FlyTeam

Flyteam Budapeşte ve Szeged meydanlarında operasyon yapan eğitim kalitesine önem veren sıkı kuralları olan bir okuldur . Okul 3 ortaklı olup eğitim uçuşları yanında hava taxi hizmeti , günlük gezi amaçlı uçuşlar yanında havacılık alanında aplikasyonlar yazan bir ekibe sahiptir .

Türk öğrencilerine Szeged meydanın da eğitim veren okul , Budapeşte 'de Tököl meydanında yer alıyor olmasına rağmen İngilizce bilen eğitmen sorunu yüzünden Budapeşte merkezinde MACAR öğrencileri yetiştiriyor .

Macaristan 'da ki diğer okullardan farklı olarak limitleri içinde yapabileceklerini yapıp herkes bana gelsin diye tavizler veren bir okul değildir.Bunun yanında okul sahiplerinin birebir uçmadığı ve ücretli öğretmenler tarafından eğitim verildiği için eğitim anlamında avantaj , kolayı seçen öğrenci için dezavantaj oluşturuyor.

Normalde eğitmenlerin genç oluşu ancak yeterli uçuş saatine sahip idealist ekip öğrenmek ve başarılı grafik çizmek isteyen öğrenci için bulunmaz nimet , ya nasıl olsa yaparız diyen bir öğrenci için çileye dönüşebilir.Bu okulun kendi kuralları yanında sadece Flycoop ve Flyteam'de uygulanan gereksinimleri yapmayan öğrenci uçuşa başlatılmaz. Aslında olması gereken en doğru eğitim sürecini yapıyor olması Türk insanın kolay seçenleri tarafından sürekli kötülenir . İyi bir eğitim almak ancak süre anlamında stresli öğrencinin seçmemesi gereken bir okul olması yanında eğitim süreleri %99 oranında tutturuluyor .Örneğin sadece başlangıçta yavaş gibi görünen ancak bir plan program dahilinde 30 (+/- 5) gün içinde PPL eğitimleri tamamlanıyor .Yani kendisine düşeni yapan bir öğrenci hem zamanında hemde iyi bir eğitim alarak mezun oluyor.

Bunun yanında eğitim kalitesi iyi olması yanına rahat bir okul oluşu ,Macarların kendi yaşam tarzı budur , adınıza yapılan planda ve saatde genelde uçabiliyor olmanıza rağmen sabırsız olan öğrenciler kendisi için 12:00 de planlanmış uçuşa sabah erken gelip duran uçak niye duruyor diye hayıflanır ve strese girer , sizde bu tür bir öğrenci iseniz bu okulu seçmemelisiniz. Ayrıca bu okuldan 20 günde de mezun olunabiliyorken  kendine düşen PPL teori sınavları veya Icao Level yeterlilik sağlayamayan öğrenciler tarafından genelde kötülenir .Kısacası rahat olursanız zamanında mezun olup bunun yanında ömğr boyu size temel olacak ilk eğitimi yeterli bilgi ve beceri ile almış olur gelecekte rahat edersiniz. Okul aylık genelde 4 PPL Öğrencisi +2 CPL/IR öğrencisi kabul edebilecek kapasiteye sahip 3 Öğretmen 3 Uçak ile hizmet veriyor .

Yaşanan tecrübeler şunu göstermiştir okul seçiminde öğrencinin beklentileri göz ardı edilmemeli ve mutlu olduğu yerde uçurulmalı. Zaten yeterince pahalı , manevi olarak yorucu ve zor olan bu eğitim kesinlikle keyifsiz hale getirilmemelidir. Ayrıca herkes için en zor olan kısım ders çalışmaktır , uçmak en keyifli olanıdır .Seni çok uçuran ama teorik bilgi sormayan okul seçenekleri de mevcut Flyteam 'i seçmek zoru seçmektir lütfen bunu unutmayın .