) mükemmel bir şekilde eğitimimi tamamladım. Soğukkanlılığı ve sorun çözme becerisi ile bu eğitimi tamamlamamdaki en önemli etkendir. Bu arada Seyfullah Şahin hocamız da Flight Instructor olarak bizlerin yolunu aydınlatmıştır. Her anlamda danışmandan öte ağabeyliğini hissettiren Bedrettin hocama ve hocaların hocası Seyfullah hocama teşekkür ederim.
Alper Yüksel, 29.8.2018 12:50:47

Seyfullah Sahin hocamizin da okuldaki destegiyle sorunsuz piril piril bir egitim sureci tamamladim. Bedrettin hoca okula gelisten, egitim surecinin tamami boyinca hep cok ilgili ve destekleyiciydi. Hic bir sorun yasamadan keyifle neseyle aldim lisansimi :) Bedrettin hocamiza tekrar tekrar tesekkurler
Nur Dorak, 28.8.2018 22:12:23

Bedrettin abi tanışmam, bu sürece başlamadan tesadüfen bu siteye girmem ve yorumları okumam vesilesi ile oldu. Dolayısı ile şimdi bir yorum da benim yazmam şart oldu. Yapılan yorumları ilk okuduğumda bu kadar çok insanın bunca iyi şey söylemesi açıkçası beni düşündürdü. Çünkü yorumlara göre mevzu bahis adam böylesine karışık, zorlu ve uzun bir süreçte onlarca insana yetişen sorunlarını çözen bilgili, tecrübeli müthiş biri. Tüm bu yardımları sizden büyük meblağlar beklemeden, ekstra ücret talep etmeden yapan biri. Çok mantıklı değil. Fakat sürece başlayınca yazılanların ne kadar yerinde olduğunu gördüm. Adım adım eğitimin her noktasında ne yapacağınızı detaylı bir şekilde sizlere anlatan bu adamın iş disiplinini başka birisinde bulmak mümkün değil. Örnekse; kalacağınız yerden kiralayacağınız arabaya, sağlık muayenesine gireceğiniz yerin adresine varana kadar tüm bilgiler elinize geliyor. Çok mu önemli? Evet çok. Öte yandan kurduğu çalışma sistemi oldukça verimli. Öyle ki insanların 3. veya 4. denemede zorlukla geçtiği sınavları sayesinde tek seferde(çok çalışmak koşulu ile:)90 üstü notlarla geçtim. Bedrettin SAĞDIÇ olmadan bu süreci bitirmek mümkün değil mi? Tabi ki mümkün. Fakat tekerleği yeniden icat etmeye çalışmak bence beyhude bir çaba. Size çokça zamana ve paraya mal olabilir. Bu yola girecekseniz kendinizi Bedrettin abiye bırakın. Sizi hedefinize mutlaka ulaştıracaktır.
Taşkın BAYRAM, 28.8.2018 10:06:35

Çıkmış olduğum bu yolda bana güven veren, her konuda açık samimi ve dürüstçe yardım eden, lehimize olacak şekilde çözüm üreten, hiçbir koşulda maddi manevi desteğini esirgemeyen yani yolda karşıya geçmek için bize köprüyü sunan Bedrettin Hocama teşekkür ederim. Bedrettin Hocayla yola çıkacaklara tavsiyem sadece çalışmak iyi çalışmak geri kalanında ise tavsiyelerini ve söylediklerini iyi dinlemek ve uygulamak. çünkü bu iş tecrübe, bilgi, birikim ve organizasyon bunlarda Bedrettin Hocada. Uzun sürede emek zaman harcayarak maddi manevi zorluklarla oluşturduğu bu sisteme lütfen saygı gösterin, unutmayın ki sistem sizin için oluşturuldu. siz üstünüze düşeni yaparsanız bilinki asla yarı yolda kalmazsınız çünkü sizinle birlikte yanınızda yürüyen bilgili dürüst ve sizi düşünen biri var.
Mustafa Acar, 27.8.2018 16:18:40

2.5 Yıl süren zero to atpl sürecimde,her konuda bana yol gösteren ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen bedrettin hocama ne kadar teşekkür etsem azdır.Muhtemelen kazandığı tecrübeleri ve ışığı bize göstermemiş olsaydı en azından 1-2 yıl daha bu ayarlamaları yapmakla uğraşacaktım,sorun yaşadığım aklımın takıldığı her konuda sorduğum sorulara zaman gözetmeden cevap veren,çözüm odaklı ve profesyonel insan herşey için sana çok teşekkürler.
Armagan Burcu, 25.8.2018 13:18:59

İlk başlarken aklımda o kadar çok soru işareti vardi ki... 40 yaşından sonra bu işe başlanır mı sorusu ilk sırada geliyordu. Sağolsun Bedrettin tüm sorularıma cevap verdi. Sıkıştığım ihtiyaç duyduğum her an bir telefon kadar yakınımda idi. Hazırlamış olduğu site ve okullarla olan ilişkileri her attığım adımı kolaylaştırdı. Güzel insan hakkını helal et. Emeğine sabrına sağlık. Herşey için çok teşekkür ederim.
ALPER EMİN GÜNESER, 24.8.2018 00:07:01

Öncelikle Bedrettim hocama sonra Seyfullah hocama çok teşekkür ederim bana bu şartlari sağladıkları için ve yol gösterdikleri icin. Ppl e baslarken cok heyecanliydim ve Bedrettin abinin bana dedigi tek bir sey vardi sakin ol bana birak ve ben ne dersem onu yap. Ve gercektende ne dediyse oldu 23 gunde ppli tamamlayip geri dondum ve bu Bedrettin ve Seyfullah hocam sayesinde oldu. Seyfullah hocamada burdan cok tesekkur etmek istiyorum Macaristandaki butun sorunlarimizla ilgilendi gerek ucusla ilgoli olsun gerek normal yasantimizla ilgili olsun herseyimizle ilgilendi . Bundan sonraki surecte icim cok rahat çünkü Bedrettin hocama biraktim herseyi , ben yasayip gordum Bedrettin hocam ne diyosa onu uyguluyorum ve hersey çok kolaylasiyo.
Furkan, 18.8.2018 15:13:51

Dunyanin bircok yerinde sayisiz okul arastirip, sonrasinda Bedrettin Abiyle yola ciktim. Iyi ki de cikmisim. Egitime baslayacaklara tek tavsiyem; sirtinizi rahatlikla Bedrettin Abiye dayayin ve yola cikin. Hem de biran once... Ben 36 gunde ppl egitimimi tamamlayip lisansimi aldim. Bunu dunyanin hicbir yerinde, hicbir ucus okulunda yapamazsiniz. Her aninizda yaninizda olan birisi var. Ayrica Multifly Flight School da Bedrettin Abiden sonra bize her anlamda yardimci olan Flight Instructor Seyfullah Hocamiz da gercekten cok onemli bir kriter. Bundan sonra da yoluma Bedrettin Abiyle devam edecegim. Su zamana kadar destegini esirgemeyen Bedrettin Abiye ve ardindan Seyfullah Hocama cok tesekkur ederim. Siz de eger pilot olmak istiyorsaniz en dogru yerdesiniz.
Umut Diksaç, 14.8.2018 08:36:01

Öncelikle Bedrettin Bey ile yola çıktığım için çok mutluyum.Bu işe Bedrettin Bey ile başladıysanız rahat olun.Sorun yaşamadan devam etmek ve hayallerinize ulaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Bedrettin beyin tavsiyelerine eksiksiz uymanız ve dersinizi çalışmanız. Yaşam koçu veya mentör kelimelerinin havacılıktaki karşılığı.En önemlisi de öğrencisine verdiği güven.Bu güne kadar onunla çalışıp mutsuz olan ben duymadım ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Siz yoldan ayrılmadığınız sürece o sizi yarı yolda bırakmaz. Teşekkürler.
ibrahim K., 13.8.2018 20:15:16

Sayın Future Pilot ;) Oncelikle sunu belirtmek isterim ki zorlu ve uzun bir yola cikiyorsun. Bu macera icerisinde bircok engelle ve zorluklarla karsilacaksin. Ppl lisansini almis ve atpl adim atmis biri olarak konusuyorum ki bunlarin hepsiyle teker teker karsilacaksin. Insan boyle durumlarda bilen birine cok ihtiyaci var. Iste tam burada Bedrettin abi nam-ı deger Bedo :) imdadina yetisecek. Olmayacak isler yapacak sasiracaksin..Tek basina kurumsal olan bu adam sayesinde hersey kolay olacak senin icin..Ister inan ister inanma ama 3 yildir Thy akademi dahil herseyi denedim,arastirdim...This is the best way to becoming a pilot maaan Burdan tekrardan senin araciligin ile tesekkur etmek istiyorum kendisine.. Tesekkurler Bedrettin abi,Tesekkurler Bedo :))
Gökhan KOÇAK, 13.8.2018 12:40:44

Herkese merhaba. Kısa süre once bedrettın hocamın danısmanlıgında ppl egıtımını tamamladım. Kendisi eğitim süresince yakından ilgilenen,yardımcı olan, danışmanlık yapan, en onemlısı de abilik yapan her zaman size destek olan birisidir. Cok cok teşekkur edıyorum . Ayrıca soylemeden de geçemeyecegım macarıstanda tabırı caizse kartları tekrar dagıtan turk bır ucus hocamız var .(seyfullah hocam) kendısıne de yardımlarından oturu cok teşekkur ederım .
haşim gökay yüksel, 10.8.2018 14:33:45

2016 yılı sonlarında Bedrettin Bey olarak başlayan tanışıklığımız süreç içerisindeki karşılıklı sevgi, saygı ve belki de en önemlisi olan güven sayesinde Bedrettin Abiye evrilerek devam etti. Her şeyden evvel disiplinli, özverili ve gayretli bir çalışmayı ve buna ek olarak iyi bir ingilizce bilgisini ön koşul olarak kabul etmenizi gerektiren bu sürecin PPL ve PIC ayağını Macaristanda, MEP, IR/ME ve CPL ayağını ise Polonyadaki Adriana Aviationda başarıyla tamamladım. Eğitime başlarken sorunun bir parçası olup onu büyüterek karamsarlığa kapılan ve çevresindekilerde kabahati arayan değil başa gelen zorlukların sorumluluğunu alıp onu çözmeye çalışan bir tavırda olmanız ve bu azminizden dönmemeniz eğitiminizi sağlıklı bir biçimde geçirmenizi sağlayacaktır. Bilgisini ve yardımını sizden hiç bir vakit esirgemeyen Bedrettin Abiye bir kere daha teşekkürlerimi sunarım. Unutmayınız ki karşınızdaki insan sizin tavır ve davranışlarınızın aynasıdır, hali hazırda zeki, güvenilir ve işini layıkıyla yapan bu adamın, sizlere hakkettiğiniz yansımayı çekinmeden vereceğinden kuşkunuz olmasın.
Barlas, 5.8.2018 10:33:12

Oncelikle herkese merhaba, ben CPL imi amerikada aldim ve turkiyeye dondum. tabi donmeden ve okul bitmeden once ATPL icin bir cok okulla gorustuk ve arastirdik. her kafadan farkli ses cikiyordu. yunanistanmi, istanbulmu ankarami... derken kafam cok karismisti ve bir arkadas araciligi ile Bedrettin Bey ile tanistim. randevu ayarladik ve oturup cay ictik 2-3 saat muhabbet ettik ve bana butun herseyden bahsetti ve Bana Polonyayi onerdi, butun evrak islerinde olsun okul islerinde olsun herseyde yardimci oldu ve temmuz ayinda ilk sinavlarima girdim ve 5 dersi verdim. Bedrettin Bey ile tanistigim icin gercekten cok mutluyum ve onada buradan tekrardan yardimlari ve emekleri icin cok tesekkur ediyor kariyerinde basarilar diliyorum. Saygilarimla HUDAI BOZKURT.
HUDAI BOZKURT, 20.7.2018 20:43:33

HERKESE SELAMLAR VE BAŞARILAR DİLİYORUM. PPL EĞİTİMİNİ ÇOK YENİ TAMAMLAMIŞ BİRİ OLARAK ÖZELLİKLE YENİ BAŞLAYACAK ARKADAŞLARA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ KESİNLİKLE ÇOK DOĞRU YERDESİNİZ. ÖYLE BİRİ DÜŞÜNÜN Kİ SİZİN ADINIZA RANDEVULAR ALIYOR PLANLAMALAR YAPIYOR GÖRÜŞMELER YAPIYOR YABANCI BİR ÜLKEDE SÖZÜ GEÇEN BİRİ VE TÜM BUNLARI SİZDEN HERHANGİ BİR ÜCRET TALEP ETMEDEN YAPIYOR.BU KİŞİ KESİNLİKLE BEDRETTİN SAĞDIÇ. TR DE BİTİRİLMESİ İMKANSIZ ZAMAN VE MALİYETLE OLAN BU EĞİTİMİMİ BEDRETTİN ABİMİN SAYESİNDE BANA SÖYLEDİĞİ TARİHTE VE MALİYETLE TAMAMLADIM.BU ZORLU SÜREÇTE BİR DANIŞMANDAN ÖTE BİR ABİ GİBİ SÜREKLİ YANIMDA OLDUĞUN İÇİN RESMİ VEYA ÖZEL HERTÜRLÜ SIKINTIDA Bİ TELEFON KADAR YAKIN OLDUĞUN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SON OLARAK BEDRETTİN ABİ VARSA SORUN YOK DİYORUM.SAYGILAR.
HAKAN SÖYLEMEZ, 20.7.2018 19:31:58

Herkese merhaba, Kısa süre önce PPL eğitimimi tamamladım. Bu iletiyi pilotluk eğitimi almak isteyenlere yol gösterir diye yazıyorum. Ben de Aerobedo ile sürece başlama kararı vermeden önce yorumların hepsini okumuştum. Eğitim süresince birçok kişi ile tanıştım. Hepsinin farklı hikayesi vardı. Başka danışmanlara para kaptıran da vardı, süreci tek başına ilerletmeye çalışan da. Öncelikle danışmanlık hizmete almak istyorsanız, söyleyeceğim şey buranın doğru adres olduğudur. Eğer tek başınıza bu süreci devam ettirmek istiyorsanız da vereceğim cevap ‘Ne gerek var?' olacaktır. Eminim pilot olarak milyonluk hava araçlarının ve yüzlerce kişinin sorumluluğunu almayı göze aldıysanız bu süreci tek başınıza da yapabilirsiniz. Size tavsiyem kendinizi ispatlamaya çalışmayın. Aerobedo birçok şeyi sizin adınıza yaparak işinizi kolaylaştıracak ve aklınızdaki birçok soruya doğrudan cevap vererek size zaman kazandıracaktır. Gördüğüm kadarıyla eğitim ücretlerinde de hiçbir fark yok. Hepinize kolaylıklar dilerim. Doğru yerdesiniz
S.B., 18.7.2018 20:01:43

Herkese Selamlar, PPL sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamış biri olarak öncelikle yurtdışında olmamıza rağmen bir telefon kadar yakın olan Bedrettin abiye çok teşekkür ederim. Ayrıca Macaristan'da bizlerin en ufak sorunlarıyla bile ilgilenen ve her konuda sorduğumuz sorulara içtenlikle yanıt veren Türk uçuş hocamıza da ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Havacılık ile ilgilenen ve özellikle hayali pilotluk olan ve bu hayalini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen herkesin kesinlikle Bedrettin abiye ihtiyacı olacağını söylemek isterim. Çünkü hayatta ne kadar tecrübeniz olursa olsun bu işi yapmanın en kolay ve en az maliyetli yolu Bedrettin abinin yönlendirmeleri ile çok doğru ve zamanında olacaktır. Kesinlikle tecrübeyle sabittir. Arkadaşlar eğer yorumları okuduysanız ve yurtdışında bir uçuş okulunda eğitim görmek istiyorsanız emin olun her ne yaşarsanız yaşayın özel sorunlar hariç Bedrettin abinin her zaman sizin yaşadığınız her türlü sorun için B ve C planı vardır. Bu yüzden siz sadece derslerinize çalışın, uçmanın keyfini çıkarın ve her şeyin sorunsuzca nasıl ilerlediğini yaşayarak öğrenin. Herkesin hayalindeki hayatı yaşaması dileğiyle…
ONUR AS, 16.7.2018 22:58:27

Başından sonuna kadar ne zaman arasam ve bir soru sorsam bana yardımını esirgemeyen Bedrettin Beye ATPL teori sürecim boyunca verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum.
Nazmi, 13.7.2018 19:50:50

Selamlar bence bu süreç ikiye ayrıliyor bedo ile gidenler ve gitmeyenler . Yapabilirmiyiz nasil olur derken süreç hakkinda verdiği net bilgiler sayesinde hiçbir sorun ile karşılaşmadan ppl i üç haftada bitirip geldim . Tabikide derslere çalısmak sizin sorumluluğunuz zaten sistem o kadar güzelki hersey tıkır tıkır saat gibi işledi. Bedosuz gidenlerle tanısma fırsatımızda oldu nekadar pişman olduklarını kendileri söyledi. Sizde muhakkak buna şahit olursunuz. Dünyayı yeniden keşfetmenin anlamı yok bundan sonraki süreçtede bedo ile devam edicem herkesin yaptığı gibi . Çünkü bi sorun ile karsılastiginizda ben karsilasmadim ama nasıl çözdüğünü bizzat şahit oldum. O yüzden teşekkurler bedrettin hocam emeğine sağlık.
Sezgin S, 13.7.2018 14:34:45

Burayı okuyorsanız tek birşey söylemek istiyorum, vakit kaybetmeden Bedo'yu arayın ve yanılmadığınızı yaşayarak görün. Türkiye'den birçok arkadaşla karşılaştım 1 seneye yakın sürelerde PPL aldıklarını söylediler hep, Macaristan'da 23 günde uçuşlarım tamamlandı… Sanırım bu süre kıyaslaması bakımından birçok şeyi cevaplıyor. Uçtugunuz ortam dolayısıyla da gerçek havacılığı tatmış ve tecrübe etmiş oluyorsunuz, labarotuvar ortamından ziyade gerçekten havacılığı yaşıyorsunuz (Macar birisiyle kule konuşmaları trafik bilgileri vs vs)… Belirtmeden geçemem Macaristan'daki Türk eğitmenimizin üzerimizde çok çok hakkı vardır, uçuş eğitimindeki teorik bilgilerden tutun da yaşadığınız özel bir probleme kadar sonuna kadar yanınızda olan ve buna çözüm bulmak için sizden fazla çabalayan bir insan. Macaristan'la ilgili en çok özleyeceğim şey de budur. Bedo'nun sistemi ve ekibi gerçekten bu işi tereyağından kıl çeker gibi halletmenizi sağlıyor, sistem aynen Bedo'nun dediği gibi ilerliyor o yüzden dediklerini tek tek yaptıktan sonra herşey sorunsuzca halloluyor… Aklınızda herhangi bir soru olursa da lütfen Bedo'dan numaramı alın ve tüm içtenliğimle yardımcı olmak isterim. Bizlere de böyle bir yol açtığı için Bedo'ya da burdan ayrıca teşekkür ederim.
Onur Küçük, 8.7.2018 16:13:59

Tekrar merhabalar. Kasım 2015'te Bedrettin abimle başlattığım pilotaj eğitimimi bugün girdiğim şirkette line check'i de geçerek sıfırdan yaklaşık 1.5 yıl gibi kısa bir sürede tamamladım. Kendisine desteği için çok teşekkür ediyorum.
Furkan H, 30.6.2018 19:34:43

Herkese Merhaba; Öncelikle, pilotaj eğitimi sürecimin başında Bedrettin Abi ile tanıştığım için kendimi şanslı bulduğumu ifade etmek isterim. Daha sonra, sıfırdan ATPL eğitimi tamamlanana kadar olan bu zorlu sürecin her aşamasında gece gündüz farketmeksizin her zaman ve her konuda, ufak tefek yaşanan özel-genel her türlü sıkıntılarda dahi destek olduğu için kendisine sonsuz teşekkür ederim. Bu yola kararlı bir şekilde baş koymuş, yurtdışında eğitim almak isteyen, yeni başlayacak olan arkadaşlara tavsiyem; tekerleği yeniden icat etmeye kalkışmadan, Bedrettin Abinin kurmuş olduğu ve yaşanan tüm iyi-kötü tüm tecrübelerle harmanlayıp iyileştirdiği, kusursuza yakın bir hale getirdiği sistemi sabır ve özveri ile takip etmeleridir. Çünkü, bu yolda fazladan zaman, para ve enerji kaybetmemek adına önünde sonunda bir danışmana ihtiyaç duyacaksınız, ve bu danışman danışmandan da öte bir arkadaş emin olun Bedrettin Sağdıç olacaktır. Siz gayret gösterdikçe, Bedrettin abi sizin başarınız için elinden geleni yapacaktır... Saygılarımla... “May the force be with you”....
Barış, 25.6.2018 19:31:54

Merhaba arkadaslar, Kendi surecimden bahsederek baslamak istiyorum. Oncelikle Ppl egitimi icin Macaristan'da baska bi okula baslayacaktim, ama gitmeme 3 gun kala okul kapandi ve ben izin, bilet vs ayarlanmisken ortada kalakaldim. Bir arkadasim araciligiyla Bedrettin beye ulastim, inanin 1 gun icinde okulumu, kalacak yeri ve diger butun prosedurleri halletti ve ben planimi hic degistirmeden ppl egitimime basladim. Ppl surecinde de manevi destegini cok gordum, gercekten herhangi bi sikintida cekinmeden arayabilmek kendini guvende hissettiriyor. Daha sonra atpl surecimde feedbacklerle birlikle cok destegini gordum. Ve en son asamada Bedrettin beyin yonlendirdigi okulu herkese tavsiye ediyorum. Egitim cok verimli, okulun, hocalarin kalitesi gercekten cok iyiydi. Egitimini yeni bitirmis biri olarak buradan da Bedrettin beye bizi bu kadar iyi yonlendirdigi ve her zaman yanimizda oldugu icin cok tesekkur ediyorum. Karar asamasinda olan herkese sadece Bedrettin beyle gorusmesini ve onun cizdigi yolu takip etmesini tavsiye ederim..
Tugba Karpat, 24.6.2018 20:04:16

Hey guys, Im a Atpl student and so far Im in a good way to complete my Atpl exams. Ive traveled a lot, fly in many countries like Norway, Sweden, Spain, Denmark and I have met a lot of people in aviation, but I has never met a helpful big heart person like Bedrettin and his effective and successful system. I started First my exams process with largest question bank in the world (Aviation Exam) my first attempt I failed a lot of subjects. Before my second attempt I contacted Bedrettin, he welcomed me with open arms, and he was very helpful and effective, he put me immediately into his system (Aerobado quation bank), my second attempt I pass many subjects with between 90 to 97 score each subject. If you want to become a pilot,I recommend absolutely to contact with Bedrettin, he will help you and give you a good quality plan. I meet a lot of pilot schools and they think more money then quality and help, but Bedrettin give you quality and help before money. Im very grateful, i will never forget the help I received, Big thanks for Bedrettin (no Bedrettin, no aviation ) :) Good luck guys
Nadir, 16.6.2018 11:19:09

Merhaba arkadaslar. Bugun itibariyle ATPL derslerimin hepsini verdim tabi buraya kadar cok emek verdim cok calistim ama benim emegimin oldugu kadar Aerobedo sisteminin etkiside bir okadar onemliydi. Ilk sinavim mass and balance ti ben bu derse sadece aviation exam sisteminden calistim dersi cok iyi bildigim halde sinavda karsimda hic gormedigim sorulari gorunce ve ilk sinav deneyimsizligimden de kaynakli o dersten kaldim ve o gun sadece Aerobedo sisteminden calismaya karar verdim cok sukur hic bi sikinti cekmeden ve her ders 90 ustu alarak Atpl teori surecimi tamamladim her sinavdan sonra feedback lerle soru havuzunu saglamlastirildi sinava giren diger arkadaslarin da sayesinde .son olarak eger hakkini vererek calisirsaniz Aerobedo sistemiyle basarisiz olma sansiniz yok .herkese kolay gelsin
Koray mesçi, 15.6.2018 03:08:47

Herkesde merhabalar. Süreci anlatmaya en başından bahsedeyim ben Turan ERTAN serbest paraşüt eğitmeniyim ve 15 senedir havacılığın içindeyim. Umarım yazdıklarım yeni başlayacak arkadaşlar için faydalı olur. Bedrettin abi ile tanışmadan önce Çek cumhuriyeti' nde bir okuldan 3 ay haber bekledim ve sonunda adamlar beni oyalayıp hangar yaptıracağız, kendine başka bir okul bul diyerek beni salladılar. Bunun sonuncunda ben rotamı Macaristan' a çevirdim ve önceden Bedrettin abi ile çalışan arkadaşlardan kendisinin telefonunu aldım. Yaklaşık 20 ay öncesinden bahsediyorum. Bedrettin abi bana çalışmam gereken PPL derslerini verdi ve ben hızlı bir giriş yaptım. Yaklaşık bir ay sonra PPL eğitimine gittim ve sınavları verdim, fakat Level sınavında problem yaşadım. PPL uçuşları ve her şey bitti ama Level alamadığım için kasım ayında geri döndüm. Bu süreç yaklaşık gün sürdü. Hava şartlarından dolayı bizim iş Mart ayına kaldı. Tabi bu arada Level sınavını da kış döneminde geçtim. Şimdi Herkesin gözünün korktuğu ATPL teori sınavı vardı. Sistem açıldı çalışmaya başladık. Ben tam EASA' nın soruları değiştirdiği döneme denk geldim. Benden öncekiler 9000 soru çalışıp Avusturya da rahat bir şekilde geçerken EASA soru bankasını güncelleme kararı aldı ve artık full çalışsan da geçemiyordun.(bu konuda bana güvenin ezberimin çok kuvvetli olduğunu hatta Aviation EXAM soru bankadını sıfır hata ile çözdüğümü sizlere özellikle belirmek isterim). Bir dönem bu konuda ciddi anlamda stres oldum. Hatta o dönem sınava giren herkeste bunu yaşamıştır eminim. Bedrettin abi ile olan telefon konuşmalarımızda bana sakin kalmamı ve sabretmemi söylediği bu süreçte ve bende onun sözünü dinledim. Ummalı bir çalışma ile güncellenen sorular bir bir bulundu. Bu işte ufak bir pay sahibi olmak beni de son derece gururlandırıyor. 8 ay içinde ATPL süreci bitti. Tabi bu arada arkadaşlar arkanızı Bedo ya yaslayıp nasıl olsa geçeriz demeyin çalışmak şart :)) Daha sonra Polonya'da Adriana Aviation da çok motor alet eğitimi ve CPL safhalarını tamamladım. Polonya için şunu diyebilirim. Muhteşem bir okul tek dezavantajı izin için çok beklenmesi ama bu durumun okul ile bir alakası yok. Tamamen sivil havacılık oteritesi ile alakalı... Benim arkadaşım izini 3 gün de aldı ben ise 21 gün bekledim ki izin için aynı anda başvurduk. Bu durum biraz şansınıza kalmış.İzin sonrası her şey tıkır tıkır ilerledi. Hocalar hakikaten çok iyi özellikle Simülatör hocası Voitek eski bir havayolu kaptanı ve kesinlikle çok bilgili.Daha sonra süreç CPL i alamam ile Polonya' da son buldu. Tabiki zaman zaman aksaklıklar yaşadık. Bunlar çok normal insanın içinde olduğu her durum da bu tarz küçük problemlerin yaşanması çok normaldir. Sonuç olarak bütün sıkıntılarımız aşıldı. Ne sıkıntım varsa gece gündüz birini arayıp abi benim bir sorunum var diyebilmek ve sorunun çözümlenmesinin verdiği güven ve rahatlığı sizlere anlatamam. Unutmayın ki bir elin nesi var iki elin sesi var. Eğer ki birlik içinde olursak bizler güçlü pozisyona geçiyoruz. Eğer ki tek gitseydim ve sorunlarımı çözüme ulaştıran orada bir ağırlığı olan, sözü geçen biri olmasaydı. Avrupada beni o kadar sallayacaklarını sanmazdım. Kendi gözlerimle şahit olduğum bir olayda kendi imkanları ile gelmiş bir öğrenciye beğenmiyorsan evine git diyebilen bir okul; Bedrettin abinin öğrencilerine asla bu cümleyi kuramadı. Abi sana tekrar teşekkür ediyorum her aradığımda bana dönüş yaptığın ve sorunumu bir şekilde çözüme ulaştırdığın için, bizi orada Avrupalı lara meze etmediğin için. Sonuç olarak ben ona güvendim oda bana güvendi, karşılıklı güven ilişkisi içinde eğitimi tamamladım. Ben sonuna kadar memnun kaldım ve hakkımı helal ediyorum. Umarım sende edersin... SAYGILARIMLA...
Turan ERTAN, 12.6.2018 22:16:01

Pilotaj egitimime nerde ve nasil baslayacagima karar verme asamasinda kendisi ile tanismamdan itibaren bir daha yolumuz hic ayrilmadi ve iyikide ayrilmamis. Kasim 2016 da PPL ile macaristanda baslayan egitimimi Mayis 2018 de Polonyada tamamladim. Bu sure zarfinda karsilasmis oldugum en kucuk problemde dahi gece gunduz demeden elinden gelen herseyi yapan ve her engeli asmami saglayan Bedrettin Abime cok tesekkur ediyoeum. Egitim sureci ile ilgili olarak benim tavsiyem Bedrettin abinin gosterdigi yoldan cikmadiginiz surece size en uygun fiyat en kisa sure ve en kaliteli egitimin kapilari her zaman acik olacaktir. Yine bu surecte karsilacaginiz her turlu sorunda sarilacaginiz bir el olarak yani basinizda onu bulacaksiniz. Eger sizlerde iyi bir pilot olmak ve bu sureci en uygun sartlarda tamamlamak istiyorsaniz kesinlikle Bedrettin abinin yanindan ayrilmayin. Saygilar ve sevgiler Bedoooo
HAKKI TURKER, 12.6.2018 19:57:32

Very comfortable web site
Ilgiz, 9.6.2018 12:55:54

Merhabalar, Öncelikle Bedrettin Abiye yardımları için ve sabırla tüm sorularımı cevapladığı için çok teşekkür ederim. Türkiye'de aldığım PPL i Avrupa'da gidiş geliş sürelerim dahil 3 günde convert ettik. Eğer Avrupa'da eğitim almayı düşünüyorsanız mutlaka Bedrettin abiyle iletişime geçin. Sizin paranızı, hakkınızı ve en önemlisi zamanınızı en iyi yönetip savunacaktır. Denilenleri yapın, gerisi Bedrettin abide 👍🏻
Sezgin Merih, 8.6.2018 16:27:47

Herkese merhabalar,oncelikle Bedrettin Beye tesekkur etmek benim icin bir borc, tarih ayarlamalari,sinav ve calisma sistemi ve ilgilenmesi cok takdire sayan. Hicbir zaman yardimini eksik etmeyerek PPLi almama vesile oldu. Kendisine cok tesekkur ediyorum.
Mehmet ali akcadag, 4.6.2018 00:11:15

Bedrettin hocam gayet ilgili, olaya hakimiyet sağlamış birisi. Yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Emre, 30.5.2018 14:33:01

Bu ülke bir gün binlerce Easa lisanslı kafası çalışan,dolu,bilgili,farklı bakış açılarına sahip güzel arkadaşlarla dolucak.Hepsinin tek bir ortak noktası olucak, o da Bedrettin abi..Sizde yukarı tırmanma azmi oldukça,Bedrettin abinin yukarından ipi çektigini göreceksiniz. Kendisine saygılar selamlar sonsuz teşekkürler..
Batuhan AKGÜN, 26.5.2018 21:37:41

Herkese merhabalar. Mesajıma Bedrettin hocama teşekkürle başlamak istiyorum. Macaristanla başlayan pilotaj sürecini ppl ve pic uçuşlarından sonra polonyada adriana uçuş okulunda sürdürmeye karar vermiştik. Gerek okula ilk giden arkadaşlarımın gerekse sonradan gidenlerin geri dönüşleri sonucunda bu fikrim netleşti ve mart ayında süreci başlattık. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu yazımı 12 yıllık havacı ve yamaçparaşütü öğretmeni olarak yazıyorum. Macaristanda aldığım eğitimde kafamda soru işaretleri vardı teorik eğitim konusunda, ancak adriana uçuş okuluna ilk gittiğim andan itibaren tüm eksikler giderildi. Belki THK inönü tesislerini bilen vardır, okul tamamen o konsepte. Ellerinden gelen tüm imkanı sağlamaya çalışıyorlar. Konaklamanın, meydan içerisinde gerçekleşiyor olması bu süreçte büyük konfor. Öğrencilere tahsis edilmiş mutfak, çamaşır yıkama odası, Playstation oynayabileceğiniz oda, ücretsiz ve sınırız çay kahve ve su imkanı rahatımızı sağlamak için gösterdikleri özenin göstergesi. Gelelim hocalara ve uçaklara. Hocalar birbirinden tecrübeli ve birşeyler öğretmek için uğraşıyorlar. Adamlar hem iyi bir pilot hem de iyi bir havacılar. Uçaklar ise gerçekten çok iyi. Simulator eğitimini aldığımız alsim simulator efsaneydi. Gerek pratik gerekse teorik anlamda tüm eksiklerin giderildiği bir eğitim oldu. Okuldaki herkesin güler yüzü, yardımseverliği ise gerçekten güzeldi... Kafasında soru işareti olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim okulu. Herkese başarılar.
Emrah KAYGUSUZ, 24.5.2018 10:14:36

Herkese merhaba Pilot olmaya karar verdikten sonra yurtdisinda birkac okulla gorustum fakat karmasik grldigi icin baslayamadim. Bedrettin abiyle tanismam cok buyuk bir sans oldu cunku cok guvenilir ve durust bir insan,butun evrak kayit isleri,okul ayarlama ve ilerleyen surecte her turlu destegini sundu. Size soylediklerini dinlerseniz en hizli sekilde hayallerinize ulasabilirsiniz. Tesekkurler Bedrettin abi
Yucel, 22.5.2018 01:13:46

Yaptığım birçok araştırmadan sonra ciddi kafa karışıklıklarımın olduğu bir süreçte , çok değerli arkadaşlarımın referansıyla Bedrettin hocamla tanıştık.Sürecin zorluklarını nasıl aşacağımızı düşünüp stresin yoğun olduğu dönemlerde, Bedrettin hocanın aşama aşama yönlendirmeleriyle çok rahat bir eğitim süreci geçirdim.Yönlendirildiğim okul , aldığım eğitim ,süreçte yaşadığım tecrübeler gerçekten muhteşemdi.Pilotaj eğitiminin , eğitim kurumlarının öğrenciye ayaklı döviz olarak bakmadığı ,salt eğitimin esas olduğu bir ortamda alınabileceğini öğrenmiş olduk.Her an , her ihtiyacım olduğunda desteğini esirgemeyen Bedrettin hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Utku Algedik, 21.5.2018 09:45:33

Bedrettin abiyle tanıştıkdan sonra işlerin çok daha kolay olduğunu gördüm.samimiyetiyle sadece pilotaj konusunda değil ihtiyacım olduğu her konuda yardımcı oldu.ppl i 28 günlük bir sürede bitirdim.atpl e de Bedrettin abiyle devam edeceğim için korkum yok.Çünkü biliyorum ki Bedrettin abi öğrencileri için en kolay ve kısa yol neyse onu buluyor.önümde hala uzun bir yol varmış gibi görünsede Bedrettin abiyle çok da uzun olmayacağına inanıyorum
Tarık Eren, 21.5.2018 02:06:42

28 günde PPL, 32 günde SE IR, CPL, ME, ME IR eğitimlerini bitirmenin gurunu ve ayrıcalığını Bedrettin bey aracılığı ile yaşıyorum. Bu sürecte zaman mefrumu gözetmeden desteğini bizlerden esirgemeyen değerli arkadaşıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kesinlikle sizi yarı yolda bırakmaz, söz verdiği herşeyi yapar, defalarca sorduğunuz soruları bi kere bile off demeden sabırla siz anlayıncaya kadar anlatır, açık ve dürüsttür, havacılık geçmişine sahip olduğundan bilgi ve tecrübesi üst düzeydedir. Sizinle ailenin bir ferdimiş gibi ilgilenir konaklama, araç, sınavlar, sağlık raporları, CAA ile ilgili bürokrasi işleri, aksamadan söz verdiği gibi yürür. Okul ile ufacık bir sorun yaşadığınızda Bedrettin bey hemen sorunu çözer, eğer Bedrettin bey ile yola çıktıysanız bilin ki yanlız değilsiniz ve sorun yaşamazsınız. İyi ki Bedrettin bey ile devam etmişim herşey için çok teşekkürler yürekli insan...
Mehmet GÖKER, 14.5.2018 23:18:01

Yaklaşık iki seme kadar önce amerikaya gitme fikriyle başlayan pilotaj eğitim maceramda birçok yeri araştırıp gördükten sonra bedrettin hocamla tanıştım.sağolsun en doğru en basit yolu gösterdi ve şu an macaristanda ppl i tamamlayıp yoluma atpl le devam ediyorum.O kadar yeri tecrübe ettikten sonra bu işin bedreddin hocayla bu kadar kolay oldugunu görmek insanın yıllarına acımasını sağlıyor.İnternet siteleri gayet işlevsel ve sonuç odaklı ve tek yapmanız gereken onun tecrübesinden faydalanıp yolunuza devam etmek.Herkese başarılar
Mehmet Dağyaran, 14.5.2018 00:53:15

2016 nin Mayis ayinda baslayan Atpl macerasi 2018 nisan itibariyle sona erdi. Ben tam Turkiyedeki okullardan dolayi bu sevdadan vazgecmek uzereyken Bedo yu tanidim ve hayatima yeni bir yon cizdim. Umutlarim yeniden yeserdi ve egitimime basladim. Onun yurtdisindaki bu egitim potansiyelini kesfetmesi ve isini sıkı bir takip ve ozveri ile yapmasi tandigim herkesin pilotaj hayallerinin bir sekilde gerceklesmesine vesile oldu. Bu isi yeni yeni dusunmeye baslayan genc arkadaslar boyle bir egitim imkani oldugu icin ne kadar da sanslilar. Dogru adrestesiniz. Umarim gelecekte aksiliklerden uzak basarinin adresi olarak AEROBEDO yu hep zirvede gorurz. Tesekkurler..
Murat, 9.5.2018 08:54:51

Hayatın bize getirdiği bazı şanslar vardır. Bedrettin abinin bu şanslardan biri olduğuna inanıyorum. Bizler pilotaja çok yeni başlayıp,dolayısıyla bu yoldaki engelleri ve avantajları göremeyecek durumdayız. Bedrettin abi gibi bir danışmanımızın olması, kıymetini çok iyi bilmemizin gerektirdiği bir gerçek. PPL Eğitimimi Macaristan da henüz bitirdim ve Atpl teori çalışmaya başladım. PPL eğitimim sırasında Bedrettin abimin manevi anlamda da verdiği desteği benim için çok önemli ve değerliydi. Bu işe gönül veren bir kadın olarak, gerek yurt dışında gerek eğitim sürecinde, karşılaşacağım zorlukları en hafife indirmesi, her koşulda yanımızda olduğunu hissettirmesi de herkesin yapacağı bir şey değildir.Ayrıca,kendisi bir arkadaş gibi olduğu için kafama takılan her şeyi açıkça sorabiliyorum ve her seferinde de söyledikleri kafama yatıyor. Bununla da kalmayıp, söylediği her şey çıkıyor. PPL eğitimimde Kasım ayı gibi geldiğim için hava şartlarından uçamadım ve eğitimime bir 5 ay kadar ara vermek zorunda kaldım. Bu aşama da sabırlı olmanın key word olduğunu bedo sayesinde öğrendim. 5 ay sonra tekrar geldiğimde ara vermenin dezavantajını yaşadım ve moral olarak çöktüm, onun verdiği manevi destek ile eğitimimi başarıyla tamamladım. Ve işte asıl bu noktada Bedrettin abinin sadece bu işi parayla yapan bir paragöz olmadığını bir kez daha gördüm. . Bazıları paragöz olduğunu söylediler Bedrettin abinin ama bu adam ben sırf PPL e ara verip ekstradan masraf yaptığım için, abim bunu şöyle yap daha fazla harcama yapma diye beni uyarıyor etrafımızda gerçekten paragöz insanlar var ve onlar bunu asla düşünmez biliyoruz ki.. Kazıklanma , suistimal edilme gibi bir endişem olmadan sadece eğitimime odaklanabiliyorum bu ne büyük bir nimet... Şimdi önümdeki diğer eğitimler için yine onun önderliğinde adımlarımı atacağım. Kısacası bu yolda yürümek isteyen herkesin Bedrettin abinin görüş ve tavsiyelerine uymasını öneririm. Abi desteğini bizden esirgemediğin için sana buradan da tekrar teşekkür ederim. :) Pınar Günay
Pınar Günay, 7.5.2018 22:31:58

Bedo abime yardımları için çok teşekkür ediyorum. 10 dakikada okul,otel,ulaşım herşey ayarlandı. 20 günde icao level, ppl conversion, easa medical, ppl conversion subjects(alaw-human), ppl skill test ve 65 saat pic uçuşu yapıldı. 1 hafta sonrada easa ppl alındı. Bedo size nereye gitmenizi öneriyorsa oraya gidin. Pişman olmazsınız. Hızlı ve ekonomik pilotaj eğitimi için bir numara Paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın. Saygı ve sevgilerimle.
Burak karaman, 7.5.2018 15:45:56

Gözünüz kapalı mentorluğuna güvenebileceğiniz Bedrettin abimizin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Benim gibi bir çok sayıda pilotaj öğrencisine yol gösterdiğini unutmayarak sorularınızın geri dönüşleri için sabretmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Mutlaka geri dönüş olacaktır.
Barış Özyavuz, 6.5.2018 21:58:37

Bu yolun ne kadar meşakkatli olduğunu, bu yola başlamış olan bütün adaylar bilir.Bu zorlu yolda yardımlarını esirgemeyip işimizi kolaylaştıran kişilere teşekkür edebilmek gerekir. Sıkıntısız ve sorunsuz geçen zamanın ardından PPL almanın mutluluğuyla yola devam. Bu emeğe de teşekkürler.
Beran, 6.5.2018 19:38:35

Herkese merhaba. Şu an ppl sürecimi tamamlamış olmakla birlikte, pic ve atpl süreçleri için hazırlık dönemindeyim. Sürecin en başında bir çok pilotla görüşüp en doğru kararın Bedrettin abi ile çalışmak olduğuna kanaat getirdim ve sürece başladık. Nacizane tavsiyem, Bedrettin abinin anlattığı ne varsa birebir takip etmeniz olacaktır. Süreç başında sizlerle paylaşacağı uzun yazıları okumaktan çekinmezseniz herşeyin söylenildiği gibi olduğunu göreceksiniz. Sabırlı olmayı öğrenir, çalışmayı ve gerekli gayreti gösterirseniz Bedrettin abinin söylediği sürelerde bu işi hakkıyla tamamlarsınız. Benim eğitim ile alakali tavsiyem İngilizcem çok iyi değil, sabırsız biriyim, sınavları da bir şekilde hallederim kafasındaysanız ya da sadece parası güzel diye düşünüyorsanız bence oturup bir kere daha düşünmeniz olacaktır. Bu yolu bize açıp, süreçleri bizim lehimize çevirdiği ve kolaylaştırdığı için Bedrettin abiye buradan bir kere daha teşekkür ederim.
FIRAT, 29.4.2018 23:04:03

Merhaba, 2015 haziran ayinda bu egitime ispanya Ibertour ucus okulundabasladim, 2 sene icerisinde ppl lisansimi alamadim ve bedrettin abi ile tanistim sagolsun bana cok yardimci oldu Ppl lisansimi aldim ve atpl i aero bedo sayesinde kisa surede bitirdim su anda Adriana aviation school da pic lerimi tamamlayip cpl lisansimi alicam, bedrettin abi arada oldugu icin artik kaziklanma gibi korkum yok, Ibertour vakkasindan dolayi hep bedrettin abinin sozunu dinledim ve kisa surede egitmim biticek... ben cok memnunum iyiki bedrettin abiyi tanimisim ve her konuda bizlere yardimci olmasi cok iyi, simdiye kadar bircok okul gordum ve adriana gibisini gormedim, burasi kaliteli ve memnuniyet garantili. Tekrar cok tessekur ederim bedrettin abime:)
Batu, 22.4.2018 20:13:39

Selamlar, TR de bu işleri araştırmaya başlamıştım. Okullar, kredi vs derken işin içinden çıkmayacağımı anlayıp üzülmüştüm fakat bir arkadaşım sayesinde Bedrettin abi ile konuşma fırsatım oldu. Bedrettin abi sayesinde TR de alabileceğiniz fiyatın yarısına hemde kısa bir sürede PPL sahibi oldum.(Macaristan - Budapeşte) Ayrıca Uçtuğunuz kadar ödüyorsunuz cebinizden yüklü miktarda para çıkmıyor bir anda. Buda benim içim en önemli şeylerden biriydi. ATPL Theory kısmınada Bedrettin abi sayesinde, onun sistemiyle devam ediyorum. Size sadece sorulara bakmak kalıyor. Bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. İçiniz rahat olsun. Kafam rahat olsun, ben sorunlarla değilde derslerimle uçuşlarımla uğraşayım diyorsanız doğru yerdesiniz. Bedrettin Abinin dediğini yapın yeter :) Tşkler abi.
Orhan., 22.4.2018 09:24:51

Merhabalar herkesin hayaline ulaşabilmesi dileğiyle başlıyorum yazıma. Pilot olmak birçok kişinin hayali olsa da sadece cok az kişi bu hayale ulaşabilmek için adım atmaya cesaret gösterebiliyor. Çünkü öyle bir süreçki sağlıklı bilgi alabilmek altın değerinde. Sağlam bir kılavuzunuzun olması süreci cok ama çok daha kolay atlatmaniza neden oluyor. Iste bu kılavuz Bedrettin abi. Aklınıza takılan herşeyi sorabileceğiniz ve samimice cevap alabileceğiniz bir isim. Eğer aklınızdan pilot olmak geçiyorsa Bedrettin abiyle iletişime geçin ve kararınızı sonra verin derim.
Özhan, 21.4.2018 00:00:55

pilotluk eğitimine başlamadan önce her konuyu detaylı olarak araştırmış her eğitim sürecinin her aşamasında bilgi sahibi olduğumu düşünüyordum, hatta bir çok okul temsilcisi ile de görüşmüştüm. ancak bedrettin beyin her konuda ilgili olması ve karşılaşma ihtimalinizde olan sorunları yaşanmadan çözmesi, avrupa uçuş okullarında geniş bir öğrenci portföyü olması, okullar tarafından kabul gören bir danışmanlık kariyerine sahip olması gibi ve daha nice size pozitif etki yaratacak faydaları ile kesinlikle pilotluğa adım atılmadan değerlendirilmesi gereken hususlardır. yeniden bu süreçlere başlayacak olsam yeniden bedrettin bey ile görüşerek bu sürece başlardım. teşekkürler bedrettin bey
berkant, 20.4.2018 19:12:58

Bedrettin abiyle yaklaşık 2 yil once bir telefonda konustuk ben o sırlarda ispanyada bir okulda ppl almak için resmen savaşıyor vede okulumdan ayrılmak istiyordum.ilk öncelikle telefonda bir iki kez konustuk pic uçuşları ve atpl teori derslerini almak ıstedigimi soyledim oda piç uçuşlarıma ppl lisansına sahipsen hemen başlaya bileceğimi 90 saati de yaklaşık 2 3 hafta içersinde bitirebilecegimi söyleyince öncesinde pek inanmamıştım acikcasi birazda korka korka gittim ama 7 gunde yaklaşık 42 saatimi bitirince kendisinin ne kadar güvenilir vede boş konuşmadığını görmüş oldum vede daha sonrasında birçok konuda kendisi elinden geleni yapmıştır birçok kişiyede benden sonra tavsiyede bulunsun cunki eski okulumda bazen 1 ayda 2 saat bile uçuş yapamıyorduk bu yüzden hem güvenilir hemde kısa bir eğitim süreci istiyorsanız doğru adress tesekkurler
Ismail yildiz, 19.4.2018 19:03:46

2017 yilinda basladigim ucus egitimlerime bedo hocam ile baslamasamda surec icerisinde dolayli yollarla onunla tanismis olmam benim açımdan çok faydalı oldu. Baskasinin tavsiyesine uyup farkli kaynaklardan bir egitim alma arayisinda olmayin cunku arayipta bulamayacaginiz butun kaynaklar Bedrettin hocam da bulunmaktadir. Gerek mesleki bilgisi gerekse soru cozumundeki basarisi ucus kariyerinizde sizi hep bir adım onde tutacaktir. Her sey icin cok tesekkurler hocam...
Kadir, 19.4.2018 18:59:29

Herkese cokca selamlar.Yeni baslayan veya bu surecte gecmisi olan tum arkadaslar.Eger sinavlara nereden calisirim, kime ne sorayim diye dusunuyorsaniz bence hic vakit kaybetmeden Bedrettin bey ile irtibata gecin.Sinavlardan birakin 90 i almak hatta 100 almak Bedrettin beyin ve tabiki sizin calismanizla hic de zor degil.Ben tum yuregimle Bedrettin bey eline koluna saglik diyorum.
Y.Emre YILMAZ, 19.4.2018 18:56:27

Uçuş eğitiminin tamamında Bedrettin abinin gösterdiği yoldan gitmiş ve 13 ayda tamamen bitirmiş birisi olarak, uçuş eğitiminde zaman, para ve enerji kaybetmemek için tecrübeli bir mentorun danışmanlığında yapılmasını şiddetle öneriyorum.Bedrettin abi bu danışmanlığı size fazlasıyla zaten yapacaktır. Fakat Bedrettin Sağdıçı sadece bir danışman-mentor olarak düşünmek yanlış olacaktır. Çünkü o Avrupada kolektif bir gücün temsilcisi. Hepimizin haklarını, bizim oluşturduğumuz topluluktan gücünü alan ve en güçlü enstrümanlarla bu hakları koruyan bir sembol. İlk tanıştığımız günlerde eğitimle ilgili her gün sorduğum yoğun soruların en sonunda bana Sen bi uç. Gerisini düşünme. demişti. Ben bi uçtum :) Gerisi söylediği gibi halloldu. Yoluma her daim ışık oldu. Işığın hiç eksik olmasın abi... Bedrettin Sağdıç... Hepimizin dostu, kardeşi, abisi, sırdaşı... Teşekkürler
Seyfullah Şahin, 18.4.2018 00:40:20

Burada paranın Psi değil, PPLin Psi CPL in Csi ATPL in Ası konuşuluyor. İyi ki tanımışım iyi ki kokpit hayatıma burada başlamışım . İyi niyetli insanlar başta Bedrettin ve onun vasıtasıyla Macaristan da olan birbirinden değerli insanlarla tanışma fırsatım olduğu için kendimi şanslı sayıyorum. Umarım diğer eğitim hayatımı da sizlerle geçiririm. Benim amacım bu. PPL BUDAPEŞTE de bitti sırada ATPL ve CPL var yoluma bundan sonra Bedrettin le devam etmekte kararlıyım. Her konuda yardımını esirgemediğin bir telefon kadar uzağımda olduğun için teşekkür ederim.
Batuhan, 17.4.2018 21:43:15

Bedrettin abi ile bir arkadaş vesile ile tanışma fırsatım oldu. şimdi geriye dönüp bakıyorum da iyiki tanışmışım sayesinde olmazlar oldu. Havacılıkla ve özellikle yurt dışı eğitimi hakkında çok sınırlı bilgiye sahip olan ben, onun sayesinde hedefime emin bir şekilde yürüyoum. Verdiği hizmet ve yaptıklarının tartışılacak bir yanı yok, bunu zaten burda yazılanlardan ve onunla konuşmalarınızda çok rahat bir şekilde anlayabilirssiniz. Piyasada dolanıp milletin parasını alıp sonra da ortadan kaybolan şarlatanlara inat Bedrettin abi her daim yaptığı işin arkasında ve sizin yanında olmuştur ve olacaktır. Bunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Yaşadığınız her sorunda her zaman bir çözüm bulmaya çalışan ve siz daha sorun yaşamadan sizi uyaran mükenmmel bir insan bence. Para mevzularını dert etmez, sizi neyin olabileceğini ya da olamayacağı anlatır, kararı yine siz verirsiniz işin tüm mantığı tamammen budur. işin garibi yanlış bir karar verseniz daha mümkün olduğunca sizi yanında olur. Benim için iş yaptığım biri değil her zaman güven duyduğum bir insan olmuştur. Yaptıklarının karşısında aldığı ücretin muhtemelen çok komik kaldığı düşünüyorum ve sonuna kadar hakkettiğine inanıyorum (muhtemelen diyorum çünkü sizden hiçbir zaman bir para talep etmiyor). Ben şu ana kadar verdiğim den çok fazlasını zaten aldım. Atpl aşamasında yoluma dolu dizgin devam ediyorum. Aramızda olmayan kaybeder........
Husamettin KARABAS, 16.4.2018 00:52:43

Öncelikle PPL için önerilerim kışın(aralık-mart) gitmeyi düşünenler için beton pisti tavsiye ederim. çim pist için en büyük avantaj ise emergency landing durumunda beton piste alışanlara göre çok daha tecrübeli olunmasıdır. Bedredttin abinin(beyin) şu ana kadar olan bütün söyledikleri harfiyen çıkıyor.. Nasretin hocanın bir sözü vardır Bana THY çalışan pilot çağırmayın yurt dışında ATPL almış pilot çağırın :) bir kaç konuda söylediklerini yapmadım pişman oldum. Yurt dışında yapacaksanız bu işi her şeyi başkasından beklemeyeceksin. Gerekirse uçmayacağını bile bile havaalanında bulunacaksın. yani orada kimse seni uçman için zorlamaz. Resmi bir çok işi zaten aerobedo hallediyor. Sizin tek yapmanız gereken uçuşları halledip ders çalışmak. Türkiye ile karşılaştırırsak daha ekonomik özellikle PIC uçuşları olmak üzere çok daha kısa sürede ucabilirsin. Türkiyede 10-15 knt lık crosswind te PIC uçuşlar kesiliyor. Bunun dışında yurt dışı communication tecrübesi. IR ile ilgili yorumumu bitirince yapacağım. Bedrettin abi hakkında ise birkaç kelime söylemek istiyorum.. Oyuna başlamadan herşeyi açık açık anlatıyor. bu oyunu oynarsın ya da oynamazsın. şu ana kadar soylediklerinde kendinden kaynaklı hiç bir olumsuzluk yaşamadım. Tecrübelerinden mutlaka faydalanılması gereken bir insan. Tabi ki aksamalar olumsuzluklar olacak bunun için suçlu aramak yerine çözüm yolu bulmak sizi daha avantajlı kılacaktır. Daha yazamadığım onlarca şey mevcut... Bedrettin abiden numaramı alıp tecrübelerimden yararlanabilirsiniz..
Barış Bozkuş, 14.4.2018 22:57:24

Bedrettin abi ile internette araştırma yaparken tanıştım. Kendisi sabırla tüm sorularımı yanıtladı ve aslında edinilen tecrübe ile bu işin ne kadar kolay olduğunu bana anlattı. Ben de ilk başta şüphe ile yaklaştım fakat süreç başlayınca burada yazılanların ne kadar dopru olduğunu kendim gördüm. Her problemde bizlerin yanında oldu. Kesinlikle her konuda kendisine güvenebilirsiniz. Herkesin hayallerini gerçekleştirmesi dileğiyle...
Özgür aslan, 14.4.2018 15:21:34

Merhaba, Ben PPLi Türkiyede, ATPL teorileri Macaristanda tamamladıktan sonra yine Macaristanda PIC uçuşlarını yaptığım sırada tanıştım Bedrettin Beyle. Geri kalan eğitimlerin Türkiyede çok uzun süreceğini bildiğim için lisans çevriminden sonra ME IRME ve CPL uçuşları için her aşamada desteğini esirgemedi. Tavsiyesi üzerine bu eğitimleri Adriana Aviationda geçtiğimiz ay, ilk ME eğitim iznim çıktıktan sonra 40 gün içerisinde tamamladım. Bu süre zarfında hava şartları gereği gecikmeler olduğu gibi, okul kaynaklı gecikmeler de oldu. Ancak bunlar benim için kabul edilebilir düzeydeydi. Bir kaç günlük gecikmelere sebep olan organizasyon eksiklikleri haricinde, uçakların bakımı ve ulaşılabilirliği, eğitmen kalitesi ve diğer imkanlar (simülatöre erişim kolaylığı, konaklama vb.) açısından Adriana Aviationı tavsiye ederim. Beklentilerinizi makul yerlere oturttuğunuz sürece hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz düşer. Hava durumu nedeniyle olan gecikmeler, otorite kaynaklık gecikmeler, organizasyon/insan kaynaklı gecikmeler (izin 3 günde değil, 5 günde çıkar. Siz hasta olursunuz, hoca hasta olur, kar yağar, vs. vs. )sadece burada eğitim verilen ülkeler/okullar için değil, istisnasız her zaman her yerde karşınıza çıkacaktır. Hayal kırıklıkları yaşamamak için planınızı eğitiminizin her aşamasında bir kaç gün esnetebilecek şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Sürecin ortasından sonuna kadar, her aradığımda ulaşabildiğim, sorularımı her zaman yanıtlayan, sorunlara çözüm üretmek için elinden geleni yapan Bedrettin Beye buradan birkez daha teşekkür etmek isterim. Teşekkürler Bedo
Semih KIZILKAYA, 5.4.2018 01:30:19

Bedrettin Sağdıç Nam-ı değer AeroBedo Türkiye de pilot olma hayali kuran herkesin muhakkak iletişime geçmesi, yardım/danışmanlık alması gereken çok önemli birisidir. Sizlere pilotaj eğitimi hakkında bilmeniz gereken her konuda yardımcı olacaktır. Onun yardımları ile PPL Eğitimimi 28 gün gibi kısa bir sürede tamamladım, hemde en ufak bir problem yaşamadan Kendisine bu zor yolda bana ve arkadaşlarıma yaptığı harika katkılar için teşekkürler. Pilotaj eğitiminin en kolay ve ucuz yolu AEROBEDO
Serkan Oylum, 4.4.2018 18:20:00

Türkiyede ppl için yaklaşık 1 yılımı harcadıktan sonra tanıştım Bedrettin abiyle.Aklimda convert ve devamı ile alakalı milyon tane soru vardı.Hepsinin çözümünü Bedrettin abi de buldum.çok kısa bir süre içinde ve sürekli güven vererek Convert işlemini tamamlamami sağladı. Ne zaman kafama bir şey takilsa çekinmeden sorabildim.ve hic zaman cevapsız kalmadım.Nerde ne sıkıntı yaşasam Bedrettin Abi yardimci oldu . Burdan yeni arkadaşlara tavsiyem sadece ve sadece derslerinize odaklanın ve gerisini bedoya bırakın, o zaten herşeyi sizin için halledecektir .Tekrar herşey için çooook teşekkür ederim abim.. FATİH SAGLAM
Fatih saglam, 14.3.2018 23:20:10

THK magduru olarak basladigimiz havacılık seruveninde Bedrettin abi ile tanistiktan sonra yolumuz açıldı. PIC uçuşlarını ve PPL convert islemini en hizli, en kolay ve en hesapli sekilde hallettik. Havacılığa tutkulu olan herkesin Bedrettin abi ile cekinmeden iletisime gecmesini öneririm. Tekrar burdan tesekkur ederim
Deniz Ozcelikyurek, 14.3.2018 21:37:56

Bedrettin abiyle yola başlamamıza rağmen bize bu zorlu yoldaki eğitim sürecinde elinden gelen her türlü yardımı yapmaktan hiç bir zaman çekinmemiştir.Her şey için teşekkürler abi.
Aytaş AYAN, 18.2.2018 01:56:42

Merhabalar Herkese ben 2 yıl gibi bir zamanda ATPL i Macaristan Avusturya ve Polonya üçgeninde tamamladım. Bu süre zarfında bana yardımını esirgemeyen arkadaşım kardeşim Bedrettin beye yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Her şeyi bitirdim sadece CPL check kaldı onuda bitirmem gerekiyorki lisansı alayım Polonya ya gittim ilk gün uçacağım examiner hava güzelken adam hastalandı diğer gün kar yağdı ondan sonraki gün pist 15 cm karla kaplı. Bedrettin beyin görüşmeleri ile sadece benim uçuşum için koca pist ve pist bağlantı yolları hangar önünü açtırıp uçuşumu yaptırdılar. Başlayanlar ve başlayacaklar için söylüyorum kesinlikle doğru yerdesiniz. Sadece kendisinin söylediklerini yapın. Tekrar Teşekkürler başarılar
Özgür Armağan POLAT, 10.2.2018 02:09:38

Atpl eğitimimi baştan sona Bedrettin abi ile tamamladım sonra ki süreçte benim işim bu kadar diyerek kenara çekilmedi aksine desteğini,iletişimini hiç kesmeden artırarak maddi ve manevi olarak sürdürdü,problem yaşadığınızda tecrübesi,bilgisi ve en önemlisi samimiyeti olan insanı tanımak sizi çok rahatlatıyor.Yakın zaman önce güzel haberi aldım ve arkasından Bedrettin abiyi arayarak teşekkür ettim buradan da tekrarlamak istedim çünkü benim emeğimi paramı ve zamanımı en iyi şekilde kullanmamı ayrıca kendi emeklerini de işin içine katarak hayalime ulaşmamı sağladı.Burayı okuyan arkadaşlar için tavsiyemdir; Bedrettin abiye güvenin pişman olmayacaksınız.
Doruk, 5.2.2018 15:35:12

Bu yorumu okuyorsanız kesinlikle doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim. Bedreddin hocam samimi, güzel ve en önemlisi çooook vefalı bir insan. İnanın bu piyasada vefalı insan bulmak zor. Yaşayarak bunları tecrübe etmeyin. O yüzden buradan ayrılmayın. Samimi tavsiyeleri kesinlikle sizin için. Ppl dem line a kadar sizinle olacak birinin kıymetini bilin
Arif, 23.1.2018 00:31:58

Bu yılın ilk yorumunu ben yapmak istedim. İnternet de isim vermekten nefret ettiğim için yazmak istemiyorum. Tamamen tarafsız olarak bu yorumu yazacağım. Bedrettin Bey ile 2 yıl önce moral bozukluğu içinde aşırı sıkışık bir trafikte eşim ile birlikteyken telefon ederek tanıştım. O esnada Ankara da bir havacı Ekolünün yanından ayrılmış pilotaj konusunda yaşım nedeniyle bana geç kalmış olabileceğimi, piyasanın doyduğundan filan bahsetti. Neredeyse vazgeçecektim. Bedo ile konuştuktan sonra sana sadece bir soru soracağım dedi. Eşin senin bu kararında yanında mı değil mi? Eğer yanında ise hiç düşünme. Sonra beraber devam ettik. Bu zamana kadar Avrupa da ki birçok ülke ve okul ile iletişime geçmiştim fakat söylediğine göre en ucuz ve en kısa zamanda bitirebileceğim okul tavsiyesi olarak Flyteam i tavsiye etti. Anlaştık. Macaristana gidip bir ay içinde PPL lisansımı alıp geldim. Ben hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sıkıntı yaşayan olmadı mı, tabi ki de oldu? Farklı bir ülke farklı kültür ve dil. Aileden uzak olmak, bazı şeylerin ters gitmesi de insanlar üzerinde stres yaratabiliyor bu durum sizin uçuşunuzu ve sınavlarınızı etkileyebiliyor. Gitmeden önce mutlaka bilgi ve mentalite olarak iyi hazırlanılmalı ve öyle gidilmeli diye düşünüyorum. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişiyor. Ben PPL alırken hiç sorun yaşamadım. IR-CPL-ME lisansımı da Polonya da Adriana Aviation da yine Bedo ile aldım. Mükemmel bir okul. Hocalar öğretmek için çırpınıyor. Süper bir uçuş eğitimi ve yer dersleri anlatılıyorlar. Ama gel gelelim ki idari işler ekibi böyle mükemmel bir okulu hak etmiyorlar. Planlama ve program konusunda çok zayıflar bu durum. Hem hocaları hem de öğrencileri zor durumda bırakıyor. Eğer idari ekip değişirse okul tadından yenmez gerçi benim gelmeme bir hafta kala planlamayı bir türlü yapamayan Head of the Trainer değişti , belki birşeyler yoluna girer diye düşünüyorum. Fakat eskiden de HT olan yaşlı kurt çok tecrübeli ama onun da ingilizcesi çok zayıf iletişim çok zor oluyor. Tavsiyem PPL için Macaristan da daha kısa ve ucuza alıp , IR CPL ME için Adrina Aviation çok iyi ama idari işler düzelmezse işlerin aksaması kaçınılmaz . Kafanızda soru işareti oluşmasın Bedo yu arayın sizin için en iyi tavsiyeleri o verecektir. Bizim yasadığımız her bir tecrübeyi o da değerlendirip ona göre en iyi okula öğrenci gönderecektir. Sonuçta Bedo da öğrencisine sıkıntı yaşatan okullarla çalışmak istemez. Kafanız ve içiniz rahat olsun ama unutmayın ki Avrupa kültüründe her okul sizin çalışıp geldiğinizi kabul ediyor. Hangi okul olursa olsun temel derslere ve dökümanlara çalışmadan nasıl olsa orada bana öğretecekler zihniyeti ile giderseniz sorun yaşarsınız. Cevap çok basit eğer okumayı sevmiyorsanız ve elinizden hiç bir şey gelmiyorsa açın youtube dan ppl, ir vs videoları izleyin. Gökyüzü ve hayalleriniz sizinle olsun.
A.S, 5.1.2018 23:36:21

Hayallerimdeki mesleğe kavuşmamı sağlayan güzel insandır bedrettin abi. Başınızın sıkıştığı her an gece gündüz demeden kendi sıkıntısı gibi uğraşan ilgilenen adam gibi adamdır bedrettin abi
Kürşad, 25.12.2017 17:28:00

Bedrettin abiyle tanışmam atpl sınavlarını bitirmeme yakın oldu. Telefondaki konuşmamızdan sonra bende bıraktığı ilk izlenimler sektöre ne kadar hakim olduğu ve bundan sonraki sürecimde onun yönlendirmesiyle gidersem benim için o kadar iyi olacağını düşünmem oldu. Öncelikle PIC ve gece uçuşunu Macaristan da yapıp eğitimimin son kısmını (me/ır/cpl)ve bence en önemli kısmını Polonyada daha iyi olacağını söylediği için orada almaya karar verdim. Bedrettin abi Polonyaya gitmeden benim icin gerekli belgeleri ve eğitimim için bana faydalı olacak dökümanları hazırlayarak bu en zorlu süreci kolaylaştırmış oldu. Polonya CAA ayrı değinmek istiyorum. İzin ve lisans çıkma durumları size bakacak personele göre değişiyor. Bazıları aklınıza gelmeyecek belgeleri talep ederken bu arada size bilgi verme tenezzülüne girmiyorlar bundan dolayı işleriniz biraz uzayabiliyor. Bedrettin abi oradaki sıkıntıyı çözmeye çalışıyor. Sizin için evrak işlerini takip ederek süreci hızlandırmaya çalışıyor. Eğitim kısmında ise Bedrettin abi size elinden gelen yardımı yapıyor. Bedrettin abiyle polonyadaki eğitim sürecinde tanışma fırsatım oldu. Gelen öğrenciler ne türlü sıkıntılar çekiyor yakından görmek istemiş. Bi yandan eğitimlerle ilgilenip bir yandan da bu süreci öğrenmek isteyen herkese ne kadar özverili yaklaştığını ve faydalı olduğunu bizzat gördüm. Okula gelince; okulda ki eğitim güzel, simülatör olayı çok faydalı uçaklar yeni ve bakımı hep yapılıyor. Olumsuz diyebileceğim tek kısım idari işler ekibi.Uçuş planlamasını bir türlü önceden yapamaması . Sabah kalktığınızda hocanıza giderek bugün ki planlamayı soruyorsunuz. Belki şimdi sistemi oturtmuşlardır. Bir de check sınavı şansınıza göre eğitimin bitince hemen de olabiliyor ya da biraz beklemen gerekiyor. Eğitimim boyunca Bedrettin abi benim hep yanımda olarak her türlü olumsuzlukta bizzat devreye girerek çözüme kavuşturmak için elinden geleni yaptı. Yakın zamanda havacılık sektörüne birçok danışmanın gireceğini düşünüyorum. Dürüstçe söylemek gerekirse kimsenin onun gibi olacağını zannetmiyorum. Bu sektöre yeni adım atacak arkadaşlara tavsiyem Bedrettin abiyle gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Size çok faydalı olacaktır
Sinan Zümbüldağ, 25.12.2017 09:58:31

Eğer bu eğitimi yurt dışında almaya karar verdiyseniz, her ne kadar bu işi araştırmış ya da araştırmamış olun; karşınıza bazı problemler çıkabilir. Sonuç olarak yurt dışındasınız ve o ülkeye, bu eğitime ve prosedürlere aşina değilsiniz işiniz gerçekten zor. Ancak çok şanslısınız ki, oraları avucunun içine almış bir adamın danışmanlığıyla bu yola çıktınız yada çıkıyorsunuz. Bedrettin abi benim ve arkadaşlarımın her zaman eli ayağı oldu. Öğrencileri prosedürlere, okullara yem etmeyen, sorun çözme odaklı, çözerim dediğinde çözen, hatta yeri geldiğinde size psikolojik desteğini de esirgemeyen birisiylesiniz :) ve bu işe başladığınız da okul yönetiminden ya da hocalardan birinden şu lafı duymaya hazır olun, "Bedo is a special one, he is the best" Ben yolu yarıladım bu eğitimde ve Bedrettin abi olmasa herşey çok daha zor olurdu buna eminim. Diyeceğim şu ki, onun sözlerini dinleyin ve kendi payınıza düşeni yapın, her şeyin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Umarım kafası karışık, bu işi yeni araştıran arkadaşlara bir fikir verir bu yazdıklarım, herkesin hayallerine ulaşması dileğiyle...
Tevfik Şen, 20.12.2017 09:46:43

Her zaman hayalimdeki mesleği yani pilotluğu gerçekleştirebilmek için çıktığım bu yolda ilk lisansımı tamamladım.Macaristan bunun için gerçekten çok iyi bir ülke hem fiyat hem zaman olarak gerçekten avantaj sağlıyor.Gittiğim kalocsa daki okul da gerek hocalar gerek ilgi alaka gerekse kalite olarak gerçekten insanı memnun ediyor.Bu yola girmeye karar verme aşamadında ki bütün tereddütleriniz o uçağa binip başlangıcı yaptığınız da kayboluyor.Gerçekten amacınız belli olduğunda zor olan hiç bir şey kalmıyor.Keza sınavlarda o şekilde gerçekten isteyince ve belli bir azim gösterince hallediliyor sorunsuz şekilde.Ama bu hayalleri gerçekleştirmek için çıkılan yolda en büyük desteği gösteren her adım da size yol gösteren emeği geçen elinden gelen herşeyi size destek olmak için kullanan insan en çok teşekkürü hakeden insan Bedrettin Sağdıç tır.Umarım bu yazdıklarım pilot olmayı düşünen bir çok arkadaşa bir nebze olsun cesaret verir çünkü insan unutmamalı ki hayallerini gerçekleştirmek için uğraşan emek gösteren insan mutlu insandır..
Ali Oğuz, 16.12.2017 16:50:47

8.12.2017 tarihi itibariyle ME/IR/CPL lisanlarımı almış bulunmaktayım. ME/IR/CPL eğitimini Polonya Adriana Aviation'da aldım ve çok memnun kaldım. Uçakların kalitesi, IR hocalarının bilgisi ve simülatör tartışılmayacak decede iyiydi. İdari konularda az da olsa sıkıntı yaşasak da Bedrettin Abi sağolsun hemen sıkıntımızı çözdü. Kendinisine böyle bir okulu araştırıp bulduğu ve bizlere yardımcı olduğu için teşekkür ederim. Amerika'da PPL'i aldıktan sonra (biraz sıkıntılı bir süreçti ve bizlere orada yardım edecek veya derdimizi halledecek kimse yoktu) Bedrettin Abi ile tanıştım ve bana süreçleri, hangi aşamanın ne kadar süreceğini, hangi aşamada ne kadar ücret ödenecek, hepsinin ayrıntılı bir şekilde izah etti ve en ufak bir sıkıntımda gece gündüz demeden elinden geldiği kadar yardımcı oldu. Ve bahsettiği ücretlerin dışında herhangi bir ekstra ücret çıkmadı cebimden. Özellikle PPL conversion işlemlerinde yol göstermesi bizlere 2-3 ay gibi bir zaman kazandırdı. Kendinisine yarıdımlarından ve dürüstlüğünden ötürü teşekkür ederim. Hakkım var ise sonuna kadar helal olsun. Sen de hakkını helal et Abi başını çok ağrıttım:) Aklında soru olan arkadaşlar isterse Bedrettin abiden numaramı isteyip benimle iletime geçebilir.
Emre DUVARCI, 13.12.2017 01:38:54

Yıllardır hayalini kurduğum pilotluk eğitiminden neredeyse vazgeçmiştim. Zira Yıllar önce Lufthansa'nın pilotajını kazanmama rağmen bazı sebebler yüzünden devam edememiştim ve sonunda bu işin peşini bırakmıştım. Artık geçti mümkün değil derken, bunun mümkün olacağını Bedrettin bey ile tanıştıktan sonra anladım. Bedrettin bey o kadar çok kişiye yardımcı olmuş ve o kadar çok kişiye yol göstermişki aynısı banada odu. Çok kısa bir süre içinde ve uygun maaliyetlere PPL eğitimimi tamamladım. Bir müddet ara verdim özel sebeblerden dolayı ve yine devam edebilirmiyim artık aradan zaman geçti derken Bedrettin bey yine bu noktada yardımcı oldu. Her işi hallediyor. Mesaj atıyorsunuz anında dönüyor. Her bilgiyi size ulaştırıyor. Bu süreçler birisi size yardım etmese zor. Karmaşık bilemiyorsunuz. Ama inanın her konuda kendisine 100/100 güvenenilirsiniz. Ben önceleri çok temkinli davranmıştım, ama Bedrettin bey ne dediyse hep o çıkıyor. İnanılır gibi değil ama herşeyi çözüyor. Size düşen tek görev derslerinize iyi çalışmak. Bu kadar. Pilotaj eğitimi almak aslında her yerde çok daha pahalı iken, Bedrettin beyin özverili çalışmaları ve araştırmaları sayesinde maaliyet çok daha düşük ve işinizden gücünüzden olmadan bir yıl gibi bir süre içerisinde pilotajı tamamlıyorsunuz. Bence Pilot olmak istiyorsanız başka hiçbir yeri araştırmanıza gerek yok. Araştırabilirsiniz tabii ama aklın yolu bir yani:) Bu bağlamda Bedrettin bey'e tekrar çok teşekkür ediyorum. Sevgilerim ile.. hayırlı uçuşlar
Dilek Gündar, 11.12.2017 19:40:57

Gerek yurtici gerek yurtidisi havacilik sektöründe bende olmak istiyorum diyorsaniz gelmeniz gereken tek adres burasi..Bedrettin Bey bu sektöre tamamiyla hakim ve bütün ülkelerde cok iyi bağlantilari var.Size sadece sinavlara hazirlanip ucuslari tamamlamak kaliyor. Bedretrin beydeki is disiplini sayesinde isleriniz aksamayacaktir ve karsilastiginiz her sorunun kolayca halolduğunu göreceksiniz.Kendisine bu sürecte bana göstermis olduğu destekten ötürü tekrar teşekkür ederim.
Mehmet Mutlu Sahin, 9.12.2017 15:38:59

Pilot olma yolunda yüzlerce seçenek arasında kaybolmuş ve yolunu bulmak için bir destek arıyorsan doğru yerdesin. Bu kadar pozitif yorumu gerçekten hak eden bir kişi, Bedrettin abim.. Gece 11de, sabah 7de ve tatilinde olsa bile hiç bir sorumu cevapsız, hiç bir problemimi çözümsüz bırakmadı. Kendi sorumluluklarınızı yerinize getirebildiğiniz sürece alabileceğiniz en kaliteli danışmanlık desteği burası bence. Maddi manevi her konuda bizlere her türlü desteği sağladı ve kış dönemi insanların uçuş olmaz dedikleri bir zamanda 35 gün içerisinde PPL eğitimimi tamamladım. Bedrettin abime inanın, güvenin.. Göreceksiniz ki işin sonunda en doğru seçimleri yapmışsınız. Eğitimimin başında olmama rağmen Bedrettin abim şimdiden herşeyin mümkün olabileceğini gösterdi. Sonsuz teşekkürler..
Alp Kırcalı, 9.12.2017 02:52:22

Basladigim gunden bu yana hic bir zaman yari yolda birakmadi. Ne derdim olursa saolasun ilgilendi. Tek basina bi okulun yaptigindan cok fazlasini yaptigina emin olabilirsiniz. Turkiyedeki okullar paranizi cebinizden pesin alir sonra surundurur. Muatap bile bulamadigim zamanlar oldu ucus okulunda memlketimizde. Ama Bedo arkadsim abim gibi saolsun ilgilendi herseyimle. Uzun lafin kisasi bu adami hafife almayin arkadaslar pisman olmazsiniz. Ucus okullari bahane BEDO SAHANE;)
Koray Olgun, 7.12.2017 16:20:08

Bedrettin abiyle bir kardeşim aracılığıyla tanıştım iyikide tanışmışım Kendisi çok net, dürüst adam gibi adamdır, eğer onda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız önce aynaya bakmanızı öneririm. Gerçekleri açıkca duymaya alışık bir toplum değiliz ama bedrettin abi herseyin doğrusunu ve gerçeğini söylemesi birilerinin canını sıkabilir. Adamsın abi, ne zaman başım sıkışsa her zaman arkamda oldun, PPL i bitirdik sıra ATPL de, allah başımızdan eksik etmesin seni, seviyorum seni eyvallah.
Emre A., 5.12.2017 12:07:52

Her pilot olmak isteyip de buna ne yazik ki TC topraklari icinde nail olamayan biri olarak,ben de şansımı daha ucuz ama EASA imzali sertifika veren yabanci okul ve ülkeleri arastirirken... BEDRETTIN SAGDIC ismi ile tanistim. Su an PPL in en önemli bölümü olan Teori kismini bir aydan kisa bir sürede tamamlamis biri olarak; Ne denli dogru bir Isimle yola ciktigimi bir kez daha anlamis bulunmaktayim Bedrettin Sagdic;namı diyar BEDO Macaristanda o denli etkin ve örgün sahsiyet ki.... Bunu ancak onun ögrencilerinden biri olma ayricaliklarina ulasinca yaşarsiniz Ben bir bayanim;taktir edersiniz ki biz kadinlar erkekler kadar kolay her yerde konaklıyamayız. Elbet ki konaklama ve ülkeye seyahat her ögrencinin kendi sorumlugunda Ancak bazen degisik sitelerden yapilmis olan konaklama rezervasyon islemleri görüntü olarak gercekleri yansitmıyabiliyor Iste ben de tam da böylesi bir sikinti yasadim. Bedoya ulastigimda; Kendisi bana:konum at ve bekle dedi... Sadece 10 dakika gibi kisa bir süre sonra öyle iyi bir daire ayarlamistı ki... Allah kendisinden Razi olsun Tüm bunlari yaparken de bana dedigi sözleri şunlar oldu; Özlem hanim ben sizin adiniza ücreti konustum ve kartimdan yaptim, Siz uygun oldugunuzda hesaplasiriz. Bu devirde gecenin bir vakti babaniz olsa yapmaz desen sanirim abartmis olman. Iste Bedo böyle biri... Bu başimdan gecenleri özellikle yazmak istedim Zira bu gözlerim hem onun soru bankasini kullanip isleri bitince de; Ardindan o bir paragöz diyenlerin utanmalari ve eğer aranizda onun okullarindan birine taalip olaniniz varsa aklinizda bulanmasin diye... Iyi ki varsin BEDO
Özlem Ucman, 4.12.2017 01:08:55

Öncelikle herkese selamlar. Bu işe başlamadan önce eğitimin zorluğu bir yana her taraftan farklı bilgiler duyarak oldukça başınız şişiyor. Türkiye şartlarında güvenecek insan bulmak gerçekten cok zor. O yüzden herkes ister istemez tereddüt etmiyor değil.Bende araştırdım ancak duyduklarım her zaman tereddüt etmeme sebep oldu.Türkiyede eğitimin maliyetinin.yüksek olması ögrencilerden ücretlerin önce tahsil edilip daha sonra PPL almak icin.1 sene ugrasılıp PPL sahibi olunduğu, ücreti ödeyip ucuş okullarının kapatılmasina kadar çok seyler duydum.. Bu is türkiyede bu kadar problemli ise yurt dışında nasıl yapabilirim diye de endiselerim oldu. En sonunda Bedrettin abinin bu islerle, havacilikla ilğilendiğini duydum cok sevindim çünkü Bedrettin abiyi daha önceden de tanırım hatta beraber calışmıslığımız bile oldu ne kadar mert, gercekçi, kimsenin hakkını yemeyecek kadar Allah korkusu olan, özellikle hak yememek için bir çok mücadele vermiş olduğunu cok iyi biliyorum. O yüzden içim rahatttı artık yaklasik 4 senedir görüsmüyorduk aradim o samimiyetinin hiç degismediğini gördüm konu hakkinda konustum ve etraftaki duyduklarıma inat telefonda hiç üsenmeden her seyi anlatti yurt dısında bir cok okulun olduğunu neler yapmam gerektigini kısaca anlatti bu işte güven çok önemli gercekten o güveni almıstim. işlemlerim başladi kimse benden para istemedi bedrettin abinin tek düsüncesi sizin eğitiminizi tamamlamaniz icin her türlü yardimı saglamaktı çünkü gercek bir eğitimciydi.Önden kapora nezdinde para gönderdim egitimim basladi ucuslarim basladi kimse benden para istemedi çünkü bedrettin abi herseyden önce bir abi gibi sahiplenip sizi düsünüyordu.Hiçbir zaman aracı biri olarak görmedim ve kime sorsam bu sekilde dönüs aldim.Egitimim sirasinda yaziyordum abi şu sıkıntım var diyordum hallederiz sen sinavlarına odaklan bu sınavlari vermelisin diyordu olayın stres kısmı Bedrettin abideydi her zaman eğitimime odaklanmamı sağladı.Egitimimi Macaristan da Flycoop ta tamamladim su an PPL sahibi bir pilotum. Bu sürecte bir aile gibi sahip cıkan Bedrettin abime sonsuz tesekkürler..
Sinan, 2.12.2017 18:14:32

Merhabalar Öncelikle eğitimimizi tamamlamada bize her türlü konuda yardımcı olan karşılaştığımız zorluklarda her zaman çözüm sunan ve bize birer müşteri değil dost kardeş olarak bakan kıymetli Bedo abiye teşşekür etmek istiyorum.Ppl lisansımı amerikadan aldıktan sonra easa ya çevirme,night rate,atpl,ir,me ve cpl olmak üzere bütün eğitimim bedo abiyle beraber planladık önerdiği okullarda devam ettim şunu açık olarak ifade edebilirim ki hiç bir şekilde ne kötü bir niyetle karşlılaştık ne de olumsuz bir davranışına şahit olmadım.Havacılıkta bazen olumsuz olaylar olur her yerde olma ihtimali yüksektir fakat önemli olan kötü niyetin olmamasıdır ve bu kötü niyet kesinlikle Bedo abi da yok.Arkadaşlar hepinize önerim Bedo gibi düzgün insanlar ile iş yapmanız. Teşekkürler okuduğunuz için
idris, 29.11.2017 23:33:50

Sevgili dostlar bugun itibariyle cpl lisansini almis bulunuyorum. Amerika da ppl aldiktan sonra Polonya da Adriana Aviation dan ME ME/IR ve CPL lisanslarimi tamamladim. Harika bi okulda guzel bi egitim aldik cokta memnun kaldik. Okul kalacak yere kadar herseyi sagladi. Ucaklar gayet yeni ve bakimliydi. Simulator de yine son derece guzeldi. Hersey gicir gicir ve kaliteliydi. Ozellikle maintenance cok hizli kaliteli is cikardi. Sezondan oturu ucamadigimiz zamanlarda oldu tabi. Kotu havadan dolayi. Yaklasik 50 gunde tamamladim herseyi. Okuldaki instractor lar cok caliskan ve iyiydi. Gecelere kadar simulator de kaldigimiz oldu. Idari kisimla zaman zaman anlasamadigimiz kisimlar oldu ancak Bedo abi sagolsun o isleri o cozdu. Kisacasi ben Amerika dan sonra cok memnun kaldim. Herkese saygilarimla.
Canberk Yıldıran, 29.11.2017 23:27:37

Bu zorlu süreçte, bizlere verdiği destek ve emeğinin hakkı Ödenmez Bedrettin abi. Kesinlikle tüm pilot adaylarına tek önerdiğim ve her zaman önereceği kişidir Bedrettin abi. Hakkını ödemek zor. Tekrardan verdiğin destekler için çok teşekkür ederim.
Deniz Vargün, 21.11.2017 21:01:06

Her türlü sorununuzda müthiş bi şekilde yardım eden güvenebileceğiniz sizi sizden daha çok düşünen biri. Bu işi yapıyorsanız kesinlikle bedrettin beyle çalışmanızı öneririm. Tüm samimiyetimle söylüyorum aileniz gibi sizi kollayıp koruyor ben kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.
Cagdas, 15.11.2017 10:28:13

Merhabalar, Bedrettin Sağdıç, bitirdiğim PPL sürecinde elinden gelen tüm yardımı/desteği en güzel şekilde gerçekleştirdi ve yaşadığım aksiliklerde duruma direkt müdahalede bulunup konunun çözüme kavuşmasına vesile oldu. Şahsi deneyimim bazında net bir şekilde söyleyebilirim ki, kendisi kesinlikle Parayı al ve sonra da hiç ilgilenme tarzı bir insan değil, aksine konunun müdahili ve takipçisiydi; bu sebeple kendisine çok teşekkür ederim. Bunun haricinde, gözlemlediğim kadarıyla sürecin/süreçlerin en sağlıklı şekilde işlemesi ve vakit/nakit kaybının yaşanmaması için gerekli tüm hayati tavsiyeleri yapıyor, yol yordam gösteriyor- neticede, havacılıkta işler her zaman 100 rayında gitmeyebiliyor. Bunu seçip seçmemek tamamen sizin elinizde. Bu zorlu yolda başarılar dilerim. //TL;DR// Niyetinizde ciddi iseniz, size sunulan; test edilip onaylanmış ve optimize edilmiş yöntemleri kullanınız. //TL; DR// -Osman
Osman, 29.10.2017 20:30:45

Austro Control sürekli değişen ve güncellenen sorularına karşı oluşturan sinerji ile beraber yeni soru havuzu ve buradaki soruların sınavda çıkabilitesini bizzat şahit oldum ve çıkan soruları da real exam olarak işaretledim..Sizlere tavsiyem sınava girmeden önce bu havuza bir göz gezdirin ve sizlerde çıkan soruları real exam olarak üşenmeden kaydedin herkes faydalansın.Genellikle offline olan oturumlarda banka kendini update etmiyor yani o oturumda tablete hangi soru yüklenmiş ise onunla karşılaşıyorsunuz..Sizden ricam üşenmeden geri dönüş yaparak feedbacklerinizi lütfen kaydedin..Bu konuda sinerjinin başı olan Bedrettin Bey'e teşekkürlerimi sunar paylaşımlar devam derim,saygılar...
G UZUN, 19.10.2017 16:12:37

Merhabalar, sözlerime tam 2 ay önce burda, bu sitede, bütün bu yorumlara bakarak yok artık bu kadar iyi değildir yani kesin biraz abartı vardır diye düşünerek geçiriyodum:) O süreçte THYnin Dlr sınavı sürecinden olumsuz cevap almıştım ve ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Beklemek istemiyordum, bir an önce sisteme dahil olup uçuş saati yapmam gerektiğini düşünüyodum hatta aklımın bir ucunda da acaba yapabilecekmiyim düşünceside vardı yani bunu bir şekilde başlayıp görmem gerekiyodu. Fakat Türkiyede özel eğitimi karşılacayacak durumum yoktu. Daha sonra Bedrettin Abim çıktı karşıma bir tanıdığım vasıtasıyla ve kendisiyle bire bir tanışmadan sadece telefondan gerekli konuşmaları yaptık. Ve en kısa zamanda işlemleri halledip Budapeştede Fly-Coop uçuş okulunda eğitime başladım. Bir buçuk ay kadar sonra PPL bitmişti. Türkiye de minimum 5-6 ay kadar süren PPL süreci gayet güvenli ve öğretici bir şekilde bir buçuk ayda bitmişti Ay-jetten, Er-Ahtan, THKdan tanıdığım insanlarla konuştuğumda şaşkına dönüyolar. Çünkü theory eğitiminin online olması dışında alınan eğitim birebir aynı. Bizlerin EASA alması dışında ve Türkiyede PPL eğitimi alanların 9 bin euro daha fazla para vermesi dışında fark yok Orada yaşadığım güzel anılar ve kazandığım dostluklarla PPL süreci bir saniyesinde dahi verdiğim karardan pişman olmadan bitti ve ATPLe başladım. Bedrettin Abimle hala bir araya gelemedim:) ama kendisini verdigi guvenden, yaptigi buyuklukten, bizlerin her sorununa en kisa surede cozum bulmasindan dolayi ailemden birisi gibi sevip sayarim. Zaten sistem o kadar kolay ve guzelki sorunda yasamiyosunuz Yasadigimiz sorunlar genellikle egitim disinda basit konular oldu. Sistem tıkır tıkır işliyor. Bunların dışında kendisi tam bir pilot koçu gibi. Örneğin; Thy akademinin yetiştirilmek üzere olan pilot alımı için şansımı bir kere daha deneyeceğim Abi dedim. Elimde şuan pplde var dedim. Aferim Atpl 14 derside aradan çıkar boş kalma Gökberk bu iş motivasyon işi, bu iş çalışma gerektiren bir iş diyerek güzel bir rota çizdi bana:) Şimdi ne zaman kaybım var nede maddi açıdan bir zararım Tekrardan Bedrettin Abime en içten şekilde teşekkür ediyorum.
Gökberk Güler, 17.10.2017 17:44:57

Bedrettin bey ile çalışmak ile Türkiyede büyük bir uçuş okulu ile çalışmak arasında hiç fark yok.. Herşey aynı titizlikle sistemli bir şekilde ilerliyor.. Her konuda güvenebileceğiniz her an yardımcı olmaya hazır bedrettin hocam.. Eğer zaman kaybetmeden düzgün bir eğitim almak istiyorsanız ucusokulu.net ile derhal irtibata geçin..
Etem Peynircioğlu, 11.10.2017 19:41:24

Merhabalar, yaklaşık 12 ay içerisinde bütün eğitimimi tamamladım. Bedrettin abi başladığım andan itibaren her işime yardımcı oldu, bitirdim hala yardımcı oluyor. PPL aşamasındayken basit bir evrağın internete yüklenmesi gerekiyordu onu bile ben yüklerim dedi. Her şeyi abi kardeş samimiyetinde halletmek, macaristan gibi bir yerde bulunmaz bir nimet. Yeni başlayacaklara tavsiyem Bedrettin abi gibi biriyle yola çıkmanızdır. Siz sadece uçuşunuza ve sınavlarınıza odaklanırsınız, geri kalan bütün her şey hallolmuş gibi devam edebilirsiniz. Bedrettin abi halleder size fotoğrafını atar :)
Tarik B., 4.10.2017 15:16:38

Merhabalar,yakın zaman içerisinde bütün eğitimimi bitirip Türkiyeye döndüm.Eğitimin başlangıç aşamasından itibaren abi kardeş samimiyetiyle bana her türlü problemimde yol gösteren Bedrettin abiye çok teşekkür ediyorum.Belki de Bedrettin abi olmasaydı süreçten maalesef birçok pilot adayı arkadaşımız gibi para, zaman ve en önemlisi de hayallerimi yitirerek ayrılacaktım çünkü kaba tabirle çoğu kimse gibi tek atımlık kurşunum vardı.Türkiye ile kıyaslanınca yarı zamanda neredeyse yarı fiyatına EASA lisansı düşününce tek kurşunla hedefi 12den vurdum daha iyisi olamazdı diyebilirim.Ayrıca kendisiyle yola devam etmeyen birçok Türk arkadaşlarımızın dahi her türlü sorunlarına müdahil olarak çözmek için uğraştığına canlı şahit oldum.Burayı okuyan arkadaşlar sizde benim ilk halim gibi arayış içerisindesiniz veya eğitimin herhangi safhasında sorunlarınızı aşamadınız size sadece şunu söyleyebilirim ;Bu adama güvenin.Tekrar teşekkürler Bedrettin abi :)
Doruk Ulucan, 3.10.2017 18:29:46

Herkese merhaba, Kasım 2016da sıfırdan başladığım süreci bugün tamamladım. 11 ay gibi bir sürede ufak tefek aksilikler olsa da sıkıntısız bitirdim. Türkiyede yaşadığım talihsiz olayların üstüne bu süreci en kısa sürede bitirmemde en büyük destekçim olan Bedrettin abiye herşey için teşekkür ederim. Kendisinin söylediği gibi şansıma güvenmenin yanında kendisine de güvendim ve havacılık camiasında ilk defa birine güvendiğimi pişman olmadım. Tekrardan herşey için teşekkür ederim.
Furkan Haskaraman, 28.9.2017 06:48:11

30.07.2017 de başlayan maceramın en büyük destekçisi thanks for everything :) yüzümü bile görmeden sınavımı ve okulumu ayarladın, çalışmak için ortam sundun ve ne zaman istesem telefonun diğer ucundaydın. elini omzumda hissettirdiğin teşekkürler.kaptan olduğun uçakta beraber uçmak dileğiyle...
volkan şengüller, 9.9.2017 11:59:13

Evet, biliyorum, içinizde şüpheler var. Çok normal, burası Türkiye. Maalesef güvenmek zor. Bedrettin hocamla telefonla görüştüm. Bana süreci anlattı, sorularımı cevapladı. Beni tanımaya çalıştı ve benim için mantıklı olan yolu tavsiye etti. Bana da mantıklı geldi ve başladık. Sonraki konuşmamızı kısa kesti, bana iki tane numara verdi. Öktem PPLi alıp dönmüştü. Ondan dinledim süreci. Ve karar verdim. Bedrettin hocam ne dediyse o çıktı. Özellikle Öktemin tecrübesiyle daha sonra okuldaki karşılaştığım arkadaşlar ile (Tunaya ve Gökberke, Onura, Atilla abiye, Sefaya da ayrıca teşekkür ediyorum buradan) teoriyi hallettik, ICAO Level 4ü hallettik, (hani diyor ya Biz Birlikte Güçlüyüz diye, işte bunu ima ediyor :), ben bana düşeni elimden geldiğince yapmaya çalıştım, çok şükür sınavları hallettik, Bedrettin hocam da kendi söz verdiğini yaptı, 4 Ağustosta Macaristana gittim 30 Ağustosta hususi pilottum. Yalnız şunu da belirtmek isterim, uçuş sürecim yaklaşık 25 gün sürse de, bunun öncesinde, Türkiyede teorik dersler için de bir o kadar süre ayırdım. Yani planlamanızı buna göre yapmalısınız. Bedrettin hocam size seçenekler sunacaktır ancak sizin için en doğrusunu en nihayetinde siz bilebilirsiniz. Son olarak, bana nokta atışı yaptıran Bedrettin Sağdıça teşekkür ederim. Bedrettin hocam sadece profesyonel olarak değil, amatör ruhla sizin için en iyisini yapmaya çalışacaktır, buna emin olabilirsiniz. Selamlar ve saygılarımla.
Eren, 8.9.2017 14:48:02

Herkese selam; Bu yorumu yazarken gercekten abartili olmayan bir konudan bahsetmek istiyorum. PPL surecince Turkiyede yasadigimiz sikintili durumlardan sonra PIC ucuslarini P92J Tecnam Andrei ile 16 gunde, Atpl derslerini Austrocontrol de 3 oturumda, Lisans convert olayini 30 gunde ve CPL/IR/ME kisminida Adriana Aviation da 24 is gununde tamamlayarak bana bir rekor kirdiran abim, devrem, insan evladi, bazen sinirlensem bile kendisine hicbir zaman yari yolda birakmayan ve elini omzumda hissettigim Multi crew olarak uctugum kaptanim. BEDRETTIN SAGDIC. Seninle var oldum seninle devam ettim ve suanda buralara gelebilmemin tek sebebisin. 2016 Aralik ayindan itibaren Atpl+PIC+CPL/IR-ME/ME Bitis 2017 Agustos. Daha fazla soze gerek var mi sizce? Umarim herkesle birgun Ataturk Approach da birbirimizin seslerini duyarak karsilamak allah nasip etsin... Serkan DILCI
Serkan Dilci, 7.9.2017 15:51:45

Uçamaya karar verdiyseniz, size A-Z ye her konuda yardımcı olan, takıldığınız yerde devreye girip sorunu çözmeye çalışan kişidir Bedrettin SAĞDIÇ. Sorunları haleltmenin yanısıra bu işe başladığınızda ve içerisinde bulunduğunuzda göreceksiniz ki fiyat olarak da size en iyi fiyatlandırmayı sunmaktadır. İnsanın baZen kendi sorunlarıyla bile ilgilenmekten bıktığı durumda kendisi bıkmayıp size yardımcı olmaktadır. Bu yüzden eğer bu işe başlamak istiyorsanız kendisiyle çalışmaktan çekinmeyeceğiniz kişidir, kesinlikle tavsiye ederim.
Önay, 7.9.2017 10:28:21

Herkese merhaba, Pilot olmaya karar verip uçuş okullarını araştırmaya başladığımda farklı ülkelerde bu işlerle ilgilenen ya da ilgilendiğini söyleyen bir çok insanla tanışıp konuştum. Macaristana karar verdiğimde ise karşıma tek isim Bedrettin SAĞDIÇ çıktı işleri ve söylediği tüm şeylerin arkasında durup yaparım dediği şeyleri gerçekten yapan bir insan zaten böyle bir işe kalkışıyorsanız hangi ülkede olursa olsun arkanızda güvenebileceğiniz ve sizi mağdur etmeyecek biri olmalı. Macaristana gelirseniz Bedonun söylediği şeylerin aynen var olduğunu ve düzenin aynen söylediği şekilde işlediğini göreceksiniz. Yardımların,yönlendirmelerin ve dürüst olduğun için teşekkürler Bedrettin SAĞDIÇ.Eğer tercihiniz Macaristansa çekinmeden Bedoya danışın ve söylediklerini yapın zarar etmezsiniz.
Tuna TUNALI, 27.8.2017 14:30:39

Uçuş eğitimi almaya karar verdiğiniz andan itibaren sizi hiçbir konuda yalnız bırakmadan kalacak yerinizden aracınıza kadar hertürlü ihtiyacınızı siz gitmeden size sunan herbir adım sonrasını sizin için planlayarak hertürlü probleminize en kısa zamanda çözüm bulan hertürlü konuda destek olan ailesine ayırması gereken zamanı dahi sizin sorunlarınız için harcayan birisinin sizinle olduğunu hissetmek ve bilmek verdiğiniz kararın en doğrusu olduğunun göstergesidir. teşekkürler Bedrettin SAĞDIÇ verdiğin emekler için...
serkankılıç, 22.8.2017 22:45:49

Merhabalar. Öncelikle PPL eğitimimi başarıyla tamamlamamın en büyük destekçisi olan Bedrettin Beye teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesin tahmin edebileceği gibi bu eğitim sadece sınavlara girmek ve uçmaktan ibaret değil aslında. Eğitim sürecinin başından sonuna kadar sivil havacılık otoritesi ve uçuş okuluyla ilgili birçok prosedür ve yurt dışında geçirilen süre boyunca konaklama, araç, ulaşım vb. ihtiyaçlar var. Bunların tamamını kendi başınıza halletmeniz gerekse inanın bu işten vazgeçebilir veya birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu işe Bedrettin Beyle başlarsanız size düşen sadece yine kendisinin size hap halinde sunduğu dökümanlara çalışmak ve uçmak. Diğer birçok prosedür ve orada ihtiyaç duyacağınız herşey kendisi tarafından ayarlanacak ve size bildirilecektir. Buna rağmen orada yinede herhangi bir problemle karşılaşırsanız, ya siz daha ona bildirmeden size dönecek ya da durumu kendisine aktardıktan çok kısa süre sonra sorunu giderecektir. Size düşen sadece sınavlara ve uçuşa konsantre olmak. Oraya gittiğiniz ilk günlerde sınavlara girip tamamından geçmeyi başarırsanız (ki size sunulan dökümanlara iyi çalıştığınızda kesinlikle yapabilirsiniz) bundan sonrası tamamen uçmak ve keyif almaktan ibaret. Kendinize güvenin ve gerisini Bedrettin Beye bırakın. Yazdıklarım umarım bu eğitimi düşünenlere faydalı olur. Verdiği emek ve desteklerinden ötürü Bedrettin Beye tekrar teşekkür ediyorum. Herkese başarılar;
KORAY, 21.8.2017 19:23:59

Herkese selamlar arkadaslar Öncelikle cumlelerıme bıraz kendınızı cıdden sorgulamanız ve pılotluk hakkında ne dusundugunuz nekadar bılgı sahıbı oldugunuz ve bu meslegın mesaı saatlerı gecesı gunduzu bayramı ızın gunu tatılı yanı a dan z ye nekadar bılgı sahıbı oldugunuzu sorgulamanızı ısteyerek baslıyacagım ve bunları sorguladıktan sonra mantık terazısıne koymayıda umutmayın cunku bu gozler neler gordu kulaklar neler duydu Bu ıs parası ıcın yapılacak bı ıs deıl bu ıs havalı bı ıs dıe yapılacak bı ıs deıl bu ıs gece yarısını cocugnu opup koklayıp taa japonyaya yola cıkma işi bu ısı parası ıcın tercıh etmeye calısan arkadaslaro unıformayı gıyınce havalı olacagını dusunen arkadaslar lafım sıze bu ıs gonul vermeden olacak bı ıs deıl cıddı emek ve calısma ısteyen bı ıs Bu ısı 3 bın tl ye yaparmısınız mesela bunu sorun kendınıze once? Yada ucmakla ılgılı ne bılıyosun ya da ne arastırdın ucak nedır kanatlanmak nasıl bır hıstır bu dusunceler senı delırtıyo ve yerınde duramıyosan eger para umrunda deılse ve turkıyede bu ısı yapacak maddı durumunda yoksa bedreddin abiden daha dogru ve guvenılır bı adres bulamazsın bunu sana acıkca soleyım Kendince ön hazırlıgını yaptıktan sora bedreddin abıyle ıletısıme gec sora benım gıbı arkadaslardan tarafsızca yorumları al tecrubelere bı bak sora kendın anlıcaksın zaten bu adresten baska bı yer bulamıcagını Burada olay sana baglı butun olanak ve alternatıflerı saolsun abim sunuyo gerisi senın zamanına ve maddıyatına bakıyo gerı kalan hersey ıcınde master kart :)
Sefa, 12.8.2017 17:40:03

Yürekten söylüyorum, Allah iyi ki Bedrettin Abiyi karşıma çıkarmış. 35 günde tamamlayıp evime döndüğüm PPL sürecinde elini her allahın günü sırtımda hissettim. Ne konaklamadan, ne ulaşımdan, ne okuldan, ne de kendisinden yana sorun yaşadım. Bir insan her şeyin mi üstesinden gelir ? Her şeyi, tüm problemleri halletti arkadaşlar. Bir insan öğrencisinin önündeki her türlü engeli kaldırıp atabilir mi ? Hepsini kaldırdı attı. Eğitime başlamadan önce kendini bana bırak, gerisine karışma demişti. Sanırım hayatımda vermiş olduğum en güzel ve en önemli dönüm noktam, Bedrettin Abiyle tanışmak ve ona sonuna kadar da güvenmekti. Şu an arkama baktığımda söyleyipte yapmadığı tek bir şey olmadı. Motivasyonum düştüğünde motive etti. Yeri geldi aradı bir saat konuşma yaptı. Yeri geldi kızdı. Yeri geldi oturduk yedik içtik. Samimiyetimle söylüyorum bir pilot koçu ancak bu kadar profesyonel olabilir. Kendim dışımda tanıdığım arkadaşlarımada nasıl bir abi gibi yaklaştığını ve sorununu çözmek için her türlü yola başvurduğunu, çeşitli opsiyonlar yarattığını gözlerimle gördüm. Bir adam düşünün ki öğrencisinin ihtiyacı var diye kalkıp Macaristana gelen, merkeze dört saat uzaklıkta olan şehire gidip gerekli belgeleri toplayan ve getirip bunlar senin diye masaya koyan. Bir adam düşünün ki öğrencisinin problemini halletmek adına yine evinden kalkıp gelen ve on saat boyunca aralıksız onunla uçan. Problemini çözen. 35 gün boyunca yanımda her türlü acil durumdan en profesyonel şekilde kurtulmayı bilen ve hayatta kalan, hayatta tutan bir kaptan pilot vardı. Ne kadar teşekkür, ne kadar dua etsem az gelir. Sağolsun.
Tolga Han Maviyıldırım, 11.8.2017 15:29:29

Merhabalar Ben Bedrettin bey ile başlayıp devam ettiğim bu süreçte size Polonyada PIC uçuşu için gittiğim Andrei isimli hoca ve uçağı hakkında tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.Öncelikle herzamanki gibi Bedrettin beye beni yanıltmadığı ve yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. PIC uçuşu için gittiğim yer Polonyanın en kuzeyinde Koszalin kasabası güzel bir yer havası genellikle kötü fakat hoca yıllardır orada yaşadığı için havanın ne zaman açacağını ne zaman kapatacağını çok iyi biliyor. Hocayı başka Macar yada Türk hocalarla kıyaslamayın Havacılık konusunda derya deniz, bilgileri mükemmel size verdiği sözü tutabilmek için her türlü şeyi yapıyor. Sizin zamanında ve doğru şekilde işinizi bitirmeniz, orada rahat olmanız için elinden geleni yapıyor. Ama şunuda söyleyeyim gidip uçakta adamla geyik muhabbeti yapayım öyle böyle saati doldurayım derseniz yanılırsınız adam çalışırken kesinlikle sadece işini yapıp sizinde sadece işinize kanalize olmanızı istiyor. Ben oradayken hava bozdu bana bu hava kapatır ve 3-4 gün açmaz eğer gitmek istersen başka yere gidelim uçuşlara orada devam edelim dedi tabiki kabul ettim. Sırf benim uçuşları tamamlamam için havanın daha açık olduğu en güneydeki Krosno kasabasına gittik kuzeydeki hava dediği gibi 3-4 gün kapalıydı biz uçuşları güneyde tamalayıp geri döndük. Gidiş,dönüş oradaki uçuşlar hocanın kattıkları kesinlikle Macar yada Türkiyeden çok farklı idi. PIC içinde VOR beklemesi Radyal Tutma Radyalde uzaklaşma yaklaşma, Beklemeye giriş usülleri (direct paralel Tear Drop) usüllerini,Vor alçalmasını defalarca çalıştırdı ve kendisi ile polonyada sayısız farklı meydana iniş kalkış yaptık. Uçağı bakımlı ve uçağının her cihazı çalışıyor. Uçağı konusunda çok hassas uçağı hunharca kullanırsanız çok kızıyor nede olsa adamın ekmek teknesi saygı duymak lazım. Kendisine ve Andrei ile beni tanıştıran Bedrettin beye Tekrar teşekkür ederim. (Bunlara artı avrupada uçabileceğiniz en uygun fiyata uçuyorsunuz) Bilgilerinize Sagılarımla
Özgür, 1.8.2017 03:24:46

Merhaba arkadaşlar. PPL sahibi birisi olarak ve Bedrettin Abiyle Macaristanda bizzat beraber bulunup birçok tecrübeyle kim olduğunu tecrübe etmiş bir asker olarak yazıyorum. Yazımın amacı boş sözlerle yada abartıyla Bedrettin Hocamı yada sistemini şişirmek değil, bilakis hakikatleri aynen nakletmektir. Değerli arkadaşlar; öncelikle elbette herkes Macaristana yada Polonyaya kendisi yardımsız gidebilir, bunda sorun yok. Elbette bi şekilde bi takım soru kaynaklarına belki okullar yardımıylada erişebilirsiniz. Asıl mesele bunlar değil. Uçuşlarda sorun yaşadığınızda, sınavlarda sorun yaşadığınızda, dilde sorun yaşadığınızda, kalacak yer ve çevreyle ilgili sorun yaşadığınızda, diğer öğrenciler yad a eğitmenlerle sorun yaşadığınızda , sınavlarla ilgili, hatta uçaklarla ilgili hoşunuza gitmeyen şeyler olduğunuzda( kesinlikle oluyor), öğrenci işleri ile ilgili okulla problem yaşadığınızda vs. Vs. bunların uzamadan çözülmesi gerekir ve şart. Çünkü bi çok kişi zamanla yarışıyor ve her bir problem performansınızı negatif yönde etkiliyor. Çözmeyi deniyorsunuz ama okulda sizi bi şekilde geçiştiriyorlar yada ilgilendiklerini söylüyorlar. Ama süreç uzuyor ve sabır tükeniyor. İşte burada Bedrettin Hocam devreye giriyor ve derhal çözülüyor. Ben bir çok konuda oradaki gücüne şahit oldum. Çok aşırı derecede problemli olan, hep olay çıkaran, Macarları tiksindiren bir öğrenci için , Bedrettin abi taa Polonyadan otobüse binip geldi ve adamı hergün bizzat kendisi 7-8 saat uçurdu ve uçuş testine hazırladı ve geçirdi ve pilot olması benim nazarımda çok zor olan adamı başarıya ulaştırdı. Yanlış anlamayın katakulle ile değil , bizzat terleye terleye eğiterek ve adamın bütün eksiklerini bulup düzel terek( ki bunlardan biriside hocaların bile bulamadığı görmeyle yani bakış açısıyla alakalı dev bir problemdi) çözdü. Gelmeyen sınav belgelerimi ve sonuçlarını( benim 8 gün beklememe ve okulun 3-4 gün uğraşmasına rağmen) aynı günün akşamı bana ulaştırdı. Hocalarla ilgili ve hatta daha büyük sorunlarımı çözdü, yani yine yanlış anlamayın ben çalışmadan giden yada yeteneksiz bi adam değilim( sadece PPL için 6 ay hergün 6 saat kadar , bazı Atpl kitapları dahil çalıştım. Jeppesen, american FAA kitabı, oxford hepsini bitirdim. Ve hiç bir cross country uçuşunda GPS kullanmadım)( bu kadar ders çalışmaya teşvik edende Bedrettin abidir , çünkü bu işin yarınıda var. Atpl ve iş bulma safhası)Özetle çok sayıda sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz ve hemen çözecek bir desteğe ihtiyacınız var. Kimisi derki ; yalnız gidersen daha ucuz olur. Dinlemeyin onları fiyatlar zaten o rakamlarda. Ayrıca, Arkadaşlar bence sonuna kadar helaldir çünkü bu adam sizin için gerçekten çalışıyor .bana okulda yüz yüze söylediği bi söz " Ben hayatımda hiç bir öğrencimi satmadım , yarı yolda bırakmadım". Aslında yazacak çok şey var daha , inanın çok tecrübeler edindim ama siz zaten Bedrettin Hocamı aradığınızda o daha doğru olarak hepsini size anlatacaktır.Düşünmeden Bedrettin Abiyle çalışın derim. Bana Kara Havacılık camiasından tavsiye etmişlerdi, hepsine çok teşekkür ederim. Saygılar :)
Sıddık, 31.7.2017 17:25:33

Aslında uzun yıllar Bedrettin abiyi tanımış olsamda bu işlere kendim girmeye kalkıştım. Ppl dönemini Macaristan da Cavok avition dan aldım benim için danışacağım kimse olmadı için zor bir dönem oldu her işimi kendim halletmek zorunda kaldım ve Bedrettin abi ye de danışmaya utandım açıkcası çünkü yıllarca görev yapmıştım ve ben kahraman olmaya çalıştım birazda yapım gereği heralde oldu :) biraz zorlansam da yaklaşık 34 günde PPL i aldım ama burdan kimseye Cavok u önermiyorum uzak durun. Sonrasında yine ben Atpl theory kısmındada Cavok tan devam ettim ve pişmanım neden diye sorarsanız 200 euro daha uçuz olsun diye şu an hiçbir maile cevap alamıyorum. Bu sıkıntıları da hallettikten sonra birgün Budapestede Bedrettin abiyi gördüm oturduk konuştuk sağolsun babacan tavrından yıllar sonra bile eksilen birşey olmamış. Ben Pıc için yine kendi planımı yapmışken sağolsun Bedrettin abinin yönlendirmesi ile Polanya ile tanıştım ve çok memnun kaldım. İlk gün geldiğimde yaklaşık 17 günüm vardı 90 saat uçmak için. Ama bi geldim planlama çokda iyi gibi görünmüyordu ben dedim burda 60 saat anca uçarım. Pişman olmamışımdım aslında çünkü fiyat olarak benim ayarladığımın baya altındaydı ve ne kdar uçsam benim için kardı. Ama dedim ya herşeyi düşünmeye çalıştığınız zaman daha dert ediyorsunuz bişeyleri ama tekrardan devreye Bedrettin abi girdi ve olayları ayarladı. Malum Polonya hava durumunuda göz önüne aldığınızda bazen bazı şeyler imkansız oluyor. Şu an 16. günüm ve 86 saat uçuşum oldu. Demek istediğim bazen düşünmeyin bişeyleri ve kendinizi güvenebileceğiniz insanlara emanet edin. Ben 2 yoluda denedim ve ilk yol bi halta yaramadı :) En güzel tecrübe başkalarının yaşadığı tecrübedir. Tercih size kalmış tabi. Bedrettin abiye tekrardan burdan teşekkür etmek istiyorum. Son dönemeç kaldı onuda Bedrettin abi ile devam inşallah. Birde Bedrettin abinin avantajı siz uçuşa yöneliyorsunuz geri kalan işleri Bedrettin abi ayarlıyor sağolsun buda insanı okadar rahatlatıyorki anlatamam. Tabi sonuçta karar yine sizin. Ama bu sayfadaysanız doğru yerdesiniz. Kalın sağlıcakla. Bedrettin abi tekrardan hakkını helal et seni seviyorum 😘
Emre, 21.7.2017 00:23:15

Bedrettin Bey gerçekten işini severek yapan ve öğrencilere destek olan bir eğitimci. Kendisi her ihtiyaç duyduğumda bana yardımcı oldu ve doğru kararları almamda etkili oldu. Eğer pilotluk eğitimi düşünüyorsanız çekinmeden kendisiyle iletişime geçin ve sonra kendiniz bu deneyimi yaşayın. Herşey için teşekkürler Bedrettin Hocam.
KORAY ŞAHİN, 11.7.2017 12:32:39

Bedrettin Bey ile yollarımız PPL dönemimde kesişti. Sağladığı eğitim materyalleri ile sınavlarımı, ve de sağladığı hoca değişikliği ile de uçuş eğitimi pratik kısmını zararsız şekilde atlatabildim. Bu süreçte yaklaşımının çözüm odaklı, etkileyici ve güçlü olduğunu tecrübe ettim. Bu kısımda ki gayretleri için ayrıca şükranlarımı sunarım. Pilotaj eğitiminin son kısımlarında bir kez daha kendisi ile bir araya gelme ve çalışma fırsatım oldu. Tıpkı PPL sürecimdeki gibi bu süreçte de fazlaca yanımda oldu. Katkısı ve emeği büyüktür. Eğitimin kalitesini ve öğrencisini çok ciddiye alarak, profesyonel hizmetlerin de ötesinde arkadaş havasında davranarak süreci yumuşatmış ve sonuç aldırırmıştır. Ben kaliteli ve sağlam ve buna rağmen hızlı da sonuç olmak isteyenlerin Bedrettin Bey ile çalışmalarını öneririm. Kesinlikle pişman olmayacaksın. Bedrettin Bey bir kez daha sürecime katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Selamlarım ile. Murat Seçmen
Murat Seçmen, 29.6.2017 17:09:53

2016 Mayısta başladığım süreç 2017 Haziranda bitti. Yerli veya yabancı diğer bir çok kurumda en az 24 ay süren ve bazen 36 ay veya daha fazlasını bulan bir süreci 13 ayda tamamladım. PPL, Night Rating ve 90 saatlik PIC uçuşlarımı Macaristanda çok iyi bir okul olan Flycoop Kadarkut merkezinde; ME, ME-IR ve CPL eğitimlerimi ise yine her bakımdan çok rahat, çok iyi ve kaliteli bir eğitim sunan (okul içi otelde konaklama, bakımlı iyi uçaklar, çok iyi eğitmenler, beklemeden her gün uçuş gibi) Adriana Aviation Polonyada tamamladım. Polonya CAA bürokrasisinden kaynaklanan gecikmeler dışında ME, ME-IR ve CPL eğitimlerini burada 29 günde bitirdim. Bu 29 günde 40 saat simülatör, 6 saat ME, 15 saat ME-IR ve 15 saat CPL uçuşu yaptım. ATPL sınavlarını 4 buçuk ayda bitirdim. Bu eğtimler için kurumlara toplam 34.000 euro ödemişim. Bir 5-6 bin euro da konalmalara, yeme içmeye, araç kiralamaya ve Uçakla gidiş dönüşe harcamışımdır. Yani 40 bin euroya 13 ay gibi olabilecek en kısa zamanda sıfırdan ATPLe tüm süreci tamamladım (CAAlar arası transfer ve konfirmasyonlar gibi bürokrasiden kaynaklanan 2-3 ay kadar gecikmeler de dahil). Bu eğitim boyunca aşağıda yorumunu okuyacağınız sevgili arkadaşım Fırat Gerçek ve Bedrettin Sağdıç ile zaman zaman bu ülkelerde, okullarda aynı kurumlarda eğitim aldığımız için yollarımız kesişti ve beraber uçtuk. Birbirimizin tecrübesinden faydalandık hep beraber işlerimizi daha da kolaylaştırdık. Uçuşlarımın tamamını Avrupa hava sahasında yaptım. ME-IR ve CPL uçuşları sırasında bir çok uluslararası havaalanına iniş kalkışlar yaptım. İngilizceyi çok iyi seviyede bilmeniz ve kullanmanızın bir zorunluluk olduğu bu uçuşlar size çok tecrübe katacak ve bu tecrübeyle ve EASA lisanslarıyla diğerlerinden daha önde ve avantajlı olacaksınız. Para saçmadan, okullar ve şahıslar tarafından sömürülmeden, oyalanmadan, zaman kaybetmeden olabilecek en hızlı ve kaliteli biçimde eğitim almak isteyenler için buradan daha doğru bir adres olamaz. Fakat bir şeyi aklınızdan asla çıkarmamalısınız: Burası sizi ne kadar doğru yönlendirip yardımcı olsa da herşey sizin kişisel çabanıza bağlı. O sınavlara siz gireceksiniz, o uçuşları siz yapacaksınız. Disiplinli, çalışkan ve gayretli olmalısınız. 200-300 kişinin canının, onlarca milyon değerinde uçakların ve işvereninizin prestijinin emanet edileceği bir işi yapmak istiyorsanız liderlik vasfınızı ortaya çıkarmak zorundasınız. Zorluklarla karşılaştığında söylenip sürekli şikayet eden, mızmız eden değil, insiyatifi ele alıp karşılaştığı sorunlar karşısında çözümleri üreten kişi olmalısınız. Çünkü yukarıda tek başınızasınız ve herkes sizin ağzınızın içine bakacak ne söyleyecek ve ne karar verecek diye. Çok çalışcaksınız, çok çalışacaksınz, çok çalışacaksınız. Başta Bedrettin olmak üzere bu 13 aylık süreçte yardımını esirgemeyen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.
ibrahim gülay, 28.6.2017 01:44:44

herkese selamlar sevgili dostlarım. ben dün itibariyle atpl eğitimini tamamlamış durumdayım.bu işe başlarken Bedo ile konuştugumuzu ve onun bize nasıl yardımcı oldugunu soylemeden gecemiycem.benim girdiğim tüm sınavlar tam da Bedrettin in dediği gibi geçti. 80-90 aviation exam exhaustive kalan kısmında da farklı sorular olabiliyo gibisinden. 14 sınav da aşagı yukarı böyle oldu. benkendisine buradan cok teşekkür ediyorum. her zaman bize karşı dürüst ve samimi oldugu için. ben yolun kalan kısmına da kendisile devam edicem zaten. herkese başarılar dilerim.
canberk, 24.6.2017 15:33:25

Herkese selam arkadaşlar. 27 günde alınan PPL lisansından sonra gece uçuşumu da Bedrettin abi sayesinde 2 günde bitirmiş bulunmaktayım. Kendisi her zamanki gibi desteğini ve ilgisini bir an bile eksik etmedi sağolsun. Geçen sefer de dediğim gibi "yola çıktıklarını yolda bulduklarınla değişirsen niye böyle oldu demeyeceksin". Nasıl olsa işler yürüyor demeyin arkadaşlar gerçekten uçuş dışında düşünmeniz gereken konuları eksiksiz ve hatasız şekilde Bedrettin abiyle halledebilirsiniz. Amerikayı yeniden keşfetmenin alemi yok:)
Anıl UĞUR, 21.6.2017 20:02:22

Sanirim hepimizi bu noktada bulusturan ana husus "hayallerimiz" peki bu hayalleri gercege donusturmek icin ihtiyacimiz olan temel etkenler nelerdir? Kesinlikle hayatatimizda tasarrufu en elzem olan 2 husus biri zaman digeri ise para ve en onemlisi size daima yol gosteren, oncu olan ve surec boyunca basinizda duran bir buyugunuz.Iste bunlarin hepsinin birarada oldugu bir yer burasi degerli arkadaslarim.elbette ki en buyuk sansim Bedrettin abi ile yolumun kesismesidir.fazla dallandirip budaklandirmaya gerek yok durumu aslinda yolumuz belli, ihtiyacimiz olanlar belli ve daima yolunuza isik tutan biri var.2013 yilinda ilk gorusmemi yaptigim bedrettin abiye tam 3 yil aradan sonra 2016 yilinda tekrar ayni numaradan ulasabildigim anda ben beraber yurumeye karar verdim.:)) Emin oldn sizde benim kadar arastirsaydiniz bu ince ayrintinin anlaminin ne kadar buyuk oldugunu anlardiniz simdi ATPL Teori ogrencisi olarak yoluma devam ediyorum ve hayatimda hicbir kararim bu kadar isabetli olmamisti.Elbetteki birileri sizi alip hop diye bir yerlerte koyamaz emin olun size de dusen bircoksey var bu yolda, basta sabir, inanc ve en onemlisi guven.Simdiden aramiza katilacak arkadaslarima basarilar diliyorum sanmayin ki gercek kisiler degiliz:) ismimiz ve sosyal medya hesaplarimiz aciktir bedrettin abi ye sormaya cekindiginiz her konuda size Bedrettin abi adina yardimci olmaktan cekinmeycegimizden emin olunuz...
cagri kaan tursun, 14.6.2017 16:47:49

Merhabalar, buraya yazılan yorumlar genellikle dışarıdan abartılı ve/veya taraflı görünse de sıfırdan ATPL sürecini 1 sene 2 ay gibi bir sürede işimden ayrılmadan tamamlamış biri olarak öyle olmadığını belirtmek istiyorum. Öncelikle Macaristanda Flycoop ile başlayan PPL+NVFR+90 saat PIC ve ATPL Teori süreci sonunda Bedonun yönlendirmesi ile Polonya Watorowoda bulunan Adriana Aviationda ME+ME/IR+CPL eğitim paketine devam ettim. Bu eğitimi senelik izinlerimi bölerek kullanmam gerektiğinden 3 etapta tamamladım. Check-Ridelar da dahil Toplamda 35 net gün sürdü. Sizlere önerim Check-Ride larda rahat etmek için eğitim paketini bir seferde tamamlamanız ve ardından vakit kaybetmeden CHeck-Ridelara girmenizdir. Adriana Aviation kısmından bahsedecek olursak: Bu eğitim kurumu oteli, ofisleri, sınıfları, dinlenme alanları, çim pisti bakım hangarı, uçak park hangarı olarak eksiksiz bir komplekstir. Öğrenciler olarak bizlerin dikkatini dağıtacak yoracak bir kurulum mevcut değildir. Kaldığınız odaları temiz ve rahattır.(Kışın ve yazın konakladım). okula gelmek için yol katetmezsiniz, sabah uyanıp elinizi yüzünüzü yıkayıp 2 dk içinde ofiste olabilirsiniz. Mutfak kısmında her türlü ihtiyaca uygun malzeme bulunur, kendi yemeğinizi pişirebilirsiniz. Yakınlardan alışveriş yapmak ve yakın şehirlere gezinti yapmak için cüzi bir ücrete okulun kiralık aracını kullanabilirsiniz. Gelelim eğitimin içeriğine; bir çok okulun aksine bu okulda öğrenciler uçmak veya yer dersi için beklemezler, çünkü yeteri kadar uçak yeteri kadar eğitmen her zaman vardır. Eğitmenler de sizlerle aynı şekilde aynı yerde konakladıklarından aklınıza takılan bir soruyu bir değil birden çok eğitmene sorma lüksünüz hep vardır. Aynı otelde konaklama durumu aynı zamanda eğitmenleri de sizlerin eğitiminizi plana uygun geciktirmeden bitirmelerini sağlar. Yani, sizin ve herkesin tek amacı plan ve programınıza uygun olarak uçuşları ve yer derslerini, simülatör derslerini başarıyla zamanında veya daha önce tamamlamanızdır. Check-Ride lar için de sizi fazla bekletmezler, mümkün olan en kısa zamana check-ride planlanır. Bu şekilde eğitiminizi tamalarsınız. Polonya için anlatabileceğim tek eksi nokta Polonyada kağıt-evrak işlerinin 1990li yıllar Türkiyesinde gibi manuel olarak ilermeye çalışmasıdır. Bu konuda da Bedo size gerekli evrak listelerini zamanında iletecek size düşen ise bir an evvel istenen evrakları temin etmek olacaktır. Bazen aynı evrakı 2-3 kez isteyebilirler gönderdiğiniz emailleri whatsapp yazışmalarını saklarsanız böylece de hız kazanabilirsiniz. Gelelim Bedo ile tanıştığım ve 1 sene 2 ay süren ve daha da devam eden serüvenin özetine belki de en önemli kısmına. Bunun için bir flashback yapıp geriye sarmak istiyorum. Aslında başlangıçtan itibaren bu eğitimleri bu kurumları arayıp bulabilirdim. Muhtemelen de üç aşağı beş yukarı aynı ücrete eğitimleri tamamlayıp bugüne ulaşabilirdim diye düşünüyorum fakat şeytan ayrıntıda gizli: burada kilit nokta bu işlerin hemen hemen aynı yürümesinin yolu şansınızın sürekli yaver gitmesi aksi tatkdirde prosedürler, planlamalar, evrak-kağıt işleri bunların tümü bir kere bile sıkıntısız gitmeli ki Bedonun planını yakalayabilesiniz. Bende de bu bu şekilde oldu. Bedonun farkını, sıkıntı çekenler en iyi şekilde anlarlar, en umutsuz kaldığınız bir anda bir mesaj kadar yakınınızdadır. Hatta birçok seferde sizin başınıza gelecekleri sizden önce tahmin eder ve daha siz aramadan gerekli girişimleri yapar. İnanın bunun da değerini parayla ölçemezsiniz. Düşünsenize sizi siz kadar düşünen biri daha var :) İşte benim 1 sene 2 aylık maceram da bu şekilde geçti. Kimi zaman çok yoruldum, çok bunaldım fakat bana her zaman destek olan, yeri geldiğinde yönlendiren danışmandan ziyade bir dostum vardı. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum. Son olarak da cüzdanıma baktığımda ise bu sürecin tümünü herşey dahil 41.500 Euro gibi bir bedele tamamladığımı görüyorum. Eğer kafanıza takılan bir sorunuz olursa Bedodan cep numarama ulaşabilir çekinmeden soru sorabilirsiniz.
Fırat Gerçek, 13.6.2017 12:32:27

Merhabalar MEIR/ ME LAND renewal için Türkiyede uçuşun adresi eski dostumuz yol göstericimiz Bedreddin hocam ile iletişime geçtikten sonra 9 haziranda gittiğim Kalocsa da 11 Haziran da check uçuşu tamamlayarak 3 günde geri döndük. Uçuş olmak üzere araç kiralamadan konaklamaya kadar her şey daha gitmeden hazırdı. Sadece havalarında 5 dk bekledim ve aracımız hazırdı aynı şekilde uçuş ve kontrol uçuşları tıkır tıkır işledi. Organizasyon eksiksiz ve planlı sorunsuz ve en önemlisi bizleri yormadı ve üzmedi. Tüm emekleri için tekrar Bedreddin hocama teşekkürü borç bilirim.
Gürkan, 13.6.2017 11:23:31

Herhangi bir konuyla ilgili bir problem mi yaşıyorsunuz ? Nereye basvurursaniz başvurun çözemiyor musunuz ? O zaman yapılacak tek şey Bedrettin Sagdici aramak ve durumu anlatmak olmalıdır...Sonra mi ? Sonra bakın isinize gücümüze keyfinize , o iş bir şekilde hallolur..Havacilik camiasında tüm kapıların kilitlerini açan tek bir anahtar vardır o da Bedrettin Sagdictir.... :)Tesekkurler Bedrettin Abi , sen olmasan basaramazdik...
Volkan, 12.6.2017 12:31:50

Ucmak Bedrettin abi ile bir hayal değil, arkadaşımın tavsiyesiyle başladığım bu hayalime ulaşmak için zorlu süreçlerden geçtim, tam küsmek ve vazgeçmek üzereyken sırtımda birinin ellerini ve desteğini hissettim. O kişi hepinizin tanıdığı ve bildiği bedrettin abiydi:) sağol abi herşey için. Havacılık sektörüne olan katkıların ve yardımların için minnettarım:)
Levent, 11.6.2017 17:47:54

Herkese Selamlar. Burayı okuyorsanız, çocukluk hayalinizi, hayalinizdeki mesleği ya da her ikisini de gerçekleştirmeyi istiyorsunuz demektir. İnanın doğru adrestesiniz. Ben şu anda PPL eğitimini tamamlayarak lisansımın bana ulaşmasını mutluluk içerisinde bekliyorum. Ve şunu belirtmek isterim ki bu yolda Bedrettin Bey ile tanışmam benim en büyük şansımdı. Ne zaman bir aksilik ile karşılaşsam anında çözüm getirdi ayrıca manevi desteğinini hiçbir zaman eksik etmedi. Telefonu 7/24 açıktı ve tavsiyesini almak için gece bile arasam her zaman ulaşabiliyordum. Şu anda eminim ki benim kadar mutludur. Her şey için çok teşekkürler Bedrettin Bey.
mustafa, 10.6.2017 20:04:15

MEP, IR/ME ve CPL aşamasına gelip, Macaristan mı yoksa Polonya mı arasında kararsız kaldıysanız hiç düşünmeden tercihinizi Polonya olarak belirleyin. Polonya da bu eğitimleri yeni bitirmiş biri olarak size tavsiyem şudur. Macaristan PPL ve time building için iyi imkanlar sunmakta fakat sonrasında kalan eğitimler için en iyi adres kesinlikle Polonyadır. Alet eğitiminde simülatörün önemi çok fazla bunu göz ardı etmemelisiniz. Son olarak Bedrettin Bey le eğitiminize gönül rahatlığıyla devam etmenizi ve tavsiyelerine uymanızı öneririm. Bazı aşamalarda kendisiyle beraber çalıştık. Her şey için teşekkürler Bedrettin Bey. Bu uzun ve zor yolda herkese başarılar.
Serkan Yavuz, 9.6.2017 15:32:52

Merhaba Gerçekten keşke daha önce başlasaydım diye düşündüm hep.Çok kısa bir süre içersinde eğitimin PPL kısmını tamamladım,30 günde. Bende bu kadar kısa sürede olabileceğini düşünmemiştim. Sıra eğitimin diğer aşamalarında. Türkiyedeki sistemde bu kadar kısa sürede bu eğitimi bitirme şansınız yok.Eğitim gerçekten kaliteli ve uçuşları uzunca aralar vermeden tamamlamak gerçekten sizin elbecerinizi de artırıyor. Teşekkürler.
Öktem, 6.6.2017 17:46:09

Buarada yazilmis olan yorumlarin cogunun abartili oldugunu dusunen biriydim. Ancak gun geldi catti bizede bir kac kelime etmek gerekti diye dusunuyorum. aranizda Bedrettin beyin ismine ve yaptigi islere en uzak olan bendim. Cunku gecen sene başka bir okul da iken diğer bir okuldae heba olan arkadaslari canli olarak gordugum icindi.Daha sonra Bedrettin bey tüm problem yaşayan öğrencilerin detayını açıkladığında sorunun öğrenci kaynaklı olduğunu gördüm . Hakki sagolsun bir ara konus Bedrettin bey ile diyen bir maceraya atildik yaklasik iki ay once .Yaptigi planlanlama ve programlamalar dogrultusunda Polonyadaki Adriana Aviation Flight Academy e basladim. Hos Polonyada bana hangi okul diye soracak olursaniz Smart i Bartolini yi falan geciniz . Burda 70 kusur yasini devirmis havaciligi dolu dolu yasamis bir egitici kadrosu mevcut. Egitim ve ogretimden yana kesinlikle sikinti cekmedim.Tam tersi sikistirdim fazlasini sagladilar . Soru sordum gece gunduz demeden simulator vb her turlu sekilde tum imkanlari ile seferber oldular .Sadece Bedrettin beyin yeni bir okulu oldugu icin zaman zaman evrak planlama sikintisi cektim ki iste tam bu sikintilarin oldugu zamanda Bedrettin Bey gereken yerde gereken her seyi yapti. yazinin basinda en uzak biri oldugumu belirtmistim . Simdi ise birlikte guzel bir ise imza attigimizi dusunuyorum . Hem bir arkadas hemde islerimi profesyonel sekilde gerektigi gibi programlayan birini kazandim. Daha ne istenir ? Adriana Aviation hakkinda bilgi yorum almak isteyen olursa Bedrettin beyden ulasabilirsiniz. Bedrettin bey e de verdigi kosturma ; psikolojik sestek icinde bir tesekkuru BORC bilirim. Butun arkadaslara emniyetli kazasiz belasiz ucuslar olsun. Unutmayin biz birlikte gucluyuz. 03.06/Watorowo
Levent, 4.6.2017 15:25:10

Havacılığa gönül vermiş gerek asker kökenli gerekse sivil kökenli herkese selamlar. PPL lisansımı alalı yaklasik 2 gün oldu. 1 Mayısta macaristanda başladığım serüven 21 Mayısta bitti. Ve Ayın 31 inde lisansım çıktı. Bu sürece aslında Mart ayının ortalarında ders çalışma süreciyle başladım. Bedrettin hocayla tanismamiz bu surecten bikac hafta oncesinde oldu. Ismini hep duymama ragmen guven konusunda hep korkularim vardi. Cunku bu surec pahali ve para kaptiranlarin cok oldugu duyumlarinin oldugu bir egitim. Sonucta en azindan kendi adima onemli bi meblayi bu ise yatiracak olmam tedirgin ediyordu beni. Fakat bedrettin hocayla bu ise baslayan konusabildigim hickimse kotu birsey soylemedi bana. Ve su an bende lisansini almis bir kisi olarak bu yorumu yazmayi borc bildim. Arkadaslar siz kendi uzerinize duseni yaptiktan sonra ki bunlar sinavlar ve saglik muayenesi ile ucusa karsi olan istek ve arzu...diger konularin hepsine bedrettin hoca bir sekilde yetisiyor. Evet elinde sihirli bir degnek yok ama gurbet elde basiniza gelecek her turlu sorunu cozebilecek profesyonellikte. Profesyonel diyorum ama icindeki o amator heyecanida kaybetmemis. Size 40 yillik dost gibi davranip tum sorunlarinizi bir sekilde cozuyor. Macaristandayken bu ise ispanyada baslamis, Türkiyede baslamis arkadaslarla tanistim. Hepsi 8, 9 ay ve daha fazla zamanda bitirebilmis bu egitimi. Bitiremeyip okul degistirenler bile var. Hepsi ne kadar sansli oldugumdan bahsettiler. Keske biz bu egitimi vatanimizda alabilsek. Ulkemizin semalarinda ucabilsek. Biz suslu kiyafetler ve tablet bilgisayarlar istemiyoruz. Hiz ve ucuz maliyet istiyoruz. Cunku ben halen Turkiyede calisan biriyim. Bunlarin hepsini bedrettin hocamla birlikte saglayabildim. Kendiyle sahsende tanistim. Evet babamin oglu degil ama ortada bi realite var. Duzgun bir sekilde planli ve programli bir okula yonlendirerek bir ay icinde lisansimi almami sagladi. Bu yuzden Allah razi olsun. Ancak bende uzerime duseni yaptim. Sonucta bedrettin hoca benim yerime sinava girmedi yada benim yerime ucmadi:)) Uzun lafin kisasi siz uzerinize duseni yapin gerisini bedrettin hocaya birakin. Uc bes euronun hesabini yaparsanizda sectiginiz yerlerde uzun sureclerle karsilasabilirsiniz. Bunuda bi kardesiniz olarak soyleyim. Eyy bedrettin hoca birincisi hersey icin tesekkurler. Allah razi olsun yardimlarindan. Ikinciside bizden sonraki arkadaslar icin bu egitimi bu maliyet ve bu hizda Turkiyedede alma firsatini saglaman yolunda basarilar. Biliyorumki calismalara basladin. Insallah sonuca tez zamanda ulasirsin. Herkese selamlar saygilar.03.06.2017/ESKİŞEHİR
Ömer ŞATIR, 3.6.2017 20:56:52

Pilotaj eğitimi kişiye yol gösterildiğinde eğitimi biraz olsun kolaylartırır. Bu yolda insalari kandirip fazla Dan zaman ve parasina mâl olan insanlar ve kurumlar vardir bunlarin bir cogunu duyup sahit olduktan Sonra insan haliyle Guven duygusunu yitiriyor. Iste burda bedrettin bey devreye giriyor atpl sinavlari konusunda verdigi tavsiyelrin yaninda destekle birlekte 14 sinavimi iki oturumda vermis bulundum. Havacilik hayatimda kendisinin yeri bende baskadir. Eger Bu konuda Guven probleminiz var ise bence bedrettin beyin tabsiyelirni dinleyip size uyan sekilde yolu izleminizi tavsiye ederim. Kendisine herzaman mutesekkul kalicam.
Hebat, 3.6.2017 15:04:37

Bedrettin Bey, 6 yıldır tanıdığım arkadaşım ama kendisini biraz eksik tanımışım. Bunu PPL sınavında bir derste 1 soru ile kalınca anladım. Bende amerika ve macaristan arasında kararsız kalıp sonra macaristanda eğitime başladım. Kamu çalışanı için zaman (izin) en büyük problemdir. Zamanı parayla satın alamazsınız ve Bedrettin arkadaşımın tecrübesi ve birikimi ile zamandan ve prosedürden maksimum tararruf sağlarsınız. Kaldığım 1 ders için eğer Mr. Bedo yardımcı olmasaydı en az 1 ay daha uzamıştı eğitim ve tekrar gidip gelmem gerekecekti. Sağolsun bu kolu uzun arkadaşımız gereğini yaparak 1 hafta sonra ATPL oturumunda PPL dersi için sınav oturumu almamı sağladı. Kendisi EASA ile ilgili her türlü konuya hakim ve iş bitirici. Tecrübe kazanmak şahsi olarak size maliyet olarak geri döneceğini göz önüne alın ve amerikayı yeniden keşfetmeyin. Pilotaj düşünen arkadaşlarım hangi ülkeye olursa olsun, konusunda uzman olan Bedrettin Beye danışmanızı tavsiye ederim. Kendisine sorulan her türlü soruya, karşılık beklemeden dürüst ve samimi olarak dönüş yapacaktır. Herşey için tekrar teşekkürler güzel insan, yolun ve bahtın açık olsun...
Fatih YILDIRIM, 2.6.2017 01:48:01

ATPL sürecini Bedrettin abiyle başlarken bazı kuşkularım vardı. Ama zamanla verdiğim kararın doğruluğunu fazlasıyla anladım. Bazen sadece para veya bilgi yeterli olmuyor işte bende tam böyle bi çımazdayken yardımıma yetişti. Allah razı olsun yolu açık olsun Bedrettin Abi.
emin, 31.5.2017 09:49:54

Tüm Atpl safahatini bedrettin beyin araciligiyla flyteam uçuş okulunda tamamlamanin memnuniyetini yaşadığım şu anlarda,eğitim bitse dahi her daim desteklerini hissetmek ayrı bi güzellik olsa gerek.teşekkürler tekrar. Durkut
Suleyman Durkut, 30.5.2017 22:16:30

Bedrettin Bey; gerçekten de bu sürecin eğitim kısmını hızlı ve doğru tamamlamak için gereken basamakların anahtarıdır.Aracı ve koordinatörlere olan güçlü önyargılarımın tamamen değişmesine sebep olmuştur. Samimi,tecrübeli ve pratik bir şekilde gereken çözümleri çok hızlı üretiyor. Kendisine çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı. Sadece sohbet edip fikir almak için dahi iletişim kurulması gereken bir şahıs olduğunu düşünüyorum. Dürüst bir şekilde sorularınıza cevap vereceğinden emin olabilirsiniz.
Bilal Avsar, 30.5.2017 11:47:11

2 yıllık uzun bir okul araştıma sürecinden sonra Amerika mı Türkiye mi derken son dakikalarda Bedrettin abiyle tanıştım ama iyiki de tanışmışım. Kurumsal kimliği ve mükemmel abi-kardeş ilişkisi sayesinde hem kaliteli bir eğitim aldım hem de kendimi hiç yalnız hissetmedim. Çünkü sizin 7/24 ulaşabilmenizin yanı sıra ayrıca kendisi de gelip bizzat sizi denetliyor:) Mükemmel bir PPL eğitim dönemi geçirdim ve yoluma devam ediyorum. Her şey için teşekkürler Bedrettin Abi.
Baran SERBET, 17.5.2017 09:55:45

Macaristana gitmeden once aklimda bir cok soru vardi havacilik sektorune bilmedigim bir ulkede ilk adimi atacaktim ilk soru hangi okulu sececektim en iyisi olmaliydi Bedrettin abi bizim icin en iyisini coktan belirlemisti ona guvenerek gittim macaristana ve hic pisman olmadim hep eli uzerimdeydi en ufak sorunlarimla bile ilgilendi okul secimi tam isabet oldu hocalar cok ilgili bir okadarda zorlayiciydilar bisey merak ettigimde saat kac olursa olsun Bedrettin abiyi aradim bilgi aldim hatta macaristana kadar gelip bizzat egitimimizi yakindan takip etti cok sukur ilk lisansimizi aldik aklimda egitimimle alakali hic bi dusunce yok arkamizda Bedrettin abi var ve biz yolumuza bakiyoruz :)
Koray mesçi, 15.5.2017 19:02:59

Bende sizler gibi burdaki yorumları okuyarak Bedrettin Beyin sayesinde bu yola çıktım. İlk başlarda çok fazla stres yapmıştım fakat Bedrettin Beyin sakinliği ve konuşmaları beni rahatlattı. Siz sadece kendi üzerinize düşeni yapın o zaten sizin sorun ettiğiniz bir çok konuyu sizin adınıza hallediyor. Eğer pilot olmayı düşünüyorsanız başka yerlerde hem paranızı hemde zamanınızı harcamayın. Tek adres burası şimdiden hayırlı olsun. Sevgiler saygılar.
Hakan, 15.5.2017 14:08:38

Ppl i Türkiye de alıp sadece PIC ler için çok uygun fiyatlara uçtum ve diğer yorumlardaki olumlu görüşlerin tamamına bende katılıyorum, hem kısacık zamanda uçup hem yurtdışı uçuş tecrübesi kazanmak hemde güzel dostluklar kurmak ilginize ve yardımlarınıza teşekkür ederim herkese başarılar ve emniyetli uçulşar dilerim.
Onur, 14.5.2017 20:36:37

Oncelikle Bedrettin abiden Allah razi olsun, ne kadar dua etsek azdir. Ppl egitimi baslamadan once. Cok dusunmustum ama sonra bedrettin abiyle gorustukten sonra hersey yoluna gitti. Bedrettin abi ne dediyse hersey eksiksiz olarak herseyi gordum. Bir sikintimiz oldugunda bedrettin abiye soylerdik aninda isimizi hallederdi. PPL egitim gercekten kaliteli egitim. Genclerin 8 ayda bitirdigi ppl egitimi biz yaklasik 1 ayda bitirdik. Bu bedrettin abi sayesinde. Okuldaki ogretmenler cok iyi. Ben avrupada yasamis birisi olarak. Okuldaki egitimi gercekten cok iyi. Birsey anlamadiginiz zaman ogretmenler tekrar tekrar anlatirdi. Bu ayarlamis olan kisi bedrettin abi cok tesekkur ederim. Inshallah bedrettin abiyle ATPL donemine yine beraberiz. 0 to ATPL hic dusunmesin ve bedrettin abiyle hemen irtibati gecsin ve hicbir zaman pisman olmayacak cunku Bedrettin abiden baska kimse sizi takip eden yok. Sizin ne yaptiginiz en iyi bilen Bedrettin abidir. Tekrar soylemek istiyorum ALLAH RAZI OLSUN - BEDRETTIN ABI
Y.Turgut, 12.5.2017 11:44:04

Merhaba arkadaslar. Ben cocukluklugumdan beri hayalini kurdugum pilotluk meslegine ilk adimimi turkiyede atmistim fakat o kadar cok sorunla karsilastim ki ppl egitimimi yarida birakmak zorunda kaldim. Ve sonra Bedrettin beyle tanistim. Ve ogun bu gundur duacisiyim diyebilirim. Kisa surede yarida biraktigim ppl egitimimi bitirdim ve suan atpl asamasindayim. Sunu anladim bu bir dikenli bir yol bir cok sorunlar cikabiliyor. Ama Bedrettin bey sayesinde bi cok sorun kolaylikla cozulebiliyor.iyi bir tecrube yasadigim icin bu yorumu yazmak istedim. Butun arkadaslara basarili ve sorunsuz bir egitim hayati dilerim.
Ahmet Aydogdu, 8.5.2017 15:09:36

Pic ucuslarimi tc-kim ile gerceklestirdim. Sorunsuz guzel ucus oldu. Sivrihisar hava parkinda sayisiz inis kalkis calismasi, emniyetli irtifada hava hareketleri yapabilme olanagi buldum. Ekibin ilgisi gercekten memnuniyet verici. Hersey icin tesekkurler.
oktay, 8.5.2017 10:33:57

Pilotaj eğitimi kişiye yol gösterildiğinde eğitimi biraz olsun kolaylartırır. Tabiki burada Bedrettin bey devreye girmektedir, kendisinin ve sunduğu kaynakların sayesinde zorlu bir sınav dönemini kısa bir süre içinde geride bıraktım. Havacılık adına sizlere çok yardımcı olacağına eminim.
Mahmuthan Savrun, 21.4.2017 09:42:49

Merhabalar. Öncelikle PPL eğitimimi başarıyla tamamlamamın en büyük mimarı olan Bedrettin Beye teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesin tahmin edebileceği gibi bu eğitim sadece sınavlara girmek ve uçmaktan ibaret değil aslında. Eğitim sürecinin başından sonuna kadar sivil havacılık otoritesi ve uçuş okuluyla ilgili birçok prosedür ve yurt dışında geçirilen süre boyunca konaklama, araç, ulaşım vb. ihtiyaçlar var. Bunların tamamını kendi başınıza halletmeniz gerekse inanın bu işten vazgeçebilir veya birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu işe Bedrettin Beyle başlarsanız size düşen sadece yine kendisinin size hap halinde sunduğu dökümanlara çalışmak ve uçmak. Diğer birçok prosedür ve orada ihtiyaç duyacağınız herşey kendisi tarafından ayarlanacak ve size bildirilecektir. Buna rağmen orada yinede herhangi bir problemle karşılaşırsanız, ya siz daha ona bildirmeden size dönecek ya da durumu kendisine aktardıktan çok kısa süre sonra sorunu giderecektir. Size düşen sadece sınavlara ve uçuşa konsantre olmak. Oraya gittiğiniz ilk günlerde sınavlara girip tamamından geçmeyi başarırsanız (ki size sunulan dökümanlara iyi çalıştığınızda kesinlikle yapabilirsiniz) bundan sonrası tamamen uçmak ve keyif almaktan ibaret. Kendinize güvenin ve gerisini Bedrettin Beye bırakın. Yazdıklarım umarım bu eğitimi düşünenlere faydalı olur. Verdiği emek ve desteklerinden ötürü Bedrettin Beye tekrar teşekkür ediyorum. Herkese başarılar;
İlhan, 16.4.2017 22:48:23

Bu yola çıkmadan önce bende uzun süren araştırma süreci geçirdim bu süreçte Bedrettin Abiyi tanıdım bana ilk gün BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ demişti.Bugün çok daha iyi anlıyorum bu sözü sadece 30 günde PPL i alıp gelmemin en büyük mimarıdır. Bedrettin Abinin gitmeden önce dersler,soru bankası,vize,uçak bileti,konaklama gibi konularda başlayan desteğini süreç boyunca sürekli yanınızda hissediyorsunuz sınav tarihlerini uçuş eğitimini sağlık muayenene kadar organize ediyor.Kontrol uçuşum sonrası ailemden önce sonucumu sorup,bir sonraki adımı sizin adınıza planlıyor ve tüm bunlar için sizden hiçbir ücret almıyor.Size düşen tarafı Bedrettin Abinin verdiği kaynaklar ile oturup çalışmak ve düzenli br şekilde uçuş eğitimlerine katılmak kalan herşeyi sizin adınıza planlıyor.Ben bu yorumları okuduğumda yok artık bu kadar da mükemmel değildir demiştim içimden ama o kadar mükemmel arkadaşlar.İçiniz rahat olsun siz üzerinize düşeni yaptıktan sonra BEDO Abi herşeyi hallediyor sağolsun.Herkese güvenli iyi uçuşlar olsun.
Arif GÜREL, 13.4.2017 21:47:08

Diğer pilot arkadaşların yorumlarını okuyunca, herkesin anafikirde yani BEDRETTIN SAGDIC ABIMIZIN nam-ı diğer AEROBEDOnun türk pilotluk eğitiminde en başarılı ve en güvenilir şahıs olduğu konusunda uzlaştığını gördüm. Aslında word of mouth yanı viral olarak insanların memnuniyetlerini birbirlerine bildirmesi silsilesi ile başlayan bu hizmet giderek bir çığ haline dönüşüyor. Zira sadece içinde bulunduğumuz Doğu Avrupa ve Ortadoğu için değil tüm dünya için en cazip ATPL eğitimini AEROBEDO ile alan insanlardan biri olarak en doğru kararı vermiş olmanın huzurunu yaşıyorum. Kervan yolda düzülür demiş atalarımız; siz havacılığa gönül vermiş ve bu işi yürekten isteyenlerdenseniz hiç tasalanmayın doğru yere geldiniz. Bedrettin abiyi dinleyin, sorumluluklarınızı yerine getirin ve lisansınızı alın. Keyfli ve Güvenli Uçuşlar dilerim...
MERT HİMMET GÜMÜŞ, 13.4.2017 10:57:19

Öncelikle Bedrettin Beye çok selamlar. Bu yorumları okuyan arkadaşlar bilsinler ki bende bu işe başlamadan önce buradaki yorumları okuyup "yok artık insanlar çok abartmışlar, bu kadarda olmaz" demiştim.Fakat Bedrettin Beyi arayıp kendisiyle birebir konuşunca yazılan yorumların ne kadar doğru olduğunu anladım.Macaristanda geçirdiğim 25 günlük süre zarfında kendisinin Macaristanda uçuş okulu,sağlık muayenesi, sınav tarihleri ve daha birçok konu ve kişi üzerinde ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu gördüm. Bedrettin Beyle bu yola başlar, söylediklerini zamanında ve tam olarak yapar iseniz bu işin yarısı bitmiş demektir. Tabiki sizin yeteneğiniz,motivasyonunuz, kapasiteniz de çokönemli. O uçağı siz uçıracaksınız sonuçta. Sürecin en başından en sonuna kadar sizinle, sizin problemlerinizle o kadar iyi ilgilenir ki şaşar kalırsınız.Kalacağınız evden, bineceğiniz arabaya, gireceğiniz sınava- muayeneye, uçacağınız uçağa kadar aklınıza gelebilecek her konuda herşeyi sizin için planlar, takip eder. Tabiki sizde üzerinize düşenleri yapmalısınız. Sınavları geçmelisiniz, o uçağı uçurmalısınız mesela, sizin yerinize sınava giremez, uçağıda uçuramaz :) . Emin olun size gönderdiği çalışma dökümanlarını çalışmanız yeterli, başka birşeye gerek yok.Macaristanda sınavlara 2 kez girmiş fakat geçememiş biriyle tanıştık. Kendisini Bedrettin Beye yönlendirdik ilk girdiği sınavda tüm derslerini verdi. Sadece sınav değil, uçuş okulunda yaşadığınız bir problem mi var, Bedrettin Beye söylemeniz yeterli bilinki ertesi gün o iş hallolmuştur. Kiraladığınız araçla ilgili bisıkıntı mı var, Bedrettin Beye haber verin çok değil 1 dakika sonra şirket sizi arar aracınızı yarın değiştirelim diye arar.Bu yola Bedrettin Beyle birlikte çıktığınızda emin olun ki sürecin başından sonuna kadar hep yanınzda en büyük destekçinizdir.Bunu şöyle özetleyebiliriz siz bir holding sahibisiniz hiç bilmediğiniz bir işkolunda faaliyete başlayacaksınız, o iş için profesyonel bir şirketten veya kşiden "know how" satın almanız gerekli.İşte bu durumun bir benzeri sizin Bedrettin Beyle yaşadığınız süreç. Ve üstelikbu know how için hiçbir ÜCRET ödemiyorsunuz. Bazıları diyeceklerdir bu işi babasının hayrı için mi yapıyor. Bedrettin Beyle süreç içinde konuştukça anlayacaksınız, bunun altında birçok sebep var.(Tabiki herşeyin bir bedeli var, hayatın bir realitesi bu, ama bu bedel sizden değil, size yansımadan macaristandaki uçuş okullarından tahsil edilen bir bedel bu.) Ve sürecin en sonunda "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" sözünün manasını anlayacaksınız.Ben bunları kendi başıma hallederim, daha önce yapan arkadaşım bana yardımcı olur derseniz, para ve en önemlisi zaman kaybına uğrama ihtimaliniz çok yüksek.Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, zaten keşfedilmişi var. Yabancı bir ülkede karşılaşacağınız problemlerle uğraşmaya harcayacağınız enerji uçuşunuza harcayın, bırakın süreci, muhtemel problemleri Bedrettin Bey halletsin.
erkan yildiz, 12.4.2017 01:03:06

Öncelikle bedrettin abiye teşekkürlerimi iletmek isterim. Hepimizin hayalleri bir gün kokpitte uçmak. Ben bu hayallerime türkiyede başlamış ve birsürü aksilik yaşamış biri olarak sonradan bedrettin abiyle irtibat kurma şansı yakaladım. Öncelikle şunu söyliyim; Güveniniz boşa çıkmayacaktır. Her zaman yanınızda hissetceğiniz biri ve her zaman ne yapmanız gerektiğini size aktaran bir abi. Herşey daha sistemli ve kimse size gerçek olmayan bir şeyi söylemiyor. Dürüstler. Bunlar benim tecrübelerim ve ben bu yola bedrettin abinin tecrübelerinden yararlanarak hayallerime kaldığım yerden devam etme şansını buldum ve bundan sonrada onunla beraber devam edeceğim. Teşekkürlerimi borç bilirim. Saygılarımla. ;)
Ömer, 10.4.2017 22:26:41

Gece gündüz ne zaman aklıma ne takılırsa hemen sorup cevabını net alabildiğim nadir eşsiz kişilerden biri bedrettin bey.Herkesin hayatında böyle birisinin olması şart :)) Sorun olarak gördüğüm her konuda hallederiz cevabını almanın bana verdiği huzuru anlatmam mümkün değil.Eğer pilotaj la ilgileniyorsanız ve rehberiniz bedrettin bey ise zaten başka söze gerek yok.Bunu kendisiyle her konuşmam da daha iyi anlıyorum.Pilotaj eğitimimin sizinle çok daha kolay ve kısa zamanda biteceğine inancım sonsuz.Şimdiden herşey için çok teşekkür ederim..
Serkan S. HALİDİ, 28.3.2017 13:10:41

Merhabalar. Özel bir şirkette iyi bir mevkide çalışmama rağmen hayalim olan pilotluk eğitimi için sıkı araştırmalar yaptım ve gerek yurt içi gerekse yurt dışında bir çok okulla irtibata geçtim. Bu süreçte karar verme aşamasında zorluklar yaşadığım sırada Bedrettin ABİ ile yollarımız bu site vasıtasıyla kesişti. Eğer aklınızda bu iş var ise muhakkak ve muhakkak kendisiyle iletişime geçmelisiniz. Hiç bir bağımız yokken, tanışmamışken, telefonda saatlerce sohbetlerimiz, aklıma takılan soruları net ve sabırla cevaplaması, umudumu kaybettiğim sıralarda beni cesaretlendirmesi ve bunları yaparken gece gündüz mevhumunun olmamasının bana verdiği güven ve bu işteki tecrübesi ile yaklaşık 7 8 gün gibi bir sürede çoktan PPL için okulum hazırlanmış, kaydım yapılmış, ev ve arabam kiralanmış şekildeydim. Bedrettin Abinin sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmayacağına emin olabilirsiniz. Çünkü biz uyurken, o bizim için çalışıyor. Selamlar. Ozan
Ozan Karagöz, 23.3.2017 18:19:40

Merhaba, havayollarında pilot olmak maksadıyla çıkmış olduğum yolculukta Bedrettin Bey ile karşılaştım. Kendisi başından itibaren çok yardımcı oldu. 7-24 iletişim halinde olan, sizin için elinden geleni yapmak için çabalayan bir rehbere niteliğinde. Tecrübesi ve samimiyeti ile süreç içerisinde her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz türden birisi. Bu kısmı özellikle vurguluyorum çünkü kendi sürecimde benden kaynaklanan birkaç sorun yaşadım. Bu süreçte benim adıma uçuş okulu ile bizzat kendi sorunuymuşçasına ilgilendi. Yaşadığım sıkıntıyı en az hasar ile atlatmamı sağladı. Bunun dışında şunu da belirtmek isterim: Uçuş eğitimi başlı başına kapsamlı ve detaylı düşünülüp planlanması gereken bir süreç. Bu doğrultuda pilot olmak isteyen arkadaşlar tek tek adım adım planlamasını yapmalı. Çok iyi bir araştırma yapmalı. Herkese başarılar...
Emir, 20.3.2017 23:31:42

Merhaba, 22 ay once ispanyada İbertour ucus okul unda egitime basladim 22 ay icerisine sinavlari 18 ay once gecmeme ragmen ve her evragimin eksiksiz olmasina rahgmen sadece 40 saat ucus yapabildim, Bedrettin bey ile tanistiktan sonra en kisa sure icerisinde ppl lisansimi alabildim sadece 15 gun surdu ve hic bir zaman magdur olmadim her zaman en iyi sekilde bana yardimci oldu ve en kucuk sikayette bile beni en iyi sekilde savundu ve arkamda durdu. Ben sunu bilirim... egerki bedrettin bey olmasaydi hala ppl lisansimi alamamis olup ispanyada ppl i almak icin ugrasiyor olacaktim. Onu dinleyin ve dediklerini yerine getirin ve en kisa surede amaca ulasma garantisi ben veririm. Ve bedrettin beyin dedigi gibi Biz birlikte gucluyuz... :) tesekkur ucusokulu.net ( ucuz ve hizli egitimin tekk adresi:) )
Batuhan Kenger, 19.3.2017 14:47:21

ATPL Dönemimdeki yaşadığım bir takım sorunları Bedrettin Bey sayende hallettim. Okulumla iletişim olsun sınav yeri seçim, tarihleri olsun hepsini sayenizde hallettim. Destekleriniz, Yardımlarınız için Gerçekten çok teşekkür ederim. PIC imkanınıda sayenizde Türkiye de bulduk. Hemde yurt dışı fiyatıyla Ucuz bir şekilde. Pahalı ve zor olan bir eğitimi, Ucuz ve Basite indirgemeniz gerçekten bizi çok mutlu etti. Herşey için çok teşekkürler. Diğer Kalan Tüm eğitimleri Bedrettin bey ile Bitirmeyi düşünüyorum Herkese de tavsiye ederim
Onur Çavdar, 15.3.2017 15:36:16

bir cumartesi akşamı budapeşte soğunda aile yemeğinde olan bir macarı yerinden kaldırıp evrakımı istenilen yerine getirtebilme gücüne sahip tek insan,işin garibi bunu sırf kendi vatandaşı mağdur olmasın sınavına girebilsin diye yapmış olman evet bizzat gidip kendi öğrencisi olmama rağmen macaristanın en büyük uçuş okulu olduğunu iddia eden ancak dört hafta yazışmama rağmen bana kış şartlarını bahane edip orijinal evrakımı vermeyenler akıllı olun yoksa sizi Bedrettin abime söylerim.benim için büyük bir sıkıntıyı sadece bağlantılarıyla iyilik için yaptın abi ne kadar teşekkür etsem azdır.pilotaj eğitimi uzun bir yarış ve ben bu yarışta seni her zaman insanlara yardım ederken gördüm.yolun ve bahtın açık olsun..
özgür tetik, 2.2.2017 09:42:15

Oncelikle pilot olmaya hayalini kuran gencler dogru websiteyi gelmistir. Oncelikle ben bu websiteye bakarken hic guvenmemistim. Daha sonra bedrettin abiyle tanistim ve gercekten bize motive etti ve dogru bir yola girdigimi dusundum. Ve allahin izniyle bedrettin abi sayesinde 9 ppl sinavi 1. oturumda aldim. Bedrettin abi biz hic bir zaman yalniz birakmiyorum. Sizi her konuda destekci oluyor. Siz en iyi takip eden odur. O yuzden bu websiteye bakarken hic bir supheniz olmasin. Paraniz bosuna gitmeyecek bundan emin olun. Siz Bedrettin abinin dedigini yaparsiniz hersey iyi olur.
Yakup T., 24.1.2017 20:59:13

Gecenin bu vakti aklıma geldi siteye bir gireyim dedim. Yorumları okurken içimden birşeyler de ben yazmalıyım dedim. Ekim ayında çıktığım bu yolda bana her zaman yardımcı olan ve benim problemlerimi çözen insana Bedrettine öncelikle bir teşekkürü borç bilirim. Bir insan düşünün sizin işinizi sizden daha çok takip eden :)) Gerek tecrübesi gerekse insanlarla olan diyaloğu zaten tartışılmaz ve bana göre en önemlisi sorunlara çözüm odaklı yaklaşmasıdır. Havacılık sektöründe 15 sene harcamış biri olarak inanın bana yaptıkları öyle basit işler değil. Ciddi anlamda bilgi birikim ve tecrübe istiyor. Hazırlamış olduğu alt yapı site hepsi muhteşem dediklerini yaparsanız tıkır tıkır işleriniz yürür. Tabi yaparsanız :) Özetle Bedo kimdir Bedo size bol kılçıklı bir balığı kılçıklarından ayırarak, rahatça zorlanmadan, boğazınıza kılçık batmadan ve bence en önemlisi bu ZAMAN KAYBEYMEDEN yemenizi sağlayan kişidir.
Turan ERTAN, 12.1.2017 02:43:45

Arkadaşlar Ben bu işe bedoyla başladığımda Temmuz ayında PPL eğimim başlayacaktı fakat malum durumlar nedeniyle yurtdışına çıkamadım. Fakat Bedo Kasım ayında bu işi halledebileceğimizi söyledi ve benden derslere çalışmamı gerisini ona bırakmamı istedi ve dediğini yaptım. Bedo nun bize sunmuş olduğu soru bankası ile 9 dersi tek seferde hiç sorun yaşamadan geçtim arkasından level ve 24 gün gibi kısa bir sürede PPL imin sahibi oldum. bu süre zarfında karşılaştığımız en küçük sorunda bile bir an olsun bizleri yalnız bırakmayan Bedo ya çok teşekkür ediyorum.Şimdide yine bizlere sunmuş olduğu EASA ATPL TÜRKİYE eğitimindede birlikrte olacağız. Arkadaşlar sağdan soldan duymuş olduğunuz yorumlara bakmadan bence önce kendisiyle görüşüp karar vermelisiniz. Herşey için kendisine tekrar teşekkür ediyorum.
Hakkı H. TÜRKER, 6.12.2016 11:41:53

Bu siteden ve bu siteyi yapan değerli insandan haberim olmadan sınava girdiğimde PPL 9 dersinin sadece ikisini verebilmiştim. Sınav sonucunu okuldaki uçuş koordinatörüne söylediğimde adam bana direkt "senin Bedodan haberin yok mu?" dedi ve çok şükür böylece Bedoyu tanıdım, tanımasaydım kalan dersleri hala veremezdim. "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" demiş Ziya Paşa, kim ne derse desin Bedrettin Beyin hizmeti ortada kimsenin yapmadığını yapmış bütün çalışma sorularını biz öğrencilerin hizmetine sunmuş. Zamanında boş laf üretip bi sınav tarihi alma işini bile koordine etmeyen koordinatörle vakit ve para kaybetmeyip Bedrettin Beyi tanısaydım şimdiye bütün kursları bitirmiştim. Bu sitenin ve bu siteyi hizmetimize sunanın değerinin bilinmesi ümidiyle...
Murat TAYLAN, 5.12.2016 23:03:42

bu sektörde "abi sorun var" diye aradığınızda size direk "anılcım şimdi hallediyorum onu" diyebilecek tek insandır kendisi. sizin sorununuzu sizden önce zaten kendisi görür gereğini yapar. bugün PPL lisansımı tam 27 günde almış bulunmaktayım.ilk uçak başı 07.11 check-flight tarihim 03.12. her konuda size her türlü rehberliği sağlar ve telefonunuzu o an açamasa bile en kısa zamanda dönüş yapar. mutlaka duyarsınız "o olmasada yapılır, ne gerek var, zaten herşey yolunda burda vs vs" acıkcası arkanızda referansı yoksa uçuş dışında düşüneceğiniz çok şey olur emin olun. yola çıktıklarını "yolda karşılaştıklarınla değiştiğinde neden böyle oldu diye sormayacaksın" ne maddi ne manevi ne zaman açısından bir gram kaybım olmadı. kış şartlarında bile başarabildik birlikte. tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
anıL, 3.12.2016 19:22:10

Bilmediğiniz, hic gitmediğimiz bir yerde kalacağımız yerden yiyeceğimiz yemeğe kadar planlamanda yardımcı olan BEDO ya sonsuz teşekkürler olsun... Yenilikçi yaklaşımıyla "neden bizde olmasın" fikrini benimsemesi,bu işe olan saygısını gosterir. Kendisine güvenen insanlari yarı yolda bırakmaz...
Koray Yılmaz, 3.12.2016 18:45:54

Selamlar, bende herkes gibi ATPL sürecine başlamadan önce birçok araştırma yaptım, yıllardır sektörün içinde olmama rağmen Türkiyede birçok uçuş okulu ile bağlantım olup gereğinden fazla zaman kaybettim. Bedrettin abiyle tanıştıktan ve anlattıklarından sonra bana biraz hayal gibi gelmişti ancak gönlüm de macaristana kaymıştı. Hadi bakalım dedik ve maceraya Bedrettin abi ile başladık. Türkiyede kaybettiğim 1 seneden sonra cidden Bedrettin abinin dediği gibi 1 ay gibi kısa bir sürede Macaristana gidip 45 saat uçuş tamamlayarak PPLimi aldım. Daha doğrusu resmen macaristanda 1 ay tatil yaptım, işlerin bu kadar kolay tıkır tıkır sorunsuz ilerleyeceğini tahmin dahi etmezdim. Şimdi Türkiyeye getirdiği ATPL sınavları sayesinde de hem işimden ayrılmadım hemde birçok maddi manevi sıkıntıdan kurtuldum. Kısacası adınızı Bedrettin abiye verin sonra güzel bir macaristan tatili için bavulunuzu hazırlayın, cebinizden çıkacak para da Türkiyede harcayacağınız paranın yarısı olacaktır. Etrafta görebileceğiniz karalama kampanyalarını da dikkate almayın, eğitim çok güzel ve sıkıntısız, yaşadık gördük, bu yazıyı okuyorsanız daha fazla araştırma yapmanıza gerek yok emin olun.
Görkem Tuncay, 3.12.2016 17:32:07

Macaristana eğitim almaya gitmek için aracılık yapan kişiler beni yanlış yerlere yönlendirdi. Bi suru zaman ve para kaybettim.Tam pilotluk hayalimden vazgeçmişken bedrettinle tanıştım. Hem paramı hemde zamanımı kurtardı. Şimdide izmirde atpl eğitimleri açtı . Eğer bigun eğitimleri tamamlarsam bedo sayesinde. Tekrar cok teşekkürler
Evren sorkun, 3.12.2016 16:58:09

Selamlar , İnce eleyip sık dokuyanlar ... Ben de sizin gibiy(d)im ve yerinize trikotaj sürecini itina ile yürüttüm ... Taze lisansım , onu elde ederlen dahil olduğum süreç ve tecrübelerimden damıtarak çok kısa özetleyeceğim : Bedrettin Abi olmasaydı yapamazdım Ez cümle : Bedrettin Abi ne diyorsa yapın çünkü o ne diyorsa yapıyor Bu kadar yorum bir o kadar insan yanılıyor olamaz ... Sizi acabaya sürükleyen şey aslında Bedrettin Abinin size süreci altın tepside sunuyor ve ne yaptığını çok iyi biliyor olması ... Siz de ne yaptığınızın farkında olun Yorumları okuyorsanız doğru yolu bulmanıza ramak var demektir ... Elinizin altında yol gösteren çok güzel bir "abi" var , kıymetini bilirseniz ilerleyen süreçlerde "kahraman"a dönüşüyor... E bundan iyisi Şamdak Ayısı Bkz. Şamdak Ayısı
Volkan e., 3.12.2016 03:50:14

Arkadaslar oncelikle merhaba.Simdi burada bu yorumları okuyorsanız dogru bir yola adım atıyorsunuz demektir cunku arastırıyorsunuz.Iyı arastırmadan bu ise giren arkadasları (kendimi ilk baslara koyuyorum) gordukce harcadıkları zamanı parayı gordukce Bedrettin abinin rehberliginin her anlamda ne kadar degerli oldugunu daha iyi anlıyorum.Abd için aylarca vizeyle ugrastıktan sonra Macaristanda 20 gunde ppl alınca ya ne bos islerle ugrasmısım diyorsun.Arkadaslar suan su arastırmayı, sitelerde gezinmeyi, okullara mailler atmayı zaman ve ekonomi icin yapmıyor musunuz? Biz de cok yaptık.Sonuç olarak Bedrettin abiye guvendik ve saglam calıstık.Gerisi en kısa ve ekonomik sekilde gerceklesiyor zaten.Dikkat etmeniz gereken cok onemli iki nokta var birincisi Bedrettin Abinin rehberliği ikincisi disiplinli bir calısma.Sadece bu gerekenleri yapın arkadaslar.Sonucları goreceksiniz...
AYTAC TOPTAS, 1.12.2016 23:08:34

Bedrettin abiyle keşke pilotaja başlamadan önce tanışsaydım. Eminim ki çektiğim sıkıntıların bir çoğunu çekmezdim. Ticari çıkarlar için değil, öğrencilerin mutluluğu için çalışan bir insan. Her saat ulaşıp cevap almanız mümkün. Ben değil biz mantığıyla davranıyor. Eğitim almasanız dahi yardımcı olmaya çalışıyor. Kesinlikle pilotaja başlamadan önce kendisine bir danışın. Hem zamanınızı hem paranızı boşa harcamazsınız. Psikolojiniz bozulmadan yaptığınız işten keyif alırsınız. Bir telefon kadar uzak size ve her türlü sorununuzu çözmeye hazır. Maddiyat için değil içindeki vicdanı ve insanlığı kaybetmeyip paraya kul olmadığı için. Dobra dürüst açık sözlü güzel bir abimiz. EASA ATPL sınavlarının Türkiye yapılmasını sağlayan adam. Helal olsun. Yolun açık olsun.
BURAK K., 29.11.2016 00:00:21

Türkiyedeki uçuş okullarında kaybettiğim para ve zamandan sonra havacılıkta kimseye güvenemediğim dönemde karşıma Bedrettin Abinin çıkmasıyla kötü giden şansım tamamen değişti. 8 ay Türkiyede harcayıp PPL dahi elde edememişken 20 günde Macaristanda çok daha az maliyetli ve bir o kadar keyifli bir şekilde eğitimimi tamamladım. Havacılıkta insanlara karşı olan güven kaybım devam etsede Bedrettin Abiye güvenim tamdır. Bu PPL eğitimimden sonra eğitim sürecimin devamında da kendisiyle devam edip kafam rahat bir şekilde eğitimimi tamamlayacağıma eminim. Yaptıkları ve yapacakları için kendisine teşekkür ediyorum.
Furkan Haskaraman, 28.11.2016 18:13:59

Her şeyden önce bu iş için içinizde uçma tutkusu olması gerektiğini unutmayın. Eğer bunu hissediyorsanız kendinizi Bedrettin Bey in eline bırakabilirsiniz, tereddüt bile etmeden. Bulunduğum süreçte konaklama, okul, ulaşım sorunlarını beş yıldız diye tabir edilebilecek şekilde halletti. Okuldan yana hiç ama hiç bir şekilde problem çıkmadı. İşinde ne kadar iyi ve sözlerinin de o denli arkasında durduğunu defalarca kez kanıtladı. Her şey için çok ama çok minnettarım. Orda bulunmak güzel bir deneyimdi.
Tolga Han, 19.11.2016 21:18:48

Oncelikle mesajimi okuyacak arkadaslara merhbalar. Ben kararimi 10 Ekim 2016 gunu alip ve arkadaslarimin da tavsiyesiyle Bedrettin hocamla direkle temasa gectim. O ilk aradigimda benim kararliligim ve onun kararli ve guven veren tavirlariyla calismalarimiza basladik. Seruveni uzun uzadiya anlatmaktan ziyade surecin tarihlerini vermem sanirim yeterli olacaktir. 31 Ekim 2016 tarihinde adim attigim Macaristana 16 Kasim 2016 tarihinde 45 saati tamamlamis sekilde 17 Kasim da check right ucacagim. 3 gunde ucmama ragmen bu kadar kisa surede bitirmemi saglayan uzerimde cok emegi olan Bedrettin hocama burdan sonsuz saygil ve sevgilerimi iletiyorum. Kendisinin de dedigi gibi sansiniza guvenin. Ben gercekten cok kisa surede bu mevsimde bunun basarabildiysem sizin de bunu basarabileceginizden supheniz olmasin. Umarim mesajim sizlere faydali olur. Herkese bu yolda basarilar diliyorum. Sevgiyle saglicakla ve bu ise girdiyseniz Bedoyla kalin...:)
Gürkan YİĞİT, 17.11.2016 01:09:51

Değerli arkadaşlar , Bedrettin beyle az önce bi telefon görüşmesi yaptım yaklaşık 16 dakika sürdü , gerçekten cok motive edici cok yardımsever kısacası Adam gibi adam birisi.. Beraber bu yolda yürümeye degil koşmaya karar verdim, siz siz olun asla Bedrettin beyden başkasıyla yada yanliz bu ise kalkışmayın . Saygılar
Ersan, 15.11.2016 13:02:42

Arkadaşlar, öncelikle buradaki yorumları okumaya başlamışsanız muhtemelen sizlerde benim yaklaşık 6 ay önceki konumumdasınız... Peki ne mi oldu bu 6 ay içerisinde... Bedo ile bir telefon görüşmesi, bana durumun ve eğitim aşamalarının anlatılması, benim eğitim dökümanlarına çalışmam ve derken planlanan eğitim tarihinde Macaristana gitmem ve söz verildiği gibi (sizin de hazırlıklı olarak oraya gitmeniz şartı ile) 30 günde PPL sahibi biri olarak yurda dönmem... Şimdi geliyoruz kritik soruya; peki Bedo bu sürecin neresinde...İnanın bana her yerinde arkadaşlar, sadece başınız sıkışıp yardıma ihtiyacınız olduğunda değil en mutlu anınızda da yanınızda olmayı becerebiliyor,şöyle örneklendireyim; Check-ride bitmiş, Examiner sonucu açıklamış ama imzalamanız gereken belgeler var bu nedenle en sevdiklerinize bile müjdeyi verememişken, telefonunuza bir mesaj gelebilir. "Tebrikler Hayırlısı olsun" diye... Tahmin edin bakalım kimden...? Tabiki Bedo... Her şey için tekrardan teşekkürler, bu uzun ve yorucu yolda yalnız olmamak, beraber yürümek bize güç veriyor... Biz birlikte güçlüyüz...
Tarık Dağlı, 6.11.2016 23:27:48

Öncelikle bu mesajı okuyan arkadaşlara merhaba demek istiyorum.Uçuş Okulu Ekibine 1 yıldır katıldım fakat Bedreddin Bey İ 2 yıldır bifiil tanıyorum.Şunu demeliyim ki Aile içerisinde iyi günde kötü günde hep birlik ve Yanyana olmak vardır .İşte tam bu anlamda hep yanımdaydı. Emeği ve Hakkı var üzerimde .İyiki bu ailenin içerisinde ve hayatımın kariyerini ilerletmeye başladığım dönüm noktamda bir aradayız. Herkese sevgiler ...
GÜLÇİN BAYAR, 5.11.2016 18:37:59

Pilotaj egitimine baslamadan once uzun bir sure arastirma yaptim ve amerikada egitime baslamaya karar verdim ; uzun ,zor ve cok masrafli bur egitim sonunda lisanslarimi alabildim ancak bu sure zarfinda amerikada bu isi yapan insanlarin( okullara ogrenci kabul eden) bu egitimi almak isteyenlere karsi durust olmadiklari ve yalanlar soylediklerini ve amerikada pilotaj egitimi alarak buyuk bir hata yaptigimi gordum . Pilotaj egitimi bu kadar zor , uzun ve zahmetli olmamaliydi ve boyle olmadigini da Bedrettin bey ile tanistiktan sonra gordum, Pilotaj egitimi alacak arakadaslarin egitime baslamadan once mutlaka Bedrettin bey ile gorusmelerini tavsiye ederim Bedrettin bey size bu isin yalan dolan olmadan olayi size butun gercekligi ile anlatarak ,gereginden fazla masraf yapmadan, egolardan uzak nasil tamamlanacagini gosterip yardimci olacaktir. Pilotaj egitimi almak zor degil onemli olan dogru insanlarla bu ise baslamak ve Bedrettin bey bu konuda dogru insan. ATPL surecinde tanistigim ve bana bu konuda yardimci olan Bedrettin bey e tesekkur etmek istiyorum.
Atakan, 5.11.2016 17:18:27

Bu sinav da diger asamalar Turk havaciliginda bir donum noktasi oldu. ben ve dostum diyebilecegim insanlar bu isin yqpilabilirligine inandik ve bu yolda devam ediyoruz. iyi ki bu organizasyonun bir parcasiyim. Bizlerin ve organizasyonun ufak tefek hatalari olmustur olacaktir ama hepsi zamanla mukemmele yakin hale gelecektir.Bu sinav onceki calismalar ve sonraki calismalar icin emegi gecen herkese basta Bedrettin abiye ( abi diyorum cunku o diger insanlar ve turk havaciligi gibi bir tabu degil) cok tesekkur ederim. Gokyuzuyle kalin. Saygilar...
Murat Akbulut, 3.11.2016 19:30:06

Sevgili Bedreddin Abim, abim diyorum çünkü artık aileden biri gibi hissediyorum, seni tanıdığım için cidden kendimi çok şanslı görüyorum. Keşke seninle en başından tanışma fırsatım olsaydı. Pilotluk yolunda önceden sahip olduğumuz o dar ve sığ bakış açısından bizleri çekip bizlere daha geniş bir vizyon kazandırdın ama her şeyden önce Avrupadaki eğitimi ayağımıza kadar getirerek ekip olarak hareket etmenin gücünü her engelin üstesinden nasıl gelinebileceğini gösterdin, gösteriyorsun; Türkiyeye havacılık namına daha da bir çok yenilikler getireceğine, hayali pilotluk olan diğer insanlara da ışık olacağına inancım tam. Kendisi; beni, bu ülkedeki çarpık organizasyonlu, derdi sadece para olan, okulu kışla zanneden asker kökenli eğitmenlerle dolu uçuş okullarından kurtaran kişidir arkadaşlar. Türkiyedeki hali hazırda okulların yapısını bilen biri olarak söylüyorum PPLimi ( 6 ayda) Türkiyede bir okuldan aldıktan sonra yoluma Bedreddin abiyle devam ettim ve şimdiye kadar zerre kadar pişman olmadım. Macaristanda 18 günde bütün PİC uçuşlarımı bitirdim daha ne olsun. Gerekli bütün desteği kendisinden fazlasıyla görüyorum. Uçmanın keyfine rahatlığına onun sayesinde eriştim. ATPL sınavlarını yurt dışına gitmeden Avusturya otoritesi altında veriyorum. Önümüzdeki süreçte de bütün inancımla kendisiyle yola devam edeceğim. Pilotluk eğitimi için Türk okullarında ter döken veya yolun başında karar aşamasında olan tüm arkadaşlara söylüyorum: A dan Z ye herşeyi sizin yerinize düşünen iyi niyetinden güveninden kuşku duymayacağınız dürüst size rehber olacak birini arıyorsanız Bedreddin Abi sizin için tek adres Abi senin de başarılarının devamını canı gönülden istiyorum Bizler için yaptıklarına sonsuz teşekkürler iyi ki varsın Yolun açık olsun abi...
Seçkin, 3.11.2016 19:28:38

Buraya yorum yapabilme şansı verdiği için bile teşekkür ederek başlamak istedim. Sevgili bedrettin abi gerçek manada yaptıkların ve yapacakların içinde sonsuz teşekkürler. Gelelim havacılığa girmeye karar vermiş yada karar aşamasında zorluk çeken değerli arkadaşlar. Öncelikle bu yazımı bile okuyabiliyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Bedrettin bey, gerçekten bu işin uzmanı olmuş kendini bu konuda cidden geliştirmiş ve bunlarıda bizlerle paylaşabilmek içinde kendini feda eden bir isim. Kendine düşen kısmı fazlasıyla yerine getirdiğini düşünüyorum. meziyetlerini ve bizler için neler yaptığını tek tek yazmayayım. Lakin lütfen sizlerde üzerinize düşeni yapmaya hazır olduktan sonra karar verin. Şartları bizler için bu kadar kolay seviyeye getirmeye çalışan bu çarka sizlerde bir dişli olarak katılın. İletişimi asla bırakmayın. BU ADAMI KAÇIRMAYINNNN
Aytekin, 26.10.2016 18:54:51

Kendisi insanligiyla adamligiyla sozunun arkasinda durusuyla elinden gelenin fazlasini yapmaya calismasiyla ve en onemlisi yenilikleri dusunup planlayip hayata gecirici olmasiyla, bu uzun kasvetli dolambacli taslarla dolu yolda farkini her daim hissettirmis olan , bu sektorde nadir karsilacaginz insanlardan olan Bedrettin Sagdic a emeklerinden dolayi tesekkur ediyorum . 15 gun icinde soz verdigi gibi Pic ucuslarimi tamamladim, 2 gunned Nvfr aldim, Atpl sinavlari icin ile macar da 1 gunde 6 sinava girecekken, yonlendirmesiyle avusturya ya gectim ve suan sinavlarimi stres yasamadan rahatlikla tamamlamak uzereyim. Bu yola yeni cikacak arkadaslara tavsiyem, Bedrettin Bey ile mutlaka temas kursunlar, iletisime gecsinler.
Omer F., 6.10.2016 23:06:50

Macaristanda okula yazılmaya 1 hafta gibi bi sürede karar verdim. Daha önce nasıl bir yol izleyeceğime dair hiç bir fikrim yoktu.. Bedrettin abi sağolsun organizasyon işini çok kısa sürede halledip, 15 gibi bir sürede epey yol katetmemi sağladı. Bilmediğiniz bir ülkede bu tarz yönlendirmeler, vaktiniz kısıtlı ise oldukça vakit ve nakit kurtarıcı oluyor. Ve de aklınıza takılan her soruda, yaşadığınız her problemlerde bedrettin abi, abi-kardeş-öğretmen samimiyeti ile yardımınıza koşuyor.. Kendisine bir de buradan teşekkürü borç bilirim.
Mehmet Ugur, 30.9.2016 13:07:00

Sevgili Bedrettin SAĞDIÇ; sivil uçuş hayatımda önemli bir yeriniz var. Gerek eğitim öncesi hazırlıklar, lojistik imkanlar gerekse eğitim süresince yerinde yönlendirmeleriniz ile bu yola beraber çıktık. Yarıladık... kalan süreçte de birlikte olacağız. İlgi alaka yardım ve yönlendirmeler için tesekkürler. Basarılarınızın devamını dilerim. Birlikte güçlüyüz... selamlar...
AHMET TAVLI, 30.9.2016 10:10:13

Bir üniversite öğrencisinin uçuş hayatına başlaması için en rahat imkanlara sahip olan macaristan serüvenime temmuz sezonuna son dakika dahil olmama ragmen benim üstümde duran her türlü sıkıntılarıma el uzatıp halleden bedrettin beye sonsuz teşekkür ediyorum kendisi öğrencilerine müşteri yerine kendi kardeşiymiş gibi ilgilenip gerekirse kırka bölünebilen bir insan ilgisi ve alakası üzerimde olmasa eminim ki çok zor günler geçirebilirdim ama gerek motivasyonu olsun gerek iş bitiriciliği ve imkanlarıyla sundugu hizmet kesinlikle beni şuanda bugüne getirdi. Saygılarımla
Mert Işıkoğlu, 24.9.2016 00:37:24

Bedrettin beyi uzun zamandır tanıyorum.Ona güvenerek çıktığım bu yolda güvenimi hiç sarsmadı olmayacak şeyleri oldurdu, tam pes ettiğim anda bir büyük gibi destek olup ,arkamda durdu.İşte bu adamı farklı yapan şeyde bu.
Salih, 22.9.2016 17:47:26

Oncelikle merhabalar benim PIC tecrubem oldu izinim belli oldugunda 2 ay oncesinden bedrettin beyle iletisimim oldu o gunden bugune hala iletisim halindeyiz bana her konuda cok yardimci oldu arac otel ve ucus okulu konusunda ucuslarimi yaptigim okul mukemmeldi ortam insanlar cok iyilerdi sunu bastan soylim saat doldurcam insanlar benim icin onemli degil derseniz yani bu mantikla giderseniz hicbir zevk alamazsiniz benim icin cok guzel bir tecrube oldu ucuslarimi tamamlamamin yaninda hem yeni insanlar yeni lokal tecrubeler yasadim umarim sizinde cok iyi gecer nasil giderim nasil orada yaparim diye dusunmeyin turkiyeden cok daha kolay bana sorarsaniz safety pilotla ucmaniz daha iyi olacaktir cunku kalabalik bir hava sahasi macaristan ve cok fazla notam ve gizli notamlar var sehirlerin uzerinden ucmamak gibi saygilar dilerim
MEHMET AYDIN, 22.9.2016 02:16:15

PPL almak için Macaristanı tercih etmiştim ancak amacıma uygun doğru uçuş okulunun seçimi, başvuru için yapılacak işlemler, sınav, medical check, level exam, kalacak yer, araba kiralama, CAA sınavlarına hazırlık, vize gibi konularda yapmam gereken bürokratik işlemler konusunda bir fikrim yoktu. Bedrettin bey benim yerime hepsini halletti. Ben sadece uçak biletimi aldım :)
mehmet, 22.9.2016 00:20:46

Başladığımız bu serüven her zaman işler insanın istedigi ve beklediği gitmeyebiliyor dolayısıyla moraller ve cesaretler kırılıyor gidecegimiz yoldan istemiyerek de olsa sapiyoruz fakat insanin güvenebileceği Kendisini yalniz hissetmesine izin vermeyeceği size yapilan hatalarda koca okulu karşısına alarak rest çeken ve sizinle birlikte savaşan bir insanin yaninda olduğunu insan görünce daha mutlu ve güçlü oluyor. Bunlar yaşadığım olaylardan ufak kesitler bunun sizinle paylaşmak ve sizlerinde bunu bilmesi istedim sağolasın abi bu yolda bize ışık tuttuğun gibi takviyelerini de bir an olsun eksik etmedin sağolasın diyor ve bütün arkadaşların güven rahatlığı güvenebileceğini söylüyor herkesin yolu açık olsun diyor başarılar diliyorum
Serkan, 22.9.2016 00:03:07

Farklı bir uçuş okulunda problem yaşayıp, son dakika bedrettin beye ulaşmamla başlayan macaristan serüveninde gerek ppl öncesi, gerek uçuş aşamalarında, gerekse atpl sürecinde verdiği destek, yardım ve yönlendirmeleri için çok tesekkür ediyorum.
tugba, 20.9.2016 14:38:48

08 Ağustos 2016: Yurtdışında PPL kurslarını araştırmaya başladım. 10 Ağustos 2016: Bedrettin Bey ile uçuşokulu.net vasıtasıyla tanıştım. 12 Ağustos 2016: CAVOK uçuş okulunda PPL kursuna başlamaya karar verdim. 17 Ağustos 2016: İlk uçuş + Class II Medical Report 19 Ağustos 2016: ICAO level sınavı 25 Ağustos 2016: İlk yalnız uçuş 31 Ağustos 2016: CAA teori sınavı 02 Eylül 2016: CAA skill test PPL konusunda aklımda hiç bir fikir veya yapmış olduğum bir hazırlık olmamasına rağmen bu işi 17 gün içinde bitirebilmemin sırrı nedir biliyor musunuz? Bederettin Bey. Çünkü bu işe başlamam konusunda öncelikle kendisine güvenmemi ve daha sonra kendime güvenmemi sağladı. Sağlık raporunu alabilmem için 150 km uzaklıktaki bir kliniğin ayarlanması, buraya gidiş ve dönüşümün hızlıca yapılabilmesi için PICde olan bir uçakla ulaşımımın sağlanması, en erken teori sınav tarihi 5 Ekim iken 31 Ağustos tarihinde sınava girebilmemin sağlanması, her gün aksaksız bir şekilde uçuşlarımın ayarlanması... Bütün bunların koordinesini ve planlamasını Bedrettin Bey yapmasaydı kursu bir ayda bile bitirmem mümkün olmazdı. "Biz birlikte güçlüyüz" bu demek... Bana verdiğiniz moral, gaz, destek ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler....
R.Ö, 7.9.2016 23:00:27

Öncelikle bu işe gönül vermiş arkadaşlara merhaba demek istiyorum.. Arzu ediyorum ki Bedrettin Beyin vesile olup yönlendirmeleriyle Macaristanda PPL eğitimine dair kısacada olsa bir kursiyer gözü ile sizleri bilgilendireyim(çünkü vakti ile buradaki yorumları kendimde temkinli bir şekilde okumuş bulundum.) ve kendisine dair gerekli teşekkürü bu platform vasıtası ile yapayım.. Öncelikle bilin isterim ki eğer oraya gidecekseniz baştan savma bir mantık ve çaşışmadan uzak olup tüm sınavlara kendinizi güzel hazırlayın...Hazırlayın ki süreci maddi ve manevi yönden asgari tutup ,daha az yorgunluk ve stress yaşayabilesiniz ve uçuş safhasına hızlı ve odaklı yaklaşabilesiniz..Sizler eğer sınavlara ehemmiyetli çalışma gösterip aradan çıkarırsanız geriye uçmak kalıyor..Bu safhada da yine yaşadığım süreçten özet olarak şunu bilin isterim ki siz yine işinizi yaptıkça odaklı bir şekilde uçağınızda hazır oluyor,eğitiiminizde veriliyor..Pekala diyebilirsiniz hiç mi aksi bir durum olmuyor?pektabi olacaktır meteroloji,planlama vb..Ancak emin olunuz ki meteroloji haricindeki eksiklikler genel manada gerek sizin girişimci yaklaşımınızla ,gerek Bedrettin Beyin irtibatıyla gideriliyor sizin eğitiminizi var edebilmek adına... Şahsım adına gerekli önemi gösterip sınavlarımı Macaristana geçinçe ardıma dert bırakmayıp ,verip ardından uçuşlarımı planlamamızın çok daha kısa süresinde tamamlayıp(meterolojik öğeler dahil)başarı ile bitirmiş bulunuyorum.. Bu süreçte konaklamadan,online çalışma sistemine kısaca adan zye olabildiğince desteğini veren Bedrettin Beye teşekkür ederim...
E.T, 4.9.2016 00:58:54

Merhabalar. Çocukluğumdan beri uçak aşkıyla büyümüş biri olarak turkiyede pilotaj bölümünü tam burslu kazanmak için uğraştım. Bildiğiniz gibi pilotaj bölümü Türkiye de fazla pahalı ve tam burslu kazanmak oldukça zor. Pilotaj bölümünü kazanmayı başaramadım fakat güzel bir okulda mühendislik eğitimime devam ederken her zaman uçmak, pilot olma düşüncesi aklımdaydı. Ailemin benim arkamda olması bizi yeni yollar araştırmaya itti ve birkaç tanıdığımız vasıtasıyla Bedrettin abiyle tanıştık. İlk başta çok fazla soru işareti vardı kafamda ama sağolsun bedrettin abiye istediğimi sorup cevabını aliyordum. Biz yaşıt 3 kişilik ekip olarak gittik Macaristana. Bu bizim için güzel bir şanstı. Uçaktan indigimizde bizi orda ppl eğitimine devam eden bir arkadaşımız karşıladı ve evimize kadar bıraktı. Daha ilk günden o eşyalarla toplu taşıma ile uğraşmak zorunda kalmamistik bu sayede. Macaristandayken değişik sorunlarımız oluyordu fakat her zaman sırtımızda bedrettin abinin olduğunu hissediyorduk. Nerde yemek yiyip nerden araba kiralayacagimiza kadar her konuda bize yardımcı oldu. Yani bazen durup düşündüğüm oldu bir insan anca ailesinden biri için bu kadar uğraşır. Ama cidden orda aile gibiydik. Zaten bedrettin abimizin sözüyle biz birlikte güçlüyüz. Uçuşta, uçuş saatini doldurmada hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bize yani öğrenci olarak oraya gidenlere düşen tek şey teorik sınavı ve ingilizce sınavını halletmek. Gerisi zaten hazır rahat bir biçimde maximum 35 günde bitiyor. Türkiyeye döndüğümde pilotaj bölümüne gitmediğim için mutlu oldum çünkü artık elimde hem pilotluk hemde mühendislik vardı. Teşekkür ederim bütün desteklerin için abi. ATPL de tekrar görüşmek üzere.
H. Can, 3.9.2016 09:41:56

Kaderin bir cilvesi florida daki bir okula tam avans ödemesi yapacakken Bedrettin beyle iletişime geçmem neticesinde mart ayında başladığım PPL i 1 ay içerisinde bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşarken Kayıt kabulden, ulaşıma, araç kiralamadan konaklamaya, sınava çalışma tekniklerinden tüm diğer konulara bilgisini, ilgisini ve arkadaşlığını esirgemeyen Bedrettin beye tebrik ve teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ülkemiz uçuş okullarının siperiş haber yaptırmak suretiyle oluşturulmaya çalışılan negatif algıya inat Bedrettin beye güvenmekten çekinmeyin. Herkese selam ve başarılar dilerim.
Fatih Y., 16.8.2016 13:42:19

Selamlar.Havacılıkla iç içe olan bir ailenin çocuğu ve küçüklüğünü havacılıkla uğraşarak geçiren biri olarak Türkiyede birtakım kurumsal sıkıntılar nedeniyle içinde bulunduğum pilotaj eğitiminden ayrılarak Bedrettin hoca ile bağlantıya geçtim ve bu girişim aracılığıyla tanıştığım dostlarımla Macaristan'a gittim.Bu tarz bir durumda aklınızda binbir türlü sorular olabilir.Bende orada yaşanabilecek sıkıntılar sonucu kimsenin arkanızda durmayacağından kaynaklı bir güvensizlik vardı,sonuçta ev sahibi siz değilsiniz.Öncelikle orada uçmak bir kovboyluk işi,uçağınızı kiralarsınız,anahtarı direk elinize verirler.Uçma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız,uçuş saati dilenmeyeceksiniz,boş korkularla kendinizi yormayın.Oradaki yetkili insanlar hiçbir şekilde size kazık atma çabası içinde olmayacaklar,bu nedenle türk zihniyetini türkiyede bırakın.Size ilgisiz gözükecek bu insanlar,bir şey sorduğunuzda sizi takmıyor gibi gözükecekler,fakat unutmayın,bu insanlar profosyoneller ve içindeki bulundukları işin ciddiyeti içindeler,odalarında dikilin gerekirse.Uçuşlar konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız,size düşen teorik sınavları geçmek,elinizde 9 ders için sorular mevcut,bunun için müteşekkir olun ve oturup çalışın,sorular akılda kalıcı.Bu sorular çok daha fazla soru içinden emek isteyen bir ayıklama sonucu ile elde edildi ve bunları ezberlerseniz sınavı geçerseniz,korkmayın,sorular oradan gelecek.Level sınavı ise temel İngilizcenizi test ediyor ve çok mükemmellik gerektirmeyen bir İngilizce ile bu sınavı da geçiyorsunuz.Bu iş bu kadar.(Sınavları gider gitmez girmeye çalışın,böylece kalırsanız gidene kadar tekrar girebilirsiniz).En geç 35 gün içinde evdesiniz.Hiç zor değil,açıkçası asıl zor olan bu işi geciktirmek.Ben şanslıydım,benim yaşımda iki kafadar arkadaşımın yanımda olması bizi daha güçlü kıldı.Bedrettin hocanın “Biz birlikte güçlüyüz” lafının asıl anlamını orada anlayacaksınız.Bu işe girdiğiniz anda otomatik olarak kendinizi hiç tanımadığız insanlardan oluşan bir kardeşlik içinde bulacaksınız,Benim gibi birileriyle aynı kafilede gitmiş olmanıza gerek yok.Bedrettin hocama da ayrı olarak teşekkür ediyorum.Onunla karşılaşmak büyük bir şanstı.Sizi oturduğu yerden kolluyor ve size aklınıza gelemeyecek kadar fazla alanda yardım ediyor,sadece okul alanında değil,psikolojik olarak dahi size yardımcı oluyor,Şuan ülkemizde onun yaptıklarını sizden ücret almadan bu kadar üstüne düşerek yapabilecek kimse yok,(açıkçası onun bu hizmetini ücret karşılığı da satın alırdım)asla sırtınız yere gelmeyecek.Sadece onun arkanızda olduğu düşüncesi ile aşırı özgüven içinde olacaksınız.Siz size düşen sınırlı sayıda şeyi yapın yeter.Siz bile bu işi ne kadar kısa sürede ve ucuza yaptığınıza şaşıracaksınız(özellikle türkiye ile karşılaştırıldığında).Havacılığın ne kadar ciddi,sorumluluk isteyen ve aynı zamanda dünyanın en muhteşem şeyi olduğunun farkında olun.Orada olduğu gibi bu tarz eğitim uçakları ile yaşayacağınız şeyin de saf uçuculuk olduğunun bilincinde olun.Dünyanın bütün havacıları uçmayı bu uçaklarla öğrenirler ve içten içe hayalleri kendi Cessnalarını almaktır.Geri kalanı uçuracağınız uçağın tipine yönelik ekstra eğitim.Yani bu ilk adımınız aslında olayın kendisi,tekrar belirtmekte fayda var,ciddiyetinizi takınırsanız kendinize iyilik yaparsınız. Saygılar
Berke Dilmen, 14.8.2016 02:11:13

Bu yorumu şu an okuyorsanız benim ve diğer Bedrettin abimizin yönlendirdiği öğrencilerin başladığı noktadasınız ve en doğru kararı vermeye çalışıyorsunuz demektir.En önemli referans yorumlardır ve ben de bu sitedeki yorumları dikkate alarak bu yola girdim iyi ki de öyle oldu en doğru hareketi yaptığımı başladıktan sonra çok daha iyi anladım.Kendi başıma uğraşsam kesinlikle bir yerde takılıp kalabilirdim yapmanız gereken tek şey güvenin,Bedo abinin tavsiyerine ve yönlendirmelerine uyun,benim gibi diğer öğrencilere sorun ve olayı akışına bırakın maddi ve manevi olarak faydalarını göreceksiniz..Bu arada yarın PIC uçuşlarımı napmak için Macaristana gidiyorum ve gideceğim yer merkeze 2 saat uzaklıkta olan bir yer ama ben 30 dakikada gidicem çünkü Bedo abinin yönlendirdiği uçakla alıcaklar ne demek istediğim belli sanırım ;)))))
Mustafa Çimen, 6.8.2016 23:22:21

Bedrettın Bey e cok teşekkür ediyorum.Yardımları için,tecrübeleri ve bılgılerini bize yansıttığı için ve bızzat arkadas gibi davrandığı için.
Şeyma, 30.7.2016 17:05:06

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Bedrettin abi ile ilgili aklıma gelen ilk şey ilgi, alaka, sorumluluk ve gerçek bir dost. Eğer bu yola çıkacaksanız Bedrettin abi namı değer (bedo) ile çıkın, iki kanadınız var ya bir kanadınız kendisi olur. Size sadece çalışmak ve uçmak kalıyor. Bedrettin abiye de burdan tekrar ve tekrar canı gönülden selamlarımı iletiyorum. Yolunuz açık olsun.
Himmet SARIKAYA, 24.7.2016 12:23:45

Time building için geldiğim Macaristandan çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum.Burada time building için gelmemin ilk sebebi zaman ,bunun yanında daha ucuz olması burayı daha cazip kılıyordu.Tabiki Ülkemizde çıkan dedikodular buraya gelirken acabamı dememe sebep oldu.Ama buraya geldiğimin ikinci günü nekadar doğru bir karar verdiğimi anladığımı söyleyebilirim hem benimle bireysel ilgilenen tüm ihtiyaçlarıma taleplerime uluslararası havacılık kurallarını aşmayacak şekilde cevap veren bir eğitmen ve hertürlü yardımlarını 24 saat esirgemeyen bedrettin kardeşimle time building safhamı bir çok yeni bilgi öğrenerek tamamladım.Burada farklı hava sahası, communication,çim pist havacılığı hobi olarak yapan bir çok insanla karşılaştım.Kesinlikke gelmenizi tavsiye ederim. Ama lütfen nereye neden geldiğinizi bilin amacınız zaman ve para ise gelin ama ben giderim yalnız uçar limitsizce bitirip gelirim kafasıyla gelmeyin. Özellikle belirli bir kısmı hoca kiralamanızda fayda var diye düşünüyorum bu iyi eğitim almak isteyen biri için 3-5 saatle yetinilebilecek birşey değil. Şunu söylemek istiyorum Türkiye ile aynı fiyat bile olsa buraya gelirdim diyorum şimdi.Bedrettin kardeşime tekrar tekrar teşekkür ederim
H. ugur, 17.7.2016 14:31:49

Öncelikle PPL sürecinde tüm işleyişini, sırasında ve zamanda takip eden, herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda gece-gündüz, telefon-whatsapp-e-posta ile iletişim kurabileceğiniz ve sorunları ortaya koymaktan ziyade sorunlara çözüm yollarını arayan Bedrettin Bey'e teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Sizin adınıza sizin eğitiminizi sizden daha iyi takip eden biri olması nedeniyle güvenebileceğiniz bir yol arkadaşıdır. Ancak bu cümlelerimden kesinlikle şunun anlaşılmaması gerek. “Her şey zaten hazırlanıyor (Okul, ICAO Level, CCA sınavı, öğretmen pilotlar, uçaklar, pist, vd. ), bu arada Macaristan'ı da görmemiştim gideyim hem gezeyim, hem biraz tatil yapayım, hem 30±5 günde PPL alıp geleyim, hem de uçuş nasıl bir şeymiş bir göreyim” mantığı ile gelirseniz sizin için ayarlanan hiçbir şey düzgün işlemez. Okul, Bedrettin Bey ve kendini birbiri ile bağımlı ancak ayrıldıklarında hiçbir şeyi çalıştıramayan çarklar olarak düşün. Bu çarkların en büyüğünü ve en zorunu sen çevireceksin. Eğer sen zihinsel olarak hazırlıklı, ders çalışarak ve ne için geldiğini unutmadan tam kapasite ile dolu olarak gelirsen, PPLi alman için gereken diğer iki eşit ve senin çarkına göre çok çok küçük olan çarklar (Okul ve Bedo) birleşip, tek güç olup, isteğine kavuşturur. Burada kilit rol oynayan ve en önemli çark sensin. Pilot olma hayalinin gerçeğe dönüşmesini istiyorsan, hangi aşamada olursan ol, gireceğin hangi sınav olursa olsun, senden beklenen çalışmayı göstermen ve hedefinden şaşmayacak bir zihin yapısında bu işe başlamak, tüm süreci zorlanmadan geçirmende en önemli nokta olacaktır.
Göksel P, 15.7.2016 00:49:12

Öncelikle Bedrettin beye süreç öncesinde ve süreç içerisinde her türlü yardımları için çok teşekkür ederim, gerçekten çok faydası oldu Allah var, hala da oluyor. Kendisiyle yüzyüze de görüştük, konuşmamız hararetli geçti ama olsun sonuçta insanız anlaşıyoruz. Her konuda yardım etmeye çalışan, hayır demeyi sevmeyen iyi bir insan. Allah razı olsun kendisinden ve hepimizden.. Her konuda onu aramayın, kendiniz çözmeye çalışın. Yapamazsanız ve çok canınız sıkılıyorsa mesaj atın. Sonuçta buraya PPL veya Pilotaj eğitimi almaya geliyoruz tatile değil (tabi gezeceksiniz de ama asıl amaç unutulmasın, alemlere dalıp, kızları görüp asıl işinizi unutmayın. Ayrıca Sıkça sorulan Sorularda Öğrenci gözü ile FLYTEAM ve Fikirler adlı yazıyı okumunazı tavsiye ediyorum
Mustafa K., 14.7.2016 09:02:15

ÖNCELİKLE HERKESE HAYELERİNİN PEŞİNDEN KOŞMASINI TAVSİYE EDİYORUM.PİLOTLUK EĞİTİMİN UZUN BİR MARATON OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYIN BU MARATONA GİRMEDEN ÖNCE DOĞRU ANTRENÖRLER BULMANIZ GEREKİR YOKSA YOLDA TIPKI BENİM GİBİ KALAKALIRSINIZ BU İŞE YANLIŞ KİŞİLERLE BAŞLADIĞIMI MACARISTAN GİDİNCE ANLADIM FAKAT ARTIK ÇOK GEÇTİ. SON KURTULUŞ OLARAK YAPTIĞIM TELEFON GÖRÜŞMELERİYLE BEDRETTİN HOCAMLA TANIŞTIM TIPKI YEDEK PARAŞÜT GİBİ BENİM SAĞLAM BİR ŞEKİLDE YERE İNMEME YOL GÖSTERDİ VE İŞLERİN ÇOK DAHA HIZLI İLERLEMESİNİ SAĞLADI.BENİM SİZE TAVSİYEM BEDRETTİN HOCAMLA KONUŞMADAN FIKIR ALMADAN MACARISTANA ADIM ATMAYIN. BURDAN KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ömer., 13.7.2016 19:20:38

Pilot olma hayalleriyle Türkiyede ve Amerikada bir çok okulla görüştüm. Fiyat teklifleri alıp pazarlık aşamasına geldiğim birkaç okul oldu fakat eğitim ücretlerinin bir hayli yüksek olmasından dolayı pplden sonrasının karanlık olduğunu düşündüm. Tam hayallerimi rafa kaldıracakken ucusokulu.net i gördüm başlarda tereddüt ettim yorumlar kısmından birkaç pilot adayının facebook sayfalarından kendilerine mesaj attım bir arkadaşımda bedoya referans oldu ondan sonra Bedoyla telefonda konuştum esnaf ağzıyla değil bir arkadaş bir yol arkadaşı gibi konuştu benimle samimiyetine inandım hiç yüz yüze görüşmememe rağmen gerekli tüm evrak ve prosedürleri yerine getirdik ve eğitimlerim başladı. Umarım herkes hayaline kavuşur.
Emre, 26.6.2016 20:16:31

Kafanızdaki tüm soruları, sorunları önceden düşünülmüş, çözülmüş ve planlanmış olarak; neyle karşılaşacağınızı artısıyla eksiğiyle her nasılsa olduğu gibi bulmak istiyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum. Samimi arkadaşlığı, danışmanlık faaliyetleri ve tüm gayretleri için ne kadar teşekkür etsem azdır.
A.Demir, 26.6.2016 18:50:42

Kendisi sizin düşünemediğiniz detayları sizin adınıza düşünüp hızlı ve pratik bir şekilde halleden güvenebileceğiniz birisi. Havacılığın zorlu başlangıç aşamalarında sizi yalnız bırakmayarak her sorununuza bir çare bulmaya çalışan böyle insanları bulmak bence çok zor. Özellikle bir soru sorduğunuzda (mail,watsapp vb.) anında cevap ve çözüm. Daha ne isteyebilirsinizki...
Cihan, 15.6.2016 22:42:01

Tüm yardımları için bedrettin bey e teşekkür ederim.
M.K., 14.6.2016 21:35:33

Uçuşa başlama sürecinde en büyük basamak olan karar verme aşamasında ve sonrasında her yardım talebimde bana yardımcı olan, herzaman açık yüreklilikle çözümler bulmaya çalışan Bedrettin Beye emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Saygılar.
Görkem Toprakçıoğlu, 14.6.2016 01:13:55

Problemli okul Cavok ile kontrat yaptıktan sonra son anda vazgeçip Bedrettin Beyin tavsiyesi üzerine, ona güvenerek gittiğim Skytaxide 21 günde PPL eğitimini tamamladım. Bu süreçte tavsiyeleri, yardımları ve sitedeki destek dokümanları için kendisine teşekkür ediyorum. Siz üzerinize düşeni yapın oraya gitmeden sınavlara iyi hazırlanın böylece uçuş kısmını hızlandırabilirsiniz. Bundan sonra da gönül rahatlığıyla Bedrettin Bey ile yola devam:)
Serkan, 13.6.2016 19:47:52

Tüm ilgi ve alakanıza tesekkur etmek isterim. Kendi kontaklarımla macaristana gitmek üzereyken tanıştığım bedo tüm içtenliğiyle tüm problemleri birlik ve beraberlik ile aşmamda bana çok yardımcı oldu. Pic uçuşlarımı ve gece yetkimi aldığım bu yemyeşil arazi üzerinde 17havalimanına indim. Aviation english crosscountry flight plan vb pekcok konuda kendimi 17gün gibi kısa bir sürede geliştirdim. Unutmayın ppl sahibi bir Pilot olarak heryerde uçabilirsiniz. Macaristan maliyetinin düşüklüğü ve türkiyeden hızlı işleyişiyle tavsiye edilir. Bedrettin bey de :-)
Levent Çalışkan, 7.6.2016 18:22:28

Uzun araştırmalar neticesinde ulaştığım Sn. Bedrettin Sagdic sayesinde eğitimlerime başladım. Kafamda dolaşan bütün sorulara günün her saatinde büyük bir özenle cevap vererek bana yol gösterdi. Yolumu aydınlattığı için ve bu yolda yanımda olacağına gönülden inanmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bedrettin Bey varken sırtınız yere gelmez emin olun.
İbrahim Ersen, 6.6.2016 15:13:00

Thk entgre eğitiminin tam ortasında ayrılıp macaristan çıkışını Bedrettin Sağdıç sayesinde bulan bir kişi olarak teşekkür ediyorum kendisine. Çok kısa bir süre içinde kendimi toparladığımı belirtmek isterim. Ve bu sektörde rakamsal konuşmakta fayda var diye düşünüyorum. Thk da 1 yılda 33.25 saat uçuş yapabildim, Skytaxide 1 ayda ppl lisansımı (45 saat) aldım, ki bu benim 9 ppl dersinin 1 inden kalıp 1 haftalık bir zaman kaybına sebep olmama, ve avukat işlemleri için 4 gün ankaraya gidip gelmeme rağmen oluşan bir süreç. Sadece uçak biletinizi alıp prosedürlerle uğraşmadan uçuşunuza ve ppl sınavlarınıza odaklanmanız yeterli. Tavsiyem ppl sınavlarınıza macaristana gelmeden çalışmış olmanız. Onun dışında G hava sahasının keyfini çıkarın arkadaşlar. Burdan Bedrettin Sağdıça tekrar teşekkür ediyorum.
Ibrahim, 5.6.2016 16:04:59

Ucus egitiminin hangi asamasinda olursaniz olun akliniza bir konu takildiginda veya herhangi bir sorun ile karsilastiginizda elinden gelenin fazlasini yapmaya calisip sorunun cozulmesinde hemen yardimci olan, bu surecde sikca karsilasilan "acaba" sorularini yasamanizi engelleyen Bedrettin Beye emeklerinden dolayi tesekkurler.
omer f, 3.6.2016 14:53:45

Ticari kaygıları olmayan, işe odaklı, her soruya sabırla cevap veren bedoya çok teşekkürler. Yardım konusunda insanın kafasında hiç şüphe olmaması çok iyi ve insan şanslı hissediyor kendini. Tekrardan teşekkürler.
İsmet, 3.6.2016 12:50:22

Ben flycoop a kadarkuta geldim. Gelmeden once bedrettin hocamla gorustum bana anlattiklarinda abarti gelmisti fakat geldigimde cok daha iyisini buldum. Burada bir aile ortami var. Adamlar sadece para kazanmaya calismiyor, bu isi zevk alarak yapiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Fuat Gulerer, 30.5.2016 22:45:56

Bedrettin Hocamızın oluşturduğu bu panel sayesinde pilot olmak isteyen insanlar arayıpta bulamadığını tek celsede büyük kolaylıkla bulmuş oldu. Kendisinin bizler adına çok büyük efor ve emek sarf ettiği apaçık ortada. Macaristandaki çeşitli okular ve Avusturya bağlantıları gerçekten takdire şayan. Kaldı ki şimdi bir de Türkiye ayağı başlıyor anlaşılan:) Bedrettin Hocamızın Türk havacılığına ve havacılığa gönül verenlere yaptığı katkılar için sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Saygılar
EVREN, 22.5.2016 23:33:42

Ilgisini ve alakasini kesmeyerek destekledi. Ve bu destegi hic kesmedi,bizlere sahip cikti. Basarili bir egitim sureci gecirmemizde payi buyuktur. Bu yola Bedrettin beyle cikip gostereceginiz azim ve istekle kesin basari elde edersiniz.Bizi basariya ulastirdigi icin Bedrettin beye ve ucus okulunun ilgisi alakasi ve sunulan imkanlardan dolayi ucus okulunda gorev yapan herkese sonsuz tesekkurlerimi iletirim. Saygilar.
Ismail.K., 22.5.2016 09:42:33

Bu işe başlamayı düşünen arkadaşların kafasında binlerce soru işareti olduğunu biliyorum. Ancak şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hiç tereddüt etmeden bu yola Bedrettin Bey ile çıkabilirsiniz. Çünkü o sadece gideceğiniz okulu ayarlayıp kenara çekilen birisi değil. O bir yol arkadaşı ve bu işi severek yapıyor.
Sezai, 20.5.2016 14:32:17

İLK OLARAK BEYNİMDE BİNLERCE SORU İŞARETİYLE BAŞLADIĞIM BU YOLDA DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN BEDRETTİN ABİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BU İŞE GÖNÜL VERDİYSENİZ VE HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR YER ARIYORSANIZ SİZE TÜM BU SÜREÇTE DEĞİŞMEYEN BİR ŞEY SÖYLEYEBİLİRİM BEDRETTİN ABİ HEP YANINIZDA OLACAK.
Gökhan, 15.5.2016 10:18:45

Türkiyede pilotaj eğitimi almanın hem çok pahallı hem de uzun zaman alan, zahmetli bir süreç olduğunu görünce rotasını yurtdışına çevirenlerden biriyim. Çeşitli Avrupa ülkelerini ve ABDyi araştırdıktan sonra Bedrettin Beyin sitesine denk geldikten sonra her şey değişti. Kendisi de aynı zorlukları yaşadığından neler düşündüğümüzü, çektiğimizi ve beklentilerimizi çok iyi biliyor ve anlıyor. En başından beri Bedrettin Beyin destek ve yönlendirmeleriyle kısa zamanda Macaristana gelip en uygun koşullarda Flycoop-Kadarkutta eğitimime başladım. ICAO Level 4 dil sınavı, sağlık muayenesi, kalacak yer, araç kiralama vs konularını en hızlı ve ekonomik biçimde halletme konusunda çok yardımcı oldu. Şu anda Kadarkutta tek öğrenciyim ve Macar Hava Kuvvetleri emeklisi tecrübeli bir Yarbaydan (Mig pilotu) adeta özel ders alıyorum. Okul sahibi çok sevecen ve yardımcı biri. Alınacak lisansların EASA olması ise çok önemli bir avantaj. Böylesine iyi şartlarda olabilecek en ekonomik maliyetle, özenli ve kaliteli bir pilotaj eğitimi almaktan dolayı son derece memnunum. En başından beri bir müşteri gibi değil de arkadaşı gibi davranan ve yönlendiren Bederttin Beye çok teşekkür ediyorum.
İbrahim Gülay, 13.5.2016 16:52:42

Türkiyede uygun uçuş okulu ararken denk geldiğim ve ilk başta yalnızca genel bir internet sitesidir diyerekten üzerinde durmadığım, sonrasında yorumları ve sıkça sorulan soruları okuyup Bedrettin Beye telefon açtıktan sonra hemen kararımı kesinleştirip PPL kursuna yazıldığım yerdir www.ucusokulu.net PPL sürecinde başlangıçta uçuşlar yavaş ilerliyor gibi görünse de olumsuz hava koşullarına rağmen (7 güne yakın off zamanımız vardı) 31. gün de check ride ı tamamlayıp geri dönemk çok mutluluk vericiydi. Akşamları bazen uçuşların yavaş ilerlediğini düşünüyorsunuz, gecenin 11inde okuldan bir mesaj geliyor ve sabah 7 de uçacaksınız ona göre erken gelin diyor. Anlıyorsunuz ki sizin düşündüğünüz ve hissettiğiniz şeyleri sizden önce düşünen ve hisseden bir Bedrettin Bey var. Sonra anlıyorsunuz ki gecenin o saatinde bile okulla görüşüp ilerleme durumunuza göre okula gerekli planlamayı yaptırmış ve size söylenen süreye yetişmeniz için herşeyi düşünmüş. Aslında 1 aylık yolculukta yazılacak daha çok güzerl detay var ama benim için şimdi ATPL sınavlarına hazırlanmak zamanı, siz de nasılsa gittiğinizde yaşayacaksınız. Küçük bir öneri siz sadece üzerinize düşeni yapın yani teorik derslere ve uçuşlara odaklanın gerisini Bedrettin Beyin yaptığı planlama (hava durumu hariç) çözüyor. Saygılar
Rıfat Gerçek, 13.5.2016 14:03:57

Oncelikle Herkese slm. Bedrettin bey şu zor günlerimde gece gündüz demeden hertürlü soruma ayrı ayrı, saatlerce, bıkmadan ve eksiksiz şekilde cevap vermeye çalıştı. Bir çok arkadaşla görüşuyorum, arastiriyorum yani konu ile ilgili bilgi sahibiyim.gerçekleri artısı ve eksisiyle abartmadan anlatıp net durus sergilemesi bana ayrı bir güven veriyor. Kendisine defalarca teşekkür ederim. Başarılar...
Coşkun kapucu, 14.4.2016 12:19:00

Pilot olmayı hayal eden herkese selamlar, Öncelikle Amerika da PPL ve IR lisanslarını almış biri olarak kalan eğitimimi kısıtlı bir bütçeyle nasıl bitirebileceğimi bilemeyen bendenize en iyi yol gösterici bir hoca ve arkadaş olduğu için Bedrettin Sağdıç a çok teşekkür etmeliyim. Ki ettim de :) Eğitimin zorluğunun yanında masraflı ve bilinmezlerle de dolu olması herkes gibi benim de gözümü korkutmuştu ama en zor dönemde Bedrettin abiyle karşılaşmam da benim şansım oldu diyebilirim. Amerika da öğrendiğim "yabancı ülkede Türklere asla güvenme" savını, Maceristan da "zorda kaldıysan Bedrettin abiye sor" şeklinde değiştirmemi sağladı. Sizde bu eğitimin ister başında isterse sonunda olun, her zaman doğru bilgi için kendisine danışın ve büyük bir özenle ve emekle hazırlanmış bu siteden faydalanın isterim. Herkese başarılar dilerim.
Devrim, 13.4.2016 16:40:50

Ben bu işe yeni başlayan bir arkadaşınız olarak şunu söyleyebilirim Bedrettin beyle çalışınca endişenin gereksiz olduğunu öğrendim . Çünkü ayrıntıları sizden önce düşünen biri var ;)
Cihan Çakıroğlu, 9.4.2016 22:34:06

BU SİTEDE SİZLERE SUNULAN BİLGİLERİN TAMAMININ DOĞRU OLDUĞUNU FLYTEAM DE 1 AY İÇERİSİNDE PPL LİSANSI ALMIŞ BİRİ OLARAK GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLEYEBİLİRİM. BEDRETTTİN BEY SİZLERE EĞİTİME BAŞLAYACAĞINIZ ANA KADAR SİZLERİN SORUNSUZ VE EKONOMİK OLARAK ORADA YAŞAMINIZI VE EĞİTİM PLANINIZI SAĞLAMAKTAN SORUMLUDUR. BUNUN SAYESİNDE SİZLER TAMAMEN UÇUŞA KONSANTRE OLABİLMEKTESİNİZ. YALNIZ BAŞARININ ELDE EDİLMESİ YALNIZCA BEDONUN YAPTIKLARIYLA OLMUYOR, EĞİTİM SÜRESİNCE SİZİNDE ÇOK ÇALIŞMANIZ GEREKMEKTEDİR:)
MEHMET DOĞAN, 6.4.2016 12:34:06

Yoruma baslamadan önce Bedrettin abiye birde burdan tesekkür ederim. Ben baris havacilikta basladim egitime. 2 senenin sonunda baris havacilikta 100 saat ucus yaptiktan ve atpli derslerini verdikten sonra batti. Berettin abi bu dönemde cok yardimci oldu ve pic ucuslari icin macaristana gittim ve 42 saat ucusu 7 günde yaptim. Gitmeden önce cekincelerim vardi bilmedigim yer sikinti olur mu diye düsünüyordum ama cok rahat sekilde tamamlanan cok guzel bir deneyim edindim. Herkese tavsiye ederim.
Yusuf Türkyilmaz, 26.3.2016 10:48:07

Oldukça zorlu ve bir o kadar da bilinmeyenlerle dolu olan Macaristan + Uçuş Eğitimi macerasında, aklımdaki birçok soru işaretine cevap olduğu ve bu yolda birçok konuda desteğini esirgemediği için kendisine teşekkürü bir borç bilirim
Süleyman Durkut, 25.3.2016 11:36:06

Ülkemizde malesef pilot olmak hem büyük bütçe hemde çok zaman gerektiren bir eğitim haline geldi. Uçuş okulu.net ve Bedrettin bey sayesinde Macaristanda uygun rakam ve kısa zamanda sadece eğitim değil, kalacak yer, kiralanacak araba çalışılacak dökümana kadar herşeyi ayarlayıp içimiz rahat ve bilinçli olarak bu sürece başladık. 85 saatlik PIC için gitmiştim 21 günde hepsini uçup bitirdim.İşini ciddiye alıp eksiksiz yapmaya çalışan Bedrettin beye teşekkür ediyorum
ibrahim levent DURAN, 24.3.2016 22:49:58

sabırla sorularımızı dinleyip cevaplayan süreçle ilgili çok güzel yönlendirmeler yapan Bedrettin Beye sonsuz teşekkürler.
Ali, 20.3.2016 14:02:18

Öncelikle Bedrettin Beye bu süreçteki tüm uğraşları ve yönlendirmeleri için teşekkürü bir borç bilirim. Flycoopta PPL eğitimimi çok kısa bir sürede organize edip başlamamı sağladı.Budapeştede kaldığım süreçte kesintisiz her gün arayarak durumum hakkında bilgi alıp,konaklamadan araba kiralamama, dökümanları temin etmeme kadar herşeyimle bire bir ilgilendi.Açıkçası bukadarını beklemiyordum. Eğerki Macaristana gidecek arkadaşlar varsa kesinlikle her konuda Bedrettin Abiye güvenebilirler.TEŞEKKÜRLER
ARAS KAYSARI, 18.3.2016 00:44:35

Tanıştığımız ilk günden beri bana ve bildiğim diğer kursiyer arkadaşlarıma yardımını esirgemeyen sorularımızı bıkmadan usanmadan cevaplayan aklımızda tek bir soru işareti bırakmadan süreci organize eden ve bu sürecte yapılması gereken her şeyi büyük bir özveri ile yapan Sn. Bedrettin SAĞDIÇ a (Bedrettin abiye) sonsuz teşekkürler. Seninle birlikte cıktıgımız bu yolda varlığın bize guc verdi.Umarım lisanlarımızı da sorunsuz bir şekiklde alır ahde vefamızı bizlerde göstermiş oluruz.
Murat AKBULUT, 9.3.2016 14:45:47

Bu insana inanın ve güvenin. Sizde ateş varsa harlamak için elinden geleni yapan biridir Bedrettin abi. Bizler için 7/24 desteklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.
Ali İhsan, 10.2.2016 08:50:39

yardımları, yönlendirmeleri , destekleri , sabırla tüm soruları en ince detayına kadar cevaplamasından dolayı Bedrettin Beye çok teşekkürler..
mehmet, 31.1.2016 19:15:34

Bedrettin beyin destekleri, sorulara dönüş hızı ve kalitesi beni çok rahatlattı. Sürekli irtibat halideyim ve her konuda çözümcü ve işbitirici
Umut SAMUK, 29.1.2016 16:54:03

Merhabalar öncelikle Macaristana rotamı çevirmemde büyük payı olan Aytaç abiye ardından bu kararımda bana yardımcı olan Bedrettin abiye teşekkür ediyorum. Biz ülkemizde bu fırsatları yakalayamıyoruz ve sağolsun Bedrettin abi bu işin artılarını eksilerini açık açık gözler önüne seriyor. Nisan grubundaki arkadaşlarla ve ve eğitime devam edenlerle 4 Nisanda görüşmek üzere. Saygılarımla.
AHMET TUNA, 29.1.2016 13:25:05

Merhabalar Bedrettin beye bende herkes gibi teşekkür ediyorum. Ben daha önce Türkiyeden Lisans almayı düşündüm fakat buradaki uçuş okullarını ve onlar hakkında yapılan yorumları duyunca vazgeçtim. Ama Bedrettin Beyin yönlendirmesi ile Macaristana gittim oradaki okulu çok beğendim okul sanki sizinmiş gibi hissediyorsunuz en ufak sıkıntınızda okul çözüyor okul çözemezse Bedrettin Bey çözüyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum Teşekkürler
Özgür, 28.1.2016 20:37:59

Kesinlikle doğru hareket.Burası ile koordine içinde olmadan hareket etmeyin derim.
Bilal AVŞAR, 28.1.2016 13:18:14

PIC uçuşlarını yapmak için Macaristana gitmeyi düşündüğümde Bedrettin beyin bu işlerle ilgilendiğini öğrenip kendisi ile irtibat kurdum. Sayesinde PIC uçuşlarımı en kısa sürede ve verimli şekilde tamamladım. Kalacağım yerden, kiralayacağım arabaya, yiyeceğim yemekten nelere dikkat etmem gerektiğine kadar herşeyimle ilgilendi. Varlığı bize cesaret verdi... Sağolsun...
Uygar Atasoy, 23.1.2016 00:52:08

Türkiye de ppl eğitimimi tamamladıktan sonra hem maddi hemde zamansal sıkıntılardan dolayı yurt dışında ulaşabildiğim butun okullarla irtibata geçerek en uygun okulu aramaya basladım. Şuan Bedrettin beyin yönlendirmesiyle atpl eğitimime macaristan da devam ediyorum. Hem ucuz hem kaliteli hemde planlı bir eğitim almaktan çok mutluyum. Umarım daha bir çok pilot adayı bu site ve Bedrettin bey sayesinde ucuz ve kaliteli eğitimle buluşur. Bedrettin beye tekrar çok teşekkür ederim.
Meriç Alural, 22.1.2016 19:43:27

Havacılık aşkıyla yaşayan herkese selamlar... amerika, Polonya, Türkiye üçgeninde debelenirken gecenin 11 inde arayıp rahatsız ettiğim Bedrettin bey sayesinde güzel ve özenli bir okulda yine ilgili ve bilgili bir ekiple eğitime başlayıp eğitime devam ediyoruz. Maliyet ve destek işin en önemli kısmı. Sınırlı kaynaklarınızı ve Kıymetli zamanınızı macera Peşinde Koşarak heba etmeyin. Yardım ve desteklerinden dolayı Bedrettin bey e teşekkürü bir borç bilirim. Saygılar.
Gürkan Yeşeren, 21.1.2016 14:36:41

ATPL Online Theory kursu aramalarim suresince yasadigim sikintilar Bedrettin bey sayesinde azaldi:) ve sorularima cevap bulabildigim bir yer buldugum ve nihayet basladigim icin cok mutluyum. Yeni web sitesi hayirli olsun. Soru bankasindaki aciklamalar cok isimize yarayacak gibi gozukuyor umarim kisa surede tamamlanir. Herkeze basarilar dilerim. Bedrettin bey cok tesekkur ederim yardimlariniz icin.
Meryem, 21.1.2016 10:51:29

Arkadaşlar ben Amerika için hazırlık yaparken Bedrettin bey ile tanışıp rotayı Macarıstana cevirdim. Şimdi iyi ki de cevirmişim diyorum ki eğitimin umduğumdan cok daha hızlı gitmesi ( nerdeyse eğitimin sonlarına gelmiş birisi olarak söylüyorum), turkiyeye yakınlığı ve fiyat olarak dünya uzerinde bulabileceğınız en uygun ulkelerden biri oldugunu tereddütsüz söyleyebilirim. Gelinen noktada yardımları ve rehberliği ıle hep yanımda olan Bedrettin SAĞDIÇ a teşekkürler.
serkan aslan, 21.1.2016 10:42:51

Bütün eğitimlerimi Amerikada tamamlayıp Türkiyeye döndükten sonra çevirme işlemleri ile ilgili çok sıkıntılar yaşadım. Özellikle atpl süreci uzaktan eğitim gibi sorunlarla karşı karşıya geldim ve bu sorunlar sadece manevi değil maddi olarak da beni sarstı. Bu etapta bana yardımcı olması amaçıyla yurt dışı ile araştırmalarda bulundum ve Bedrettin Bey ile tanıştım Amerikada okullarların dolandırıcı olduklarını birkez daha sayesinde anladım.Tekrar pilotaj eğitimi al deselerdi gideceğim tek adres.
Aytaç CANIK, 21.1.2016 00:40:18

Pilot olmak için ciktigim bu zorlu yolda yardımını ve destegini hicbir zaman esirgemeyen Bedrettin Sağdica tesekkürlerimi sunuyorum saygilarimla.. Öğrenci Pilot Eralp.
Eralp Cem, 20.1.2016 23:42:15

Bu yolculukta ki en genç pilot adayı olarak Bedrettin abi sayesinde hayallerime daha ucuza daha çabuk ve daha rahat şekilde adım adım ilerliyorum. Benim gibi genç yaşta hayallerine adım atan arkadaşlarıma da kesinlikle macaristan eğitimini Bedrettin abim eşliğinde tavsiye ederim. Gönlünü havacılığa adamış biri olarak insanlara yardım etmesi ve yol göstermesi bana örnek olmuştur. Sevgiler Saygılar..
Batın Osemen, 20.1.2016 23:10:56

"Yıldızlara dokunamazsınız ama onlar karanlık gecelerde siz yol gösterir. İnanç; görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görürsünüz(Ahmet Şerif İZGÖREN)." Bu meşakatlı yolda hayallerimi gerçekleştirme adına, büyük bir sabırla ve şevkatle, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak çok büyük bir özveriyle herzaman yanımda olan ve bundan sonrada desteğini esirgemiyeceğinden enim olduğum dürüst ve fedakar kardeşim Bedrettin SAĞDIÇa sonsuz teşekkürler.
Mehmet GÖKER, 20.1.2016 00:54:28

Merhabalar bedrettin kardeşim sağolsun.arkadaşlar eğer yurt dışında çok uygun fiyatlara uçmak istiyorsanız tek adres bedrettin kardeşimdir.Güvenilir ilgili ve alakalı.işinde bir numara eğer öacaristanda uçmayı düşünüyorsanız kesinlikle kendisiyle iletişime geçin.ben onun sayesinde geldim ve pic uçuşlarımı uçuyorum.şu ana kadar 7 günde 35 saat oldu 10 güne biter.Kesinlikle tavsiye ediyorum.tecrübeyle sabittir.harika hidiyor bedrettin kardeşim emeğine sağlık.
Tayfun sever, 19.1.2016 20:09:38